Tytuł projektu „Mobilność uczniów - sposobem na lepszy start zawodowy i życiowy” w ramach programu ERASMUS+ 2014-2020 Sektor: Kształcenie i szkolenia zawodowe. Akcja 1: Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego.”
© Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących im. Marii Curie - Skłodowskiej w Jarosławiu

Europass - Mobilność

Jest to dokument zawierający informacje na temat wiedzy i kwalifikacji nabytych w innym kraju europejskim. Przykłady: praktyka zawodowa w przedsiębiorstwie; semestr nauki na uczelni zaliczony w ramach programu wymiany; praktyka w charakterze wolontariusza w organizacji pozarządowej. Dokument Europass - Mobilność  może otrzymać każda osoba przyjeżdżająca do kraju europejskiego w celu odbycia nauki lub zdobycia doświadczenia zawodowego, niezależnie od wieku czy wykształcenia. Dokument przygotowuje dwie organizacje partnerskie biorące udział w projekcie mobilności: jedna w kraju pochodzenia i druga w kraju przyjmującym. Partnerami mogą być uczelnie, szkoły, ośrodki szkolenia zawodowego, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe itd.ów.

Certyfikaty zakładowe

W zalności od kraju, w którym odbywa się mobilność a także od specyfiki zawodu w ramach, którego odbywa się dana mobilność każdy uczestnik może otrzymać indywidualne Certyfikaty odbycia stażu zagranicznego w danym przedsiębiorstwie. Wymienione certyfikaty są dokumentem bezpośrednio związanym z dodatkową działalnością tych przedsiębiorstw na arenie międzynarodowej jak również są formą uznania wysiłków i umiejętności zawodowych osób uczestniczących w stażu na terenie danego zakładu - niekiedy są przepustką do podjęcia przyszłej pracy zawodowej w danym zakładzie po ukończeniu nauki w szkole.

CERTYFIKATY

2014-1-PL01-KA102- 001443
Informacje Informacje Rekrutacja Rekrutacja Uczestnicy Uczestnicy Ewaluacja Ewaluacja Certyfikaty Certyfikaty