Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących im. Marii Curie-Skłodowskiej w Jarosławiu
2019-1-PL01-KA101-063161

Priorytety współpracy z

partnerami

Jednym z priorytetów założonych przez koordynatorów w dziedzinie współpracy międzynarodowej jest stałe poszerzanie grona partnerów. Oprócz sprawdzonej dotąd niemieckiej firmy Vitalis, organizującej dla ZSSChiO mobilności dla uczniów i kadry na wysokim poziomie, do współpracy zaproszono Oxford International Study Centre. Jednak z powodu brexitu oraz pandemii, jak i sugestii opiekuna projektu z Narodowej Agencji Programu Erasmus+ postanowiono nawiązać współpracę z innymi instytucjami.
Wybrano: Sprachcaffe Languages Plus Malta oraz ETI Malta, które posiadają wysokie notowania na rynku edukacyjnym i zostały zarekomendowane przez zadowolonych uczestników projektów z innych polskich szkół. Gwarantowało to dobrą jakość współpracy oraz osiągnięcie wysokiego poziomu i skuteczności mobilności. Realizacja każdego kolejnego projektu powoduje rozwijanie i zacieśnianie relacji z partnerami oraz nabywanie nowych, cennych doświadczeń.

Sprachcaffe Languages Plus Malta

(Malta)

Sprachcaffe Languages Plus Malta posiada ponad 35-letnie doświadczenie w organizacji różnorodnych kursów języka angielskiego dla wszystkich typów kursantów na różnych poziomach zaawansowania. Oferuje m.in. kursy standardowe, intensywne, angielski biznesowy, przygotowanie do egzaminów i inne. Interaktywne, zabawne metody nauczania w wielonarodowościowych grupach gwarantują skuteczną naukę i zawiązywanie przyjaźni. Zajęcia odbywają się na terenie kampusu, w którym oferowane jest również zakwaterowanie, wyżywienie oraz możliwość atrakcyjnego spędzania wolnego czasu. ETI to instytucja, która oferuje osobom z całego świata kursy językowe i specjalistyczne. Programy szkoleniowe koncentrują się w szczególności na kształceniu umiejętności komunikacyjnych uczniów lub dorosłych. spersonalizowane, skoncentrowane na potrzebach i celach edukacyjnych osób uczących się. Profesjonalni i doświadczeni trenerzy wykorzystują nowoczesne metody nauczania i najnowsze zasoby dydaktyczne. Kursy odbywają się w małych wielonarodowych grupach, kończą się uzyskaniem certyfikatu. Do kursanta należy wybór intensywności nauczania. Możliwe są również konsultacje indywidualne. Kursy specjalistyczne pomagają rozwijać kompetencje w różnych obszarach. to m.in. kursy metodyczne, kursy z zakresu technologii ICT, czy kursy z zakresu kształcenia kreatywności i komunikatywności.

Vitalis GmbH

(Schkeuditz, Niemcy)

Firma Vitalis GmbH została założona w 1997 roku i pełni rolę organizacji przyjmującej w ramach mobilnościowych programów unijnych. Firma specjalizuje się w organizacji staży dla uczniów szkól technicznych oraz zawodowych oraz wyjazdów szkoleniowych kadry kształcącej z działu kształcenia zawodowego lub ogólnego. Firma Vitalis GmbH posiada swoją własną bazę noclegową i żywieniową oraz bogate zaplecze integracyjne mieszczące się w miejscowości Schkeuditz w pobliżu Lipska. Z firmą Vitalis szkoła współpracuje w zakresie organizacji mobilności od 2013 roku. Doświadczenia zawodowe zdobywali tam uczniowie ZSSChiO w branży gastronomicznej i fryzjerskiej oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych podczas mobilności typu job shadowing. Vitalis to sprawdzony partner ZSSChiO gwarantujący wysoki poziom realizacji projektów, rzetelnie wywiązujący się z zawartych dotąd umów i programów mobilności. Zapewnia bardzo dobrą organizację pobytu i nauki, realizację programu mobilnościowego i kulturowego oraz właściwe dokumentowanie mobilności. W ramach współpracy 4 nauczycieli będzie obserwować pracę nauczycieli i placówki ( “job shadowing” ) oraz czerpać z rozwiązań systemu edukacyjnego uważanego za jeden z lepszych w Europie.
Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących im. Marii Curie - Skłodowskiej w Jarosławiu
2019-1-PL01-KA101-063161

Priorytety współpracy z partnerami

Sprachcaffe Languages Plus Malta

(Malta)

Sprachcaffe Languages Plus Malta posiada ponad 35-letnie doświadczenie w organizacji różnorodnych kursów języka angielskiego dla wszystkich typów kursantów na różnych poziomach zaawansowania. Oferuje m.in. kursy standardowe, intensywne, angielski biznesowy, przygotowanie do egzaminów i inne. Interaktywne, zabawne metody nauczania w wielonarodowościowych grupach gwarantują skuteczną naukę i zawiązywanie przyjaźni. Zajęcia odbywają się na terenie kampusu, w którym oferowane jest również zakwaterowanie, wyżywienie oraz możliwość atrakcyjnego spędzania wolnego czasu. ETI to instytucja, która oferuje osobom z całego świata kursy językowe i specjalistyczne. Programy szkoleniowe koncentrują się w szczególności na kształceniu umiejętności komunikacyjnych uczniów lub dorosłych. spersonalizowane, skoncentrowane na potrzebach i celach edukacyjnych osób uczących się. Profesjonalni i doświadczeni trenerzy wykorzystują nowoczesne metody nauczania i najnowsze zasoby dydaktyczne. Kursy odbywają się w małych wielonarodowych grupach, kończą się uzyskaniem certyfikatu. Do kursanta należy wybór intensywności nauczania. Możliwe również konsultacje indywidualne. Kursy specjalistyczne pomagają rozwijać kompetencje w różnych obszarach. to m.in. kursy metodyczne, kursy z zakresu technologii ICT, czy kursy z zakresu kształcenia kreatywności i komunikatywności.

Vitalis GmbH

(Schkeuditz, Niemcy)