Siatkarski Ośrodek Szkolny 

WYDARZENIA - WYKAZ OGÓLNY

Uwaga - zmiana konstrukcji serwisu. Przepraszamy za chwilowe utrudnienia.

 


 

Link do klubowego profilu na Facebooku:

 

 

 

 

 

 

 

Siatkarki SOS San-Pajda Jarosław

w finale Mistrzostw Polski juniorek!

19 III 2019r.

 

          W rozegranym w dniach 15-17.03.2019 w Bydgoszczy turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski juniorek nasze zawodniczki- uczennice SOS przy Zespole Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu po raz kolejny uzyskały awans do turnieju finałowego. W meczu otwarcia przegraliśmy z gospodarzem turnieju Pałacem Bydgoszcz 0:3.Jednak następne pojedynki rozstrzygnęliśmy już na swoją korzyść. Po bardzo ambitnej i zaciętej grze pokonaliśmy zespoły UKS Szóstka Mielec 3:0 oraz KS Gedania Gdańsk 3:1. Dwa zwycięstwa i jedna porażka w ogólnym rozrachunku dała nam trzeci rok z rzędu awans do ,, ósemki” najlepszych juniorskich zespołów w Polsce !!! Zespołem, który awansował do turnieju finałowego MP z I miejsca był Pałac Bydgoszcz.
          Wyróżnioną zawodniczką naszej drużyny została środkowa Klaudia Ciurko, ale wielkie słowa uznania należą się wszystkim pozostałym siatkarkom, które wspólnie osiągnęły ten ogromny sportowy sukces.


          Turniej finałowy odbędzie się w dniach 10-14.04.2019 w Kętrzynie. Już dziś nasze siatkarki zapowiadają ostrą walkę, choć biorąc pod uwagę fakt, że na tym etapie rozgrywek pozostały już tylko zespoły wybitne, będzie to nie lada trudne zadanie.
          W turnieju finałowym MP juniorek 2018/2019 zagrają: KS Pałac Bydgoszcz, Grot Budowlani Łódź, LTS Legionovia Legionowo, MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki, Enea Energetyk Poznań, SPS Volley Piła, Juniorki MKS Dąbrowa Górnicza no i … MKS SAN- Pajda Jarosław.
 

          Szczegółowe informacje oraz relacje możecie śledzić na stronie internetowej klubu: https://www.facebook.com/SanPajdaVolleyballTeam


Trzymajcie kciuki !!!  - Jolanta Pajda
 

 


 

 

 

Siatkarki MKS San-Pajda Jarosław

w półfinale Mistrzostw Polski juniorek!

28 II 2019r.

 

          W dniach 21-24.02.2019 w Ostródzie odbył się ćwierćfinał Mistrzostw Polski juniorek ,w którym wystąpił nasz zespół MKS San-Pajda Jarosław, oparty na zawodniczkach- uczennicach SOS przy Zespole Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących.
          48 zespołów wyłonionych w drodze rozgrywek wojewódzkich uzyskało prawo startu w 8 ćwierćfinałach, które odbyły się w Łodzi, Ostródzie, Białymstoku, Oświęcimiu, Lublinie, Ostrowcu Św., Kędzierzynie -Koźlu i Nowej Soli.
          Nasz zespół reprezentujący województwo podkarpackie trafił do grupy II, w której znalazły się jeszcze drużyny: SMS Ostróda , UKS ZSMS Poznań, Volley Wrocław, Sparta Warszawa, oraz Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Według regulaminu rozgrywek tylko dwa najlepsze spośród sześciu zespołów uzyskiwały prawo awansu do półfinału.


          Pierwsze dwa mecze rozegraliśmy w grupie eliminacyjnej i oba wygraliśmy: z SMS Ostróda 3:0 oraz UKS ZSMS Poznań 3:1. Szczególnie ten drugi mecz i fantastyczna gra dziewczyn w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła zasługiwała na duże słowa uznania.
          W kolejnym spotkaniu przyszło nam się zmierzyć z zespołem Volley Wrocław, ubiegłorocznym vice-mistrzem Polski w kategorii juniorek. To spotkanie było niezwykle zaciętym pojedynkiem, w którym występowały niesamowite zwroty akcji. Szczególnie czwarty set należał do tych z kategorii siatkarskich horrorów. Prowadząc 19:15 oraz mając 3 piłki meczowe niestety nie udało nam się tego seta wygrać i w konsekwencji cały mecz przegraliśmy 2:3. I zamiast świętować awans do półfinału , musieliśmy przełknąć gorycz porażki i szukać pomysłu na kolejny turniejowy pojedynek.
 

          Co się nie udało w sobotę wydarzyło się na nasze szczęście w niedzielę. Najpierw niespodziewana porażka Wrocławia z Poznaniem 1:3 bardzo znacznie ułatwiła nam osiągnięcie upragnionego celu. W tej sytuacji wystarczyło wygrać jednego seta w ostatnim meczu z faworytem Dargfilem Tomaszów Mazowiecki. A udało się jeszcze więcej. Zwyciężyliśmy ostatecznie 3:2 i tym samym zapewniliśmy sobie awans do półfinału Mistrzostw Polski juniorek z drugiego miejsca. Pomimo przegranej zespół z Tomaszowa Mazowieckiego awansował z pierwszego miejsca.
 

         Dzięki świetnej grze i ogromnej determinacji jesteśmy już dzisiaj jedną z 16 najlepszych juniorskich drużyn w Polsce sezonu 2018/2019 !!! Gratulacje dla zawodniczek i trenerów.

          Dnia 27 lutego w siedzibie PZPS odbyło się losowanie grup turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski juniorek. Tym razem znaleźliśmy się w grupie I z Pałacem Bydgoszcz, Szóstką Mielec oraz Gedanią Gdańsk. O awans do grona najlepszych ośmiu zespołów w Polsce powalczymy w dniach 15-17.03. w Bydgoszczy. Trzymajcie kciuki!!!

Ze sportowym pozdrowieniem - Jolanta Pajda

 


 

 

 

Półfinał Wojewódzki Licealiady 2018/2019

w piłce siatkowej dziewcząt

7 II 2019r.

 

 

          W bieżącym roku półfinał wojewódzki Licealiady 2018/2019 w siatkówce dziewcząt odbył się Rzeszowie w dniu 7.02.2019 r. Gospodarzem turnieju zostało V LO czyli nasz największy rywal na tym etapie rozgrywek. W tym roku szkolnym do półfinału zakwalifikowały się następujące zespoły:
- ZSSChiO Jarosław
- ZS Licealnych Leżajsk
- II LO Przemyśl
- V LO Rzeszów
 

          Zgodnie z regulaminem nasz zespół rozegrał dwa mecze. Pierwsze zdecydowane zwycięstwo w stosunku 2:0 odniosłyśmy nad drużyną z Leżajska, natomiast w drugim spotkaniu niestety przegrałyśmy 1:2 z zespołem V LO (25:21 ,23:25, 10:15). Po wynikach w setach widać, że był to bardzo zacięty i wyrównany pojedynek, w którym nieznacznie lepsze okazały się jednak zawodniczki z Rzeszowa. Wynik meczu z II LO Przemyśl zaliczono nam z turnieju rejonowego (dla przypomnienia również 2:0). Zajmując drugie miejsce w półfinale zmuszone jesteśmy do startu w turnieju barażowym, w którym tylko zwycięstwo daje awans do finału wojewódzkiego, czyli rywalizacji czterech najlepszych drużyn siatkarskich w województwie. Na razie jesteśmy w gronie 7 najlepszych. Czekamy więc na rywali, termin barażu oraz każde wsparcie, bo nie będzie łatwo.


Podsumowanie turnieju półfinałowego przedstawia się następująco:
1 m-ce- V LO Rzeszów (awans bezpośredni do finału wojewódzkiego)
2 m-ce- ZSSChiO Jarosław (baraż)
3 m-ce- ZS Licealnych Leżajsk
4 m-ce-II LO Przemyśl


Szkołę reprezentowały uczennice SOS: Magierowska Kinga, Michalska Kinga, Rusinek Monika, Piestrak Łucja, Łabuz Eliza, Bednarz Magdalena, Bylica Wiktoria, Orzyłowska Maja, Mofina Natalia, Ciurko Klaudia, Świątek Karolina.
 

Przy okazji wspomnę, że w terminie 21-24.02.2019 nasze uczennice i jednocześnie zawodniczki MKS SAN- Pajda Jarosław wezmą udział w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski juniorek, do których zakwalifikowały się zajmując II miejsce w rozgrywkach wojewódzkich w tej kategorii wiekowej. Jedziemy więc do Ostródy walczyć z najlepszymi w kraju o awans do 16-stki w Polsce. Wszystkich kibiców zaś prosimy o przysłowiowe trzymanie kciuków.

Ze sportowym pozdrowieniem - Jolanta Pajda

 


 

 

 

Zwycięstwo w Rejonowej Licealiadzie 2018/2019

w piłce siatkowej dziewcząt !

27 I 2019r.

 

          Siatkarski Ośrodek Szkolny przy ZSSChiO był organizatorem etapu rejonowego Licealiady 2018/2019 w piłce siatkowej dziewcząt. Turniej VI rejonu, w którego skład wchodzi powiat jarosławski, odbył się w dniu 28.01.2019 na hali MOSiR w Jarosławiu.

 

W zawodach tych wzięły udział następujące drużyny:
• mistrz powiatu Przemyśl gr – II LO Przemyśl
• mistrz powiatu jarosławskiego – ZSSCHiO Jarosław
• mistrz powiatu lubaczowskiego – LO Lubaczów
• mistrz powiatu przeworskiego – ZSOiZ Przeworsk


          Regulaminowy system zarezerwowany dla etapu rejonowego to system „każdy z każdym”, co przy obecności czterech zespołów według klucza nakazało rozegranie sześciu meczy . Wszystkie zespoły rozegrały po trzy spotkania. Podobnie jak w ubiegłych latach, ta faza rozgrywek zdecydowanie należała do uczennic naszej szkoły, które gładko pokonały kolejno drużyny z Lubaczowa 2:0 (25:4, 25:9), Przemyśla 2:0 (25:12, 25:3) oraz Przeworska 2:0 (25:8, 25:15). We wszystkich spotkaniach nasz zespół dominował nad rywalkami, szczególnie w takich elementach jak zagrywka oraz atak, co zadecydowało o zwycięstwach i zajęciu I miejsca w turnieju. Drugą drużyną, z dwoma zwycięstwami na koncie, zostało II LO Przemyśl, które o dające awans do półfinału wojewódzkiego miejsce stoczyło pojedynek z drużyną z Przeworska, wygrywając 2:0 (25:10, 25:15). Na trzecim miejscu uplasowały się uczennice ZSOiZ Przeworsk, które odniosły zwycięstwo nad drużyną LO Lubaczów 2:1 (23:25, 25:22, 15:9). Z zerowym kontem zwycięstw w całym turnieju pozostał zespół z Lubaczowa, który zajął czwarte miejsce. Tak więc w półfinale wojewódzkim Licealiady 2018/2019 wystąpią już wkrótce siatkarki ZSSCHiO oraz II LO Przemyśl.


         Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice: Bylica Wiktoria III LO, Bednarz Magdalena III LO, Łabuz Eliza III LO, Magierowska Kinga III LO, Michalska Kinga III LO, Piestrak Łucja III LO, Mofina Natalia III LO, Ożyłowska Maja III LO, Ciurko Klaudia III Tż, Świątek Karolina III Tż, Gilarska Aleksandra IV Tf .
 

Turniej półfinałowy odbędzie się 7.02.2019 w Rzeszowie.

Ze sportowym pozdrowieniem - Jolanta Pajda

 


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Zawodniczki MKS SAN-Pajda Jarosław

IV drużyną Mistrzostw Polski Juniorek !

09 IV 2018r.

 

          W dniach 4-8.04.2018 nasze juniorki brały udział w turnieju finałowym Mistrzostw Polski w Dębicy. O miano najlepszej juniorskiej drużyny w Polsce na tym ostatnim etapie walczyło osiem zespołów. Oprócz jarosławianek były to: Impel Wrocław, SMS Szóstka Mielec, Energetyk Poznań, Chemik Olsztyn, LTS Legionovia Legionowo, Budowlani Łódź, SMS Police.

 

          W grupie eliminacyjnej rozegraliśmy trzy mecze z renomowanymi zespołami młodzieżowej siatkówki. W inauguracyjnym spotkaniu po zaciętej walce pokonaliśmy zespół z Poznania 3:2. Później było już tylko lepiej. Drugi mecz rozstrzygnęliśmy na naszą korzyść stosunkiem setów 3:1 z jednym z pretendentów do medali SMS-em Police. W trzecim spotkaniu grupowym dość gładko, bo 3:0 wygraliśmy z Chemikiem Olsztyn i tym samym z 1 miejsca zapewniliśmy sobie grę w półfinale. Już w tym momencie wiedzieliśmy, że osiągnęliśmy ogromny sukces, gdyż uplasowanie się w ,,czwórce” najlepszych zespołów w Polsce było niewątpliwie takim osiągnięciem. Nie zamierzaliśmy jednak spocząć na laurach. Ogromna mobilizacja przed meczem półfinałowym z Impelem Wrocław pozwoliła nam zagrać bardzo dobre zawody, lecz niestety w końcówce zabrakło trochę szczęścia. Przegraliśmy 2:3, w tiebreaku 13:15. W ostatnim spotkaniu turniejowym ,czyli meczu o brązowy medal musieliśmy uznać wyższość SMS-u Police, który w tym dniu okazał się zespołem lepiej dysponowanym i wziął odwet za przegraną w fazie grupowej. Pozostało nam więc cieszyć się z 4 miejsca Mistrzostw Polski Juniorek!!! Aż 4 miejsca, bo już dzisiaj wiemy, że wszystkie uczestniczące w turnieju zespoły wykazały się wielkim siatkarskim kunsztem, ogromną wolą walki i każdy mógł sięgnąć po mistrzostwo.

 

Na koniec jeszcze jedna ważna wiadomość, iż najlepszą rozgrywającą turnieju została nasza zawodniczka Gabriela Makarowska. Brawo !!!

 

          Jarosławski zespół w całym cyklu tegorocznych juniorskich rozgrywek, począwszy od etapu wojewódzkiego, reprezentowały następujące uczennice naszej szkoły: Klaudia Litawa, Paulina Wysocka, Kinga Magierowska, Kinga Michalska, Klaudia Ciurko, Monika Rusinek, Łucja Piestrak oraz pozostałe zawodniczki klubu: Izabela Wisz, Izabela Filipek, Ewa Machowska, Jagoda Lubas, Gabriela Makarowska, Izabela Klekot, Julia Serowiecka, Weronika Sobiczewska.

 

Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodniczek i trenerów !!!

 

Opracowanie:

mgr Jolanta Pajda


 

 

 

Program Finału Mistrzostw Polski Juniorek

w piłce siatkowej kobiet - Dębica 2018

28 III 2018r.

 

          Miasto Dębica oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy, decyzją członków zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, będą gospodarzem Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Siatkowej, które rozpoczną się już 4 kwietnia. Przez 5 dni rozegranych zostanie 18 spotkań, które wyłonią klubowego Mistrza Polski Juniorek. Wśród drużyn, które dębiczanie będą mieli okazję zobaczyć na parkiecie znalazły się: LTS Legionovia Legionowo, Impel Wrocław, UKS Szóstka Mielec, Budowlani Łódź, SMS Police, MKS SAN-Pajda Jarosław, KS Energetyk Poznań oraz UKS Chemik Olsztyn. Uroczysta ceremonia otwarcia mistrzostw będzie miała miejsce 4 kwietnia o godzinie 15.00 w hali MOSiR.

 

Transmisje ze wszystkich spotkań można oglądać on-line na stronach: debica.tv lub imprezylive.pl

 

Program:

 

Środa 4.04.2018
10.00 SMS Police - Chemik Olsztyn
12.00 SAN-Pajda Jarosław - Energetyk Poznań
15.00 Ceremonia Otwarcia Mistrzostw Polski
16.00 LTS Legionovia - Budowlani Łódź
18.00 Impel Wrocław - Szóstka Mielec
 

Czwartek 5.04.2018

10.00 Chemik Olsztyn - Energetyk Poznań
12.00 SMS Police – SAN-Pajda Jarosław
16.00 Budowlani Łódź - Szóstka Mielec
18.00 LTS Legionovia - Impel Wrocław
 

Piątek 6.04.2018
10.00 SAN-pajda Jarosław - Chemik Olsztyn
12.00 Energetyk Poznań – SMS Police
16.00 Impel Wrocław - Budowlani Łódź
18.00 Szóstka Mielec - LTS Legionovia
 

Sobota 7.04.2018
10.00 Mecz o VII miejsce Mistrzostw Polski
12.00 Mecz o V miejsce Mistrzostw Polski
16.00 I Półfinał Mistrzostw Polski
18.00 II Półfinał Mistrzostw Polski
 

Niedziela 8.04.2018
10.00 Mecz o III miejsce Mistrzostw Polski
12.00 Finał Mistrzostw Polski
ok. 14 00 Ceremonia dekoracji drużyn oraz zakończenia Mistrzostw Polski Juniorek.

 

Ze sportowym pozdrowieniem -

mgr Jolanta Pajda


 

 

 

Mecz o mistrzostwo II ligi

siatkówki kobiet

26 III 2018r.

 

 

Zapraszamy na mecz w dniu 29 marca 2018r. (czwartek) o godz.18.00 do hali MOSiR w Jarosławiu

na mecz rozgrywek II ligi kobiet.

Przeciwnikiem naszego zespołu będzie Asorta Płomień Sosnowiec.

 


 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 

V miejsce ZSSChiO w rozgrywkach Licealiady 2017/2018

w piłce siatkowej dziewcząt!

24 III 2018r.

 

          W dniu 23.03.2018 r. na hali MOSiR w Jarosławiu odbył się turniej barażowy o kwalifikację do finału wojewódzkiego Licealiady 2017/2018 w siatkówce dziewcząt. W turnieju tym wystąpiły następujące zespoły: ZSS V LO Rzeszów, ZSO Brzozów, ZSSChiO Jarosław (gospodarz turnieju).

 

          Nasz zespół rozegrał dwa mecze. W pierwszym spotkaniu po bardzo zaciętej walce nasze uczennice uległy 1:2 siatkarkom z Rzeszowa, natomiast w drugim meczu pokonały drużynę z Brzozowa 2:0. Niestety przegrana z Rzeszowem nie pozwoliła nam awansować w tym roku do finału wojewódzkiego, gdyż zgodnie z regulaminem rozgrywek z turnieju barażowego awansuje tylko zwycięzca. Tym samym Licealiadę 2017/2018 kończymy na wysokim V miejscu w województwie. Gratulacje dla naszych reprezentantek - siatkarek SOS.

 

Szkołę reprezentowały: Magierowska Kinga, Michalska Kinga, Rusinek Monika, Piestrak Łucja, Łabuz Eliza, Bednarz Magdalena, Ciurko Klaudia, Kamińska Klaudia, Litawa Klaudia, Boratyn Karolina, Gilarska Aleksandra, Siry Patrycja, Świątek Karolina.

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Zawodniczki SOS SAN-Pajda Jarosław

w finale Mistrzostw Polski juniorek !!!

14 III 2018r.

 

          W rozegranym w dniach 9-11.03.2018 w Legionowie turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski juniorek nasze zawodniczki po raz kolejny uzyskały awans do turnieju finałowego. Po bardzo dobrej i zaciętej grze pokonały zespoły: PSPS Chemik Police 3:0 oraz ESPES Sparta Warszawa 3:2. W meczu o pierwszą lokatę w turnieju uległy po wyrównanej walce gospodarzowi turnieju i jednocześnie aktualnemu mistrzowi Polski Legionovii Legionowo 1:3, co nie zmieniło faktu, że drugi rok z rzędu znaleźliśmy się wśród ośmiu najlepszych juniorskich zespołów w Polsce !!!

 

          Turniej finałowy odbędzie się w dniach 4-8.04.2018 w Dębicy. Już dziś nasze siatkarki zapowiadają ostrą walkę (oby o medale), choć biorąc pod uwagę fakt, że na tym etapie rozgrywek pozostały już tylko zespoły wybitne, będzie to nie lada trudne zadanie. Liczymy na Wasze wsparcie a także zapraszamy do przyjazdu i kibicowania na "żywo", do Dębicy jest bowiem naprawdę niedaleko i taka okazja może się nieprędko powtórzyć.

 

          W turnieju finałowym zagrają: UKS Szóstka Mielec, UKS Chemik Olsztyn, IMPEL Wrocław, SMS Police, LTS Legionovia Legionowo, Energetyk Poznań, Budowlani Łódź, no i … MKS SAN- Pajda Jarosław.

 

Szczegółowe informacje oraz relacje możecie śledzić na stronie internetowej klubu: https://www.facebook.com/SanPajdaVolleyballTeam

 

 

Ze sportowym pozdrowieniem -

mgr Jolanta Pajda


 

 

 

Siatkarski marcowy weekend

Mecz II ligi kobiet w Jarosławiu

13 III 2018r.

 

 

Zapraszamy na mecz w dniu 17 marca 2018r. (sobota) o godz.14.00 do hali MOSiR w Jarosławiu

na mecz rozgrywek II ligi kobiet.

Przeciwnikiem naszego zespołu będzie Płomień Sosnowiec.

 


 

mgr Jolanta Pajda

 


 

 

 

Siatkarski weekend

Mecz II ligi kobiet w Jarosławiu

22 II 2018r.

 

 

Zapraszamy na mecz w dniu 24 lutego 2018r. (sobota) o godz.16.00 do hali MOSiR w Jarosławiu

na mecz rozgrywek II ligi kobiet.

Przeciwnikiem naszego zespołu będzie Marba Sędziszów Małopolski.

 


 

mgr Jolanta Pajda

 


 

 

 

Siatkarki MKS SAN-Pajda Jarosław

w gronie 16 najlepszych zespołów juniorskich w Polsce!

20 II 2018r.

 

 

          W dniach 15-18.02.2018 w Gdańsku odbył się ćwierćfinał Mistrzostw Polski juniorek w piłce siatkowej. W czterodniowej imprezie stawką rywalizacji był awans do półfinału rozgrywek o mistrzostwo Polski w tej kategorii, który odbędzie się w dniach 9-11.03.2018. Niezbyt szczęśliwe losowanie sprawiło, że jarosławskie siatkarki trafiły do „grupy śmierci” z faworytami tegorocznej rywalizacji – miedzy innymi: aktualnym wicemistrzem Polski Pałacem Bydgoszcz i wielokrotnym medalistą rozgrywek młodzieżowych Gedanią Gdańsk. Stawkę zespołów uzupełniały MUKS Volley Płock i PTPS Piła. Mimo czarnego scenariusza, jaki wróżyła jarosławskiej drużynie większość siatkarskiej społeczności w kraju, nasz zespół po czterech zwycięstwach z rzędu wygrał tą fazę rozgrywek i tracąc zaledwie 2 sety w całym turnieju awansował do półfinału Mistrzostw Polski.

 

         Pierwszego dnia turnieju jarosławianki zdecydowanie pokonały gospodynie ćwierćfinału, wygrywając 3:0 (25:14, 25:11, 25:10). Drugiego dnia naszą wyższość uznać musiały siatkarki MUKS Volley PWSZ Płock, które pokonaliśmy również 3:0 (25:22, 25:21, 32:30). W trzecim meczu odnieśliśmy zwycięstwo nad renomowaną drużyną PTPS Piła 3:1 (25:20, 25:20, 23:25, 25:7). Na koniec nasz zespół zmierzył się z kandydatem do złotego medalu: KS Pałac Bydgoszcz. Mecz był wyjątkowo zacięty i stał na bardzo wysokim poziomie. Po przegranym pierwszym secie jarosławianki szybko wróciły do bardzo dobrej gry- zagrywki i gry blokiem oraz poprawiły atak i obronę. Po wygranym do 18 drugim secie nie oddały dominacji już do końca. Wygrana SAN-Pajda 3:1 (19:25, 25:18, 29:27, 25:22) z tak renomowanym przeciwnikiem była olbrzymią niespodzianką i stała się faktem.

 

Jarosławianki wystąpiły w składzie: Gabriela Makarowska, Weronika Sobiczewska, Paulina Wysocka, Izabela Klekot, Klaudia Litawa, Kinga Magierowska, Kinga Michalska, Julia Serowiecka, Izabela Wisz, Klaudia Ciurko, Izabela Filipek, Jagoda Lubas oraz libero: Monika Rusinek i Ewa Machowska.

 

Ze sportowym pozdrowieniem -

mgr Jolanta Pajda


 

 

 

Siatkarski weekend

Mecze II ligi kobiet w Jarosławiu

10 I 2018r.

 

 

 

Zapraszamy na mecze

w dniu 12 stycznia 2018r. (piątek) o godz.17.00

w dniu 13 stycznia 2018r. (sobota) o godz.16.00

do hali MOSiR w Jarosławiu

rozgrywki II ligi kobiet.

Dokładne informacje na dołączonych plakatach.

 

 

    

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 

Siatkarski weekend

Mecz II ligi kobiet w Jarosławiu

07 XII 2017r.

 

 

Zapraszamy na mecz w dniu 9 grudnia 2017r. (sobota) o godz.16.00 do hali MOSiR w Jarosławiu

na mecz rozgrywek II ligi kobiet.

Przeciwnikiem naszego zespołu będzie Szóstka Mielec.

 


 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 

Siatkarski weekend

Mecz II ligi kobiet w Jarosławiu

21 XI 2017r.

 

 

Zapraszamy na mecz w dniu 25.11.2017r. (sobota) o godz.16.00 do hali MOSiR w Jarosławiu

na mecz rozgrywek II ligi kobiet.

Przeciwnikiem naszego zespołu będzie MKS Dąbrowa Górnicza.

 


 

mgr Jolanta Pajda

 


 

 

 

 

Siatkarski weekend

Mecz II ligi kobiet w Jarosławiu

8 IX 2017r.

 

 

Zapraszamy na mecz w dniu 11.11.2017r. (sobota) o godz.14.00 do hali MOSiR w Jarosławiu

na mecz rozgrywek II ligi kobiet.

Przeciwnikiem naszego zespołu będzie Sandecja Nowy Sącz.

 

mgr Jolanta Pajda
 


 

 

 

Siatkarski weekend

Mecz II ligi kobiet w Jarosławiu

19 X 2017r.

 

 

Zapraszamy na mecz w dniu 21.10.2017r. (sobota) o godz.15.30 do hali MOSiR w Jarosławiu

na mecz rozgrywek II ligi kobiet.

Przeciwnikiem naszego zespołu będzie Proxima Kraków Proszowice.
 

 

mgr Jolanta Pajda

 


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Siatkarski weekend inaugurujący rozgrywki

II ligi kobiet w Jarosławiu w sezonie 2017/2018

3 X 2017r.

 

         

          Wszystkich kibiców oraz zainteresowanych i lubiących siatkówkę zapraszamy w najbliższy weekend 7.10.2017 (sobota) o godz.15.30 do hali MOSiR w Jarosławiu na mecz inaugurujący rozgrywki II ligi kobiet. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie tegoroczny beniaminek rozgrywek drugoligowych AZS APPGO Rzeszów.
Ponadto nasze juniorki, które w zeszłym tygodniu odniosły pierwsze dwa zwycięstwa z Przemyślem oraz Dębowcem (oba po 3:0), rozegrają kolejne spotkanie w lidze juniorek 8.10.2017 (niedziela) o godz. 10:00 także na hali MOSiR w Jarosławiu. Tym razem przeciwnikiem młodych Biszkoptów będzie zespół Karpaty Krosno.

Więcej informacji, relacji z przygotowań oraz sprawozdań z turniejów i meczy możecie śledzić na bieżąco na naszej stronie:

https://www.facebook.com/SanPajdaVolleyballTeam

 


 

 

 

Zapraszamy!
 

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Siatkarski Ośrodek Szkolny ZSSChiO

na spotkaniu z Małgorzatą Glinką

13 VI 2017r.

 

          6 czerwca w jarosławskiej hali MOSiR odbył się pod znakiem promocji siatkówki oraz uświadamiania potrzeby aktywności fizycznej w ramach projektu Włącz Aktywność z Małgorzatą Glinką – najwybitniejszą gwiazdą siatkówki ostatnich lat. Spotkanie rozpoczęło się od krótkich prelekcji fizjoterapeuty oraz dietetyka. Podczas nich dzieci i młodzież szkół z Jarosławia, powiatu jarosławskiego oraz Akademii SOS w Przemyślu została zapoznana z podstawowymi zasadami prewencji wad postawy a także z właściwymi nawykami żywieniowymi. Po przywitaniu głównego gościa przez Piotra Pajdę uczestnicy mogli zadawać pytania na najróżniejsze tematy oraz obejrzeć część z licznych nagród, statuetek i medali Małgorzaty Glinki. Następnie odbył się wielki trening, podczas którego najmłodsi próbowali swoich sił w ćwiczeniach siatkarskich oraz sprawnościowych. Nie zabrakło oczywiście czasu na zdjęcia, autografy czy wymianę kilku zdań z legendą żeńskiej siatkówki.

 

          Wydarzenie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem jarosławskiej młodzieży, również uczennic S.O.S z Gimnazjum Nr 4 oraz Zespołu Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących Siatkarki z wielkim zaangażowaniem brały udział w spotkaniu, dokonywały pokazu siatkarskich umiejętności oraz prowadziły zajęcia z najmłodszymi. Mamy nadzieję, że takie wydarzenia pomogą rozwijać aktywność fizyczną a także propagować sport i kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży naszego regionu.

 

Opracowanie:

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Siatkarki SOS ZSSChiO w Jarosławiu

czwartym zespołem w Polsce!

08 VI 2017r.

 

          W dniach 2-4.06.2017r. w Wieliczce odbył się finał Mistrzostw Polski szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt, potocznie zwanej Licealiadą. Dzięki bardzo dobrej grze na poziomie województwa, jako mistrz województwa podkarpackiego, już po raz czwarty z rzędu wzięliśmy udział w tej prestiżowej dla szkoły , miasta i powiatu imprezie sportowej. Wyjazd i udział od strony organizacyjnej mogliśmy zrealizować dzięki dofinansowaniu z budżetu Powiatu Jarosławskiego. Organizacjami współfinansującymi były również: Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy oraz Stowarzyszenie Sympatyków Zespołu Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących.

 

          Zgodnie z przyjętym regulaminem pierwszego dnia turnieju rozegraliśmy dwa mecze grupowe z zespołami VII LO w Zielonej Górze oraz I LO Sandomierz. Po bardzo dobrze prowadzonej grze oba te pojedynki wygraliśmy dość gładko po 2:0. Drugiego dnia pozostały do rozegrania kolejne trzy mecze grupowe z następującymi drużynami: II LO Świdnik, II LO Wrocław oraz LO SMS Ostrowiec Świętokrzyski. W pierwszym meczu odnieśliśmy zdecydowane zwycięstwo 2:0. Drugi pojedynek już od początku wiedzieliśmy, że nie będzie łatwą przeprawą. Po bardzo zaciętej i wyrównanej walce ulegliśmy 1:2, jak się później okazało, tegorocznemu zwycięzcy Licealiady 2017. W tej sytuacji ostatni mecz dnia z Ostrowcem Świętokrzyskim miał rozstrzygnąć o naszym awansie do finałowej czwórki. Duża determinacja, wola walki ,koncentracja no i oczywiście świetne umiejętności siatkarskie zadecydowały o naszym zwycięstwie 2:1. To co jeszcze kilka godzin temu było takie odległe stało się faktem – byliśmy w finałowej czwórce turnieju. Bardzo chcieliśmy trzeciego dnia wywalczyć medal, jednak to się nie udało. W meczu półfinałowym ulegliśmy ZS Sportowych w Dąbrowie Górniczej 0:2, natomiast w spotkaniu o brązowy medal musieliśmy uznać wyższość zespołu VII LO SMS Kalisz. Mecz ten, po bardzo wyrównanej grze i setach przegranych w końcówkach, uplasował nas ostatecznie na 4 miejscu tegorocznej Ogólnopolskiej Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt. Zważywszy na to, że turniej stał na wysokim poziomie i uczestniczyły w nim zespoły zasilane przez zawodniczki klubowych finałów Mistrzostw Polski juniorek i kadetek, sam udział ale i zajęte wysokie 4 miejsce świadczy o tym, że nasz zespół utrzymuje bardzo wysoki poziom siatkarski i z pewnością zalicza się do ścisłej czołówki szkół ponadgimnazjalnych w Polsce.

 

Końcowa klasyfikacja finałowej czwórki przedstawiała się następująco:

I m-ce – II LO Wrocław

II m-ce – ZS Sportowych Dąbrowa Górnicza

III m-ce – VII LO SMS Kalisz

IV m-ce – SOS ZSSChiO Jarosław

 

          Po wszystkich rozegranych meczach odbyło się uroczyste zakończenie turnieju. Miłym akcentem było wyróżnienie Pauliny Kłuś, która uznana została najlepszą zawodniczką libero całego turnieju.

 

          Otrzymane dofinansowanie z budżetu Powiatu Jarosławskiego oraz Podkarpackiego SZS i Stowarzyszenia Sympatyków ZSSChiO pozwoliło naszej drużynie wziąć udział w tym prestiżowym turnieju , promować powiat i jarosławską siatkówkę ale przede wszystkim podnosić na jeszcze wyższy poziom swoje siatkarskie umiejętności. Dzięki takim turniejom w każdym roku udowadniamy, że liczymy się na mapie polskiej młodzieżowej siatkówki.

 

          Szkołę i powiat reprezentowały następujące uczennice S.O.S.: Paulina Kłuś, Dominika Bochenek, Klaudia Kamińska, Klaudia Litawa, Zuzanna Przewrocka, Patrycja Siry, Wiktoria Bylica, Kinga Michalska, Kinga Magierowska, Monika Rusinek, Klaudia Ciurko i Łucja Piestrak. Opiekunami i trenerami byli Jolanta Pajda i Piotr Pajda.

 

Opracowanie:

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Zawodniczki SOS SAN-Pajda Jarosław

VII drużyną Mistrzostw Polski kadetek

02 VI 2017r.

 

          W dniach 24-28.05.2017 nasze kadetki brały udział w turnieju finałowym Mistrzostw Polski w Słupsku. W grupie eliminacyjnej rozegraliśmy trzy mecze z renomowanymi zespołami młodzieżowej siatkówki: APS Rumia, LTS Legionovia Legionowo oraz Muszyna Proxima Kraków. Po zaciętej i wyrównanej walce musieliśmy jednak uznać wyższość tych znanych siatkarskich marek, co w efekcie pozwoliło naszej drużynie zagrać o miejsca 7-8. W ostatnim spotkaniu pokonaliśmy UMKS MOS Wola Warszawa 3:1 i ostatecznie zajęliśmy VII miejsce. Już sam awans do tego etapu rozgrywek, czyli ośmiu najlepszych zespołów w Polsce, jest nie lada wyczynem sportowym. Zważywszy na fakt, że jest to trzeci w tym sezonie awans uczennic - zawodniczek MKS SAN-Pajda do turnieju finałowego ( wcześniej juniorki i seniorki U-23) możemy być dumni i zadowoleni z mijającego sezonu. Piszę mijającego a nie minionego, gdyż już w najbliższy weekend 2-4.05.2017 wyjeżdżamy na turniej finałowy Ogólnopolskiej Licealiady do Wieliczki, gdzie walczyć będziemy o medale w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych. Trzymajcie kciuki!

 

          Uczennice SOS naszej szkoły biorące udział w rozgrywkach kadetek to: Klaudia Kamińska, Kinga Michalska, Kinga Magierowska, Klaudia Ciurko, Monika Rusinek. Pozostałe zawodniczki reprezentują SOS przy Gimnazjum Nr 4 : Jagoda Stokłosa, Gabriela Ozimek, Klaudia Wach, Jagoda Lubas oraz SOS V LO – Hanna Słotarska i SMS Szczyrk : Gabriela Makarowska i Julia Serowiecka.

 

Gratulacje dla zawodniczek i trenerów.

 

Opracowanie:

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Zawodniczki SOS SAN-Pajda Jarosław

w finale Mistrzostw Polski kadetek !!!

11 V 2017r.

 

 

 

Idąc śladem swoich starszych koleżanek, czyli młodych seniorek U-23 oraz juniorek, najmłodsze siatkarki naszego klubu wywalczyły awans do turnieju finałowego MP kadetek. W rozegranym w dniach 5-7.05.2017 w Poznaniu turnieju półfinałowym pokonały zespoły ABiS SP64 Łódź 3:1 oraz MKS Dwójka Zawiercie 3:0. MVP pierwszego spotkania została Kinga Michalska natomiast drugiego Kinga Magierowska. W meczu o pierwszą lokatę w turnieju ulegliśmy po wyrównanej walce gospodarzowi turnieju Energetykowi Poznań 1:3, co nie zmieniło faktu, że po raz drugi w historii klubu znaleźliśmy się wśród ośmiu najlepszych kadeckich zespołów w Polsce. Pierwszy awans kadetek do finału Mistrzostw Polski miał miejsce w sezonie 2012/2013, w którym zajęliśmy VI miejsce. W skład zespołu, podobnie jak dzisiaj ,wchodziły uczennice SOS naszej szkoły z roczników 1996 i 1997.

 

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 24-28.05.2017w Słupsku. Już dziś nasze siatkarki zapowiadają ostrą walkę o medale MP, choć biorąc pod uwagę fakt, że na tym etapie rozgrywek pozostały już tylko zespoły wybitne, będzie to nie lada trudne zadanie. Liczymy na Wasze telepatyczne wsparcie, do Słupska jest bowiem ponad 900 km.

 

Uczennice SOS naszej szkoły biorące udział w rozgrywkach kadetek to: Klaudia Kamińska, Kinga Michalska, Kinga Magierowska ,Klaudia Ciurko, Monika Rusinek. Pozostałe zawodniczki reprezentują SOS przy Gimnazjum Nr 4 : Jagoda Stokłosa, Gabriela Ozimek, Klaudia Wach, Hanna Słotarska oraz SMS Szczyrk : Gabriela Makarowska i Julia Serowiecka.

 

Korzystając z okazji pisania o sukcesach naszych uczennic- zawodniczek MKS SAN-Pajda chciałabym nadmienić, że w trwającym jeszcze sezonie 2016/2017 pobiliśmy rekord w ilości występów w finałach Mistrzostw Polski :

 

- finał MP juniorek – VI m-ce
- finał MP kadetek – 24-28.05-
- finał Ogólnopolskiej Licealiady – 2-4.06
- finał Młodzieżowych MPU – 23 – III m-ce i brązowy medal
- finał Akademickich MP – II m-ce i srebrny medal w kategorii Wyższych Uczelni Zawodowych oraz IX m – ce w klasyfikacji generalnej.

 

Jesteśmy jednym z trzech klubów w Polsce, które wprowadziły trzy zespoły w różnych kategoriach wiekowych do etapu finałowego Mistrzostw Polski.
W finale U- 23 oraz AMP-ach wystąpiły absolwentki SOS: Magdalena Trojnar, Paulina Chmielarczyk, Katarzyna Saj, Patrycja Magierowska, Gabriela Macek, Karina Chmielewska, Dominika Lonc.
Wszystkie siatkarki a szczególnie te z najdłuższym stażem zawodniczym udowodniły, że ciężką i wytrwałą pracą można osiągać najwyższe sportowe cele.

 

 

 

 

Opracowanie:

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Upragnione złoto dla SOS ZSSChiO w Finale

Wojewódzkiej Licealiady w siatkówce dziewcząt

06 IV 2017r.

 

          W tym roku organizatorem ostatniego etapu rozgrywek wojewódzkich Licealiady 2016/2017 w piłce siatkowej dziewcząt było Niepubliczne Liceum Mistrzostwa Sportowego w Mielcu. Finał ten odbył się dnia 4.04.2017 r. na hali SP Nr 11, która gościła 4 finalistów . Były to następujące zespoły:


- Sam. LO Stalowa Wola
- I LO Jasło
- Niepubliczne Liceum Mistrzostwa Sportowego w Mielcu
- S.O.S. ZSSChiO w Jarosławiu
 

          Te cztery finałowe drużyny , wśród których już po raz piąty z rzędu znalazła się nasza szkoła, rywalizowały na poszczególnych etapach rozgrywek od grudnia 2016 r. W sumie w roku rozgrywkowym 2016/2017 w Licealiadzie w siatkówce dziewcząt wzięło udział ok. 170 zespołów, co jeszcze bardziej podkreśla, że sam awans do finałowej czwórki jest osiągnięciem szczególnym.


          Turniej finałowy, zgodnie z regulaminem szkolnych imprez sportowych, odbył się systemem pucharowym, z rozstawieniem drużyn z jednego półfinału, w którym gra toczyła się do 2 wygranych setów. Zatem po dolosowaniu drużyn do rozstawionych zespołów z Mielca i Stalowej Woli, kolejność meczy przedstawiała się następująco. Pierwszy mecz półfinałowy rozegrały zespoły NLMS Mielec oraz I LO Jasło , w którym mielczanki okazały się zdecydowanie lepsze i wygrały 2:0. Drugie spotkanie półfinałowe rozpoczęło naszą batalię o jak najwyższą lokatę w turnieju. W spotkaniu tym zmierzyliśmy się z LO Stalowa Wola. Pierwszy set, po dość nerwowej grze z naszej strony, padł łupem stalowowolanek. Jednak od tego momentu nastąpił przełom w grze naszego zespołu. Dwa pozostałe sety należały już zdecydowanie do nas a coraz lepsza gra napawała optymizmem i pozwalała wierzyć, że stać nas ma dużo więcej. Trzeci mecz był już meczem o brązowy medal Mistrzostw Województwa Podkarpackiego szkół ponadgimnazjalnych, w którym spotkały się zespoły z Jasła i Stalowej Woli. Stalowowolanki grając pewniej, zarówno w ataku jak i obronie, odniosły zwycięstwo 2:0 i tym samym zajęły III m-ce. Mecz czwarty - finałowy pomiędzy Jarosławiem i Mielcem był grą nerwów i emocji. Zważywszy na skalę wydarzenia można się było tego spodziewać. Po bardzo zaciętej i wyrównanej walce w pierwszym secie, to jednak mielczanki przy stanie 24:24 okazały więcej opanowania i wygrały 26:24. Przegrany set, podobnie jak w pierwszym meczu, zmobilizował nasze reprezentantki do walki. Po przebiegu I partii widać było, że wygrana jest w naszym zasięgu a jedynie poprawienie koncentracji oraz wyeliminowanie błędów własnych pozwoli realnie myśleć o zwycięstwie. Tak też się stało. Od tej pory w obu setach gra toczyła się pod nasze dyktando i to co było marzeniem od kilku lat stało się faktem. Po raz pierwszy w historii szkoły mamy złoty medal wojewódzkiej Licealiady w siatkówce dziewcząt!!!


         Kolejnym sportowym szczytem do zdobycia jest medal Ogólnopolskiej Licealiady, w której do tej pory największym sukcesem było zajęcie 4 miejsca i do której w tym roku uzyskaliśmy prawo udziału.


         Zdobycie złotego medalu przez nasz zespół to kolejny ogromny sportowy sukces, na który z pewnością ma wpływ funkcjonowanie w Jarosławiu Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego na poziomie gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym, współpracującego z klubem MKS San-Pajda.
 

         W całym cyklu tegorocznej Licealiady szkołę reprezentowały uczennice SOS: Joanna Waszyńska , Paulina Kłuś , Dominika Bochenek, Klaudia Kamińska , Klaudia Litawa , Zuzanna Przewrocka, Kinga Michalska, Kinga Magierowska ,Klaudia Ciurko, Wiktoria Bylica, Monika Rusinek, Łucja Piestrak, Magdalena Bednarz, Eliza Łabuz.
 

Organizacja w tym roku w Jarosławiu dwóch turniejów Licealiady: rejonowego oraz półfinałowego była doskonałą promocją siatkówki w powiecie a licznie zgromadzona na trybunach młodzież miała możliwość obejrzenia na żywo zmagań najlepszych zespołów województwa podkarpackiego.
 

Opracowanie:

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Siatkarki SAN-PAJDA w ósemce najlepszych zespołów

Mistrzostw Polski juniorek !!!

23 III 2017r.

 

          W dniach 17-19.03.2017 Jarosław gościł zawodniczki półfinałów Mistrzostw Polski w kategorii juniorek. W naszym mieście do rywalizacji stanęła miejscowa drużyna MKS SAN-Pajda Jarosław, SMS ŻAPN Żywiec, PSPS Chemik Police oraz BKS Bielsko Biała.


          Fantastyczna postawa jarosławskich siatkarek, w znacznej mierze uczennic SOS sprawiła, że licznie odwiedzający halę MOSiR kibice mogli obserwować siatkówkę w najlepszym młodzieżowym wydaniu. Pozbawiony respektu jarosławski zespół toczył zacięte pojedynki, dorównując rywalkom w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła a wszystkie rozegrane mecze obarczone były najwyższym stopniem emocji i zaangażowania.
Po piątkowym zwycięstwie nad Szkołą Mistrzostwa Sportowego z Żywca 3:0 , w sobotę jarosławianki zmierzyły się z BKS-em Bielsko Biała, wygrywając pewnie pierwsze dwa sety. Niestety w kolejnych trzech nasze zawodniczki musiały uznać wyższość bielszczanek i myśli o awansie do finału Mistrzostw Polski odłożyć do niedzieli.
W niedzielę, w bezpośredniej rywalizacji o awans z Chemikiem Police, lepsze okazały się siatkarki SAN-Pajda Jarosław, pokonując utytułowanego przeciwnika 3:2 (w tie breaku 15:9) i tym samym awansując do ósemki najlepszych juniorskich zespołów w Polsce. Finałowa rozgrywka odbędzie się w dniach 19-23.04. 2017 w Malborku. Trzymajcie kciuki !!!


          Na podkreślenie zasługuje fakt ,że także jarosławski zespół kadetek tydzień temu wywalczył awans do 1 Mistrzostw Polski. Mamy nadzieję, że nasze młodsze siatkarki, również uczennice SOS, pójdą w ślady swoich starszych koleżanek. Na turniej półfinałowy pojedziemy do Poznania.

 

Opracowanie:

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Siatkarki SAN-PAJDA niepokonane

w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

17 III 2017r.

 

 

          W dniach 9-12.03.2017 na MOSiR oraz hali sportowej SOSW w Jarosławiu miała miejsce prawdziwa uczta siatkarskich emocji. Jarosław bowiem był w tym roku gospodarzem ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Kadetek. Nasza drużyna kadetek, oparta na uczennicach SOS, po fantastycznej grze awansowała do 16-tki najlepszych klubowych drużyn w kraju i powtórzyła doskonały wynik swoich starszych koleżanek z rywalizacji juniorek. Mecze według wielu fachowców stały na wysokim poziomie a półfinałowa i finałowa potyczka naszego zespołu to popis w każdym siatkarskim elemencie.

 

          W półfinale turnieju pokonaliśmy bez straty seta (3:0) Szóstkę Mielec, eliminując ten zespół z dalszej rywalizacji o Mistrzostwo Polski. Natomiast niedzielny finał był prawdziwą mieszaniną emocji, zaskakujących zwrotów akcji a przede wszystkim morderczej walki o pierwsze miejsce w turnieju. Po wspaniałej grze pokonaliśmy ubiegłorocznego wicemistrza Polski 3:2 (w tiebreaku 19:17) i bez porażki awansowaliśmy do elitarnego grona klubowych zespołów kadeckich w Polsce.

 

          W całym turnieju w pokonanym polu pozostawiliśmy drużyny Mielca, Lublina, Białej Podlaski, Włoszczowej i Tomaszowa Mazowieckiego. Obecnie oczekujemy na losowanie grup oraz miejsc rozegrania turniejów półfinałowych. Pozostała jeszcze jedna świetna wiadomość. W najstarszej kategorii U-23, w walce o młodzieżowe Mistrzostwo Polski, nasz najstarszy zespół znalazł się w ósemce najlepszych drużyn i na przełomie marca i kwietnia powalczy o „final four” tych rozgrywek. A na koniec przypominam i gorąco zapraszam na turniej 1 Mistrzostw Polski Juniorek, który odbędzie się w dniach 17-19.03 na obiektach MOSiR w Jarosławiu.

 

Nasz zespół rozegra już wkrótce następujące mecze:

 

17.03.2017 godz. 14.00 MKS SAN Jarosław vs SMS Stal Żywiec

18.03.2017 godz. 12.30 MKS SAN Jarosław vs Aluprof Bielsko Biała

19.03.2017 godz. 14.00 MKS SAN Jarosław vs Chemik Police

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

 

Opracowanie:

 

mgr Jolanta Pajda

 


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Kolejny raz "ZSSChiO" zwycięski

w półfinale wojewódzkim Licealiady 2016/2017

17 III 2017r.

 

 

          W dniu 14.03.2017 r. na hali MOSiR w Jarosławiu odbył się półfinał wojewódzki Licealiady 2016/2017 w siatkówce dziewcząt. W tym roku szkolnym do tego prestiżowego etapu rozgrywek zakwalifikowały się następujące zespoły:

- ZS Licealnych Leżajsk
- I LO Łańcut
- ZS Elektronicznych i Ogólnokształcących Przemyśl
- ZSSChiO Jarosław – gospodarz turnieju

 

          Zgodnie z regulaminem nasz zespół rozegrał dwa mecze. Pierwsze zdecydowane zwycięstwo w stosunku 2:0 odniosłyśmy nad drużyną z Leżajska, natomiast w kolejnym spotkaniu pewnie pokonałyśmy( także 2:0) zespół z Łańcuta. Wynik meczu z ZSEiO Przemyśl zaliczono nam z turnieju rejonowego (dla przypomnienia również 2:0). I tym oto sposobem, zajmując pierwsze miejsce i nie tracąc seta, jesteśmy w finale wojewódzkim!!!

 

          Drugie miejsce zajęła drużyna ZSL w Leżajsku, która według nowego regulaminu uzyskała prawo udziału w turnieju barażowym o wejście do finału.

 

          Finał wojewódzki odbędzie się w kwietniu, gdzie spotkają się jak co roku siatkarki z czterech najlepszych szkół w województwie. Rywalizacja zapowiada się bardzo emocjonująco, zważywszy na fakt, że wezmą w niej udział zespoły o bardzo wyrównanym i wysokim poziomie siatkarskiego wyszkolenia. Potrzebne będzie wsparcie.

 

          Gratulacje dla naszych reprezentantek - siatkarek SOS klas I, I i III, które wystąpiły w poszczególnych fazach rozgrywek: Magierowska Kinga, Michalska Kinga, Rusinek Monika, Piestrak Łucja, Łabuz Eliza, Bednarz Magdalena, Bylica Wiktoria, Ciurko Klaudia, Kamińska Klaudia, Litawa Klaudia, Przewrocka Zuzanna, Bochenek Dominika, Kłuś Paulina, Waszyńska Joanna.

 

Opracowanie:

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 

Zaproszenie na mecz

w turnieju 1/2 Mistrzostw Polski juniorek

14 III 2017r.

 

 

 Informujemy, że turniej 1/2 Mistrzostw Polski juniorek rozgrywany jest

w Jarosławiu

 

 

Opracowanie:

 

mgr Jolanta Pajda

 


 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Siatkarski weekend - Zaproszenie na mecze

08 III 2017r.

 

          Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki zapraszamy w najbliższą sobotę, tj.9 marca 2017 o godz. 18.00 na mecze w ramach Mistrzostw Polski Kadetek oraz mecz II ligi seniorek  - przeciwnikiem będzie zespół Szóstka Mielec, a mecz odbędzie się jak zwykle na hali MOSiR w Jarosławiu.

 

          W trakcie meczu zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy w ramach Jarosławskich Kilometra Dobra.

 

 

 

Opracowanie:

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

MKS SAN-Pajda

w 16-tce najlepszych zespołów juniorskich w Polsce!
04 III 2017r.

 


          Podobnie jak rok temu nasz zespół juniorek, w którego skład wchodzą uczennice SOS naszej szkoły, w drodze rozgrywek ćwierćfinałowych uzyskał awans do 1/2 finału Mistrzostw Polski. Turniej odbył się w Łodzi w dniach 23-26.02.2017. Na podkreślenie zasługuje fakt, że awansowaliśmy nie ponosząc porażki i zajmując I miejsce w tym trudnym turnieju.
          We wspomnianych meczach ćwierćfinałowych przyszło nam toczyć walkę z zespołami będącymi bezpośrednim zapleczem drużyn grających na co dzień i od wielu lat w najwyższej klasie rozgrywkowej (Orlen Ekstraklasa) a mimo wszystko to my wyszliśmy z tych pojedynków zwycięsko. W pokonanym polu zostawiliśmy takie znane marki jak ŁKS Łódź, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski czy Budowlani Łódź.

Poniżej wyniki rozegranych przez nasz zespół spotkań:
SAN-Pajda vs KSZO Ostrowiec Św. – 3:0
SAN-Pajda vs ŁKS Łódź – 3:0
SAN-Pajda vs Ósemka Siedlce – 3:0
SAN-Pajda vs Budowlani Łódź – 3:2

          W dniu 2 marca w siedzibie PZPS w Warszawie odbyło się losowanie grup i organizatorów 4 turniejów półfinałowych. Extra informacją jest to, że to właśnie Jarosław będzie jednym z gospodarzy. Tak więc w dniach 17-19.03.2017 gościć będziemy na swoim terenie nie byle jakie zespoły juniorskie: PSPS Chemik Police, BKS Stal Bielsko Biała, SMS ŻARP Żywiec. Już dzisiaj wszystkich kibiców siatkówki zapraszam na halę MOSiR do kibicowania i oglądania sporej dawki siatkówki na wysokim juniorskim poziomie.


Wszystkie dodatkowe informacje możecie uzyskać zaglądając na naszą stronę klubową na facebooku

https://www.facebook.com/SanPajdaVolleyballTeam

 

Zaproszenie: tutaj


Pozdrawiam

 

Opracowanie:

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Podsumowanie młodzieżowych rozgrywek wojewódzkich
w siatkówce dziewcząt z udziałem naszych uczennic

23 II 2017r.

 

 

 

          Właśnie zakończyliśmy rozgrywki wojewódzkie w kategoriach juniorek oraz kadetek. Zgodnie z planem, obydwa nasze zespoły, uzyskały awans do turniejów ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski. Juniorki, które w większości zdobywały doświadczenie także w II lidze, przegrały w całych rozgrywkach zaledwie jedno spotkanie, ale właśnie ta porażka (0:3 z Szóstką Mielec) oraz gorszy stosunek setów spowodowały, że uplasowały się one w tabeli na drugim miejscu.
          W konsekwencji swoją drogę po medal Mistrzostw Polski rozpoczną na turnieju w Łodzi, gdzie zmierzą się z Budowlanymi Łódź, ŁKS-em Łódź, KSZO Ostrowiec Św. oraz Ósemką Siedlce. Awans do grona najlepszych 16 zespołów w kraju uzyskają tylko dwie najlepsze drużyny. Turniej w Łodzi rozpoczynamy już w czwartek,23.02. Trzymajcie kciuki!


          Kadetki, podobnie jak ich starsze koleżanki, również raz musiały przełknąć gorzką pigułkę porażki w grupie „mistrzowskiej” rozgrywek wojewódzkich. Jednak przegrana w przedostatniej kolejce nie okazała się bardzo kosztowna. Dzięki świetnej postawie we wcześniejszych spotkaniach młode siatkarki utrzymały pozycję lidera aż do samego końca. Dzięki temu nasz zespół będzie gospodarzem turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 9-12.03. w Jarosławiu. Oprócz nas rywalizować będą: Szóstka Mielec, TPS Lublin, Dargfil Tomaszów Mazowiecki, Szóstka Biała Podlaska oraz wicemistrz województwa świętokrzyskiego. Już dzisiaj zapraszam uczniów i uczennice oraz nauczycieli na halę MOSiR w Jarosławiu, aby wesprzeć nasz zespół, w skład którego wchodzą siatkarki-uczennice Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. Warto wspomnieć, że na tym etapie rozgrywek do obu drużyn dołączą już reprezentantki Polski, zawodniczki na co dzień uczące się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku - Martyna Świrad (juniorki) oraz Gabriela Makarowska i Julia Serowiecka (kadetki).
 

Opracowanie:

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Rejonowa Licealiada 2016/2017

w piłce siatkowej dziewcząt w Jarosławiu

22 II 2017r.

 

 

 

REJONOWA LICEALIADA 2016/2017 W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT w JAROSŁAWIU

Podobnie jak rok temu nasz Siatkarski Ośrodek Szkolny przy ZSSChiO był organizatorem etapu rejonowego Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt. Turniej VI rejonu, w którego skład wchodzi powiat jarosławski, odbył się w dniu 20.02.2017 na hali MOSiR w Jarosławiu. W zawodach tych wzięły udział następujące drużyny :
• mistrz powiatu Przemyśl gr – ZSEiO Przemyśl
• mistrz powiatu jarosławskiego – ZSSChiO Jarosław
• mistrz powiatu lubaczowskiego – LO Lubaczów
• mistrz powiatu przeworskiego – ZSZ Przeworsk

Regulaminowy system zarezerwowany dla etapu rejonowego to system „każdy z każdym”, co przy obecności czterech zespołów według klucza nakazało rozegranie sześciu meczy . Wszystkie zespoły rozegrały po trzy spotkania. Podobnie jak w ubiegłych sezonach, ta faza rozgrywek zdecydowanie należała do uczennic S.O.S. z Jarosławia ,które gładko pokonały kolejno drużyny
z Przeworska 2:0 (25:2, 25:9), Lubaczowa 2:0 (25:14, 25:6) oraz Przemyśla 2:0 (25:8, 25:4). We wszystkich spotkaniach nasz zespół dominował nad rywalkami, szczególnie w takich elementach jak zagrywka oraz atak, co zadecydowało
o zwycięstwach i zajęciu I miejsca w turnieju. Drugą drużyną, z dwoma zwycięstwami na koncie, został ZSEiO w Przemyślu, który o to dające awans do kolejnego etapu miejsce stoczył pojedynek z drużyną z Lubaczowa, wygrywając 2:0 (25:12, 25:20). Na trzecim miejscu uplasowały się uczennice LO Lubaczów, które odniosły zwycięstwo nad drużyną ZSZ Przeworsk 2:0 (25:10, 25:9).
Z zerowym kontem zwycięstw w całym turnieju pozostał zespół z Przeworska ,który zajął czwarte miejsce. Tak więc w półfinale wojewódzkim Licealiady 2015/2016 zobaczymy już wkrótce siatkarki S.O.S przy ZSSCHiO w Jarosławiu oraz ZSEiO Przemyśl.
Sportowe zmagania oglądała spora rzesza kibiców- uczniów ZSSChiO, I LO oraz ZSTiO w Jarosławiu, którzy mieli możliwość oglądania siatkówki na żywo
i kibicowania swoim koleżankom.
Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice: Litawa Klaudia , Kamińska Klaudia , Bednarz Magdalena, Bylica Wiktoria, Ciurko Klaudia, Łabuz Eliza, Magierowska Kinga, Michalska Kinga, Piestrak Łucja, Rusinek Monika, Bochenek Dominika.
Turniej półfinałowy odbędzie się w połowie marca również w Jarosławiu.
O dokładnym terminie powiadomię wkrótce, a już dzisiaj wszystkich kibiców serdecznie zapraszam.
 

Opracowanie:

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Siatkarki SAN-PAJDA w play-offach !

06 II 2017r.

 

 


          W minioną sobotę jarosławskie siatkarki rozegrały ostatni mecz rundy zasadniczej II ligi kobiet. Podejmowały we własnej hali zespół Marba Sędziszów Małopolski. Początek spotkania to wyrównana gra obu drużyn. Dopiero dzięki odrzucającej zagrywce Pauliny Chmielarczyk oraz kiwce z drugiej piłki Kariny Chmielewskiej gospodynie wyszły na pięciopunktowe prowadzenie. As serwisowy Magdaleny Trojnar zakończył pierwsza partię wynikiem 25:21. Drugi set to dalszy popis zawodniczek San-Pajdy w polu zagrywki. Tym razem Małgorzaty Makiewicz, gdyż to dzięki jej serwisom jarosławianki prowadziły już 16:1. Przyjezdne próbowały zniwelować tak wysoką przewagę, ale nasz zespół skuteczną grą w każdym elemencie nie pozwolił na to i pewnie zakończył drugą partię wygrywając ją do 11. Po tak wyraźnej dominacji jarosławianek w drugim secie wydawać by się mogło, ze trzeci będzie już tylko formalnością. Sędziszowianki wykorzystały rozluźnienie w szeregach naszego zespołu i pierwszy raz w całym meczu wyszły na prowadzenie. Później gra toczyła się już punkt za punkt. Marba miała dwie piłki na skończenie tej partii, ale ofiarnie w obronie grały jarosławianki. Trzeciej piłki setowej niestety nie udało się obronić i przyjezdne wygrały seta na przewagi 26:28. Czwarta odsłona była już tą ostatnią. Stabilność i kontrolowana gra naszych dziewcząt umożliwiała wprowadzenie na parkiet zawodniczek z ławki rezerwowych. Na wyróżnienie zasługuje postawa naszej uczennicy klasy I SOS Kingi Michalskiej, której dzisiejszy mecz był debiutem w drugoligowych rozgrywkach. Czwarta odsłona zakończyła się wynikiem 25:20, co umocniło drużynę z Jarosławia na pozycji wicelidera tabeli. Warto podkreślić, że we wcześniejszych meczach rozgrywek seniorskich zadebiutowały również inne nasze uczennice, będące uczestniczkami projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Od najmłodszych zaczynając: Kinga Magierowska, Klaudia Ciurko, Klaudia Litawa, Dominika Bochenek oraz grające w podstawowym składzie: Joanna Waszyńska i Paulina Kłuś. Teraz przed zawodniczkami oraz trenerami przygotowania do fazy play- off, które odbędą się na początku marca.
 

Opracowanie:

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Siatkarski weekend - Zaproszenie na mecz

31 I 2017r.

 

          Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki zapraszamy w najbliższą sobotę, tj.4.02.2017 o godz. 15.00 na ostatni mecz rundy zasadniczej rozgrywek II ligi kobiet. Przeciwnikiem będzie zespół Marba Sędziszów Małopolski, a mecz odbędzie się jak zwykle na hali MOSiR w Jarosławiu.

 

          O meczach fazy play-off, do której uzyskaliśmy już pewny awans z II miejsca w grupie, informować będę na bieżąco. Do zobaczenia na hali.

 

 

Opracowanie:

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Pierwszy etap siatkarskiej Licealiady 2016/2017 za nami !

30 XII 2016r.

 

 

          Dnia 19.12.2016 w hali I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu odbył się turniej finałowy w ramach Licealiady w siatkówce dziewcząt na szczeblu powiatu. Reprezentacja naszej szkoły rozegrała dwa spotkania – z I LO im. M. Kopernika oraz Zespołem Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących. W obydwu pojedynkach nasze zawodniczki okazały się zdecydowanie lepsze od rywalek, wygrywając oba mecze po 2:0. Zwycięstwa te dały awans naszym uczennicom do etapu rejonowego rozgrywek, który zostanie rozegrany w lutym.


          Szkołę reprezentowały następujące uczennice: Wiktoria Bylica, Kinga Magierowska, Kinga Michalska, Łucja Piestrak, Monika Rusinek, Eliza Łabuz, Klaudia Ciurko, Klaudia Kamińska, Klaudia Litawa, Dominika Bochenek, Paulina Kłuś oraz Joanna Waszyńska. Wszystkie wymienione zawodniczki są uczennicami klas objętych programem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, który kolejny rok funkcjonuje przy naszej szkole.
 

Aktualne informacje dotyczące występów jarosławskich siatkarek można śledzić na Facebook’u pod adresem:

www.facebook.com/SanPajdaVolleyballTeam
Ze sportowym pozdrowieniem
 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 

Zaproszenie na mecz

18 XII 2016r.

 

 

 

Zaproszenie na mecz

MKS SAN-Pajda Jarosław vs Szóstka Mielec

 

Wszystkich kibiców siatkówki zapraszamy w najbliższą środę 21.12.2016

do hali MOSiR w Jarosławiu przy ul. Sikorskiego 5 na mecz.

 

 

mgr Jolanta Pajda

 


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Relacja z siatkarskiego weekendu 9-11.12.2016.

13 XII 2016r.

 

 

 

         Sobota nie była szczęśliwa dla II-ligowego zespołu siatkarek, które uległy we własnej hali 0:3 trzeciej w tabeli Grupie Azoty PWSZ Tarnów . W pierwszym secie oba zespoły prowadziły bardzo wyrównaną grę. Przy stanie 19:21 dla przyjezdnych jarosławianki nie zdołały zatrzymać mocnych ataków skrzydłowych z Tarnowa i w rezultacie przegrały tego seta 22:25. Początek drugiego seta nasze siatkarki rozpoczęły od prowadzenia. Jednak kontrolowały wynik tylko do połowy seta. Zepsute zagrywki i błędy w ataku pozwoliły zbudować tarnowiankom przewagę, którą konsekwentnie utrzymywały i wygrały tę partię do 21. Trzeci set to zdecydowana przewaga Grupy Azoty. Pełne wiary w wygranie tego meczu bez straty seta tarnowianki powiększały swoją przewagę. Jarosławianki nie potrafiły znaleźć sposobu na zatrzymanie rywalek. Set zakończył się wynikiem 19:25 na korzyść drużyny z Tarnowa, które nie kryły radości z wygranej na trudnym terenie. Dla naszych dziewczyn była to surowa lekcja siatkówki, z której na pewno wyciągną wnioski na kolejne mecze. Pomimo tej przegranej nadal utrzymujemy wysokie II miejsce w tabeli II ligi, tracąc tylko jeden punkt do nowego lidera- Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Kolejny mecz II ligi we własnej hali jarosławianki rozegrają nietypowo, bo 21.12. 2016 (środa) o godzinie 15.00. z zespołem UKS Szóstka Mielec (mecz przełożony z 21.01.2017). O fakcie tym informujemy już dzisiaj i serdecznie zapraszamy !

 

          Osłodą minionego weekendu były wygrane naszych najmłodszych siatkarek. Zespół kadetek MKS SAN-Pajda w piątek pokonał bardzo trudnego rywala MKS Łańcut 3:1 a w sobotę tym samym stosunkiem setów wygrał z równie mocnym zespołem SMS Szóstka Mielec. W niedzielę kadetki rozegrały jeszcze jeden mecz ligowy z drużyną MKS V LO Rzeszów i także wygrały 3:1. To był bardzo ciężki weekend ale najważniejsze, że bardzo udany. Wygrane plasują nasz zespół na pierwszym miejscu w tabeli rozgrywek wojewódzkich.

 

          W niedzielę swój kolejny mecz stoczyły siatkarki MKS SAN-Pajda w rozgrywkach III ligi. Tym razem przeciwnikiem był MKS Łańcut, który podejmował nasz zespół na własnej hali. Także ten mecz padł łupem jarosławianek 3:0, co pozwoliło nam utrzymać I miejsce w tabeli.

 

          Na koniec jeszcze jedna informacja siatkarska. W kolejny poniedziałek 19.12.2016 siatkarki naszej szkoły rozegrają mecze w ramach finałowego turnieju powiatowej Licealiady 2016/2017. Turniej odbędzie się w I LO w Jarosławiu od godziny 9.00. Zapraszam wszystkich zainteresowanych i chętnych do kibicowania.

 

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Siatkarski weekend 9-11 XII 2016r.

6 XII 2016r.

 

          Wszystkich kibiców oraz zainteresowanych i lubiących siatkówkę zapraszamy w najbliższy weekend do hali MOSiR w Jarosławiu przy ul. Sikorskiego 5 na następujące mecze:

 

II LIGA KOBIET:

• Sobota 10.12.2016 godz. 17.00. – MKS SAN-Pajda Jarosław vs Grupa Azoty PWSZ Tarnów

 

KADETKI:

• Piątek 9.12.2016 godz. 17.00. – MKS SAN-Pajda Jarosław vs MKS Łańcut

• Sobota 10.12.2016 godz.10.00 – MKS SAN-Pajda Jarosław vs Szóstka Mielec

 

Mecz III ligi rozgrywamy w Łańcucie, natomiast juniorki w tym tygodniu pauzują.

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Siatkarski weekend

16 XI 2016r.

 

          Wszystkich kibiców oraz zainteresowanych i lubiących siatkówkę zapraszamy w najbliższy weekend do hali MOSiR w Jarosławiu przy ul. Sikorskiego 5 na następujące mecze:

 

II LIGA KOBIET:

Sobota 19.11.2016 godz. 15:00 – MKS SAN-Pajda Jarosław vs AZS UMCS Lublin

 

JUNIORKI:

Niedziela 20.11.2016 godz. 10:00 – MKS SAN-Pajda vs Karpaty Krosno

 

Pozostałe mecze: kadetki i III ligę w tym tygodniu rozgrywamy na wyjeździe.

 

 

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

REGIONALNY TURNIEJ TALENTÓW SOS

12 XI 2016r.

 

          Regionalny Turniej Talentów SOS im. W. Gawłowskiego w Krakowie

 

          W dniach 5-6.11.2016 na hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych w Krakowie spotkały się reprezentacje regionów: łódzkiego, świętokrzyskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego, aby jak co roku zaprezentować swoje siatkarskie umiejętności oraz zawodniczy potencjał. Wśród grona wyróżniających się siatkarek rocznika 2001/2000, które reprezentowały Podkarpacie znalazły się uczennice Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego naszej szkoły: Klaudia Ciurko, Kinga Michalska, Kinga Magierowska, Monika Rusinek i Klaudia Kamińska.

          Reprezentacja Podkarpacia w tej kategorii rozgrywkowej w końcowej klasyfikacji zajęła ostatecznie II miejsce. Ulegliśmy tylko Reprezentacji Małopolski 1:2 po ogromnie zaciętej, wyrównanej i bardzo dobrej grze, zbierając same pochlebne komentarze oglądających ten pojedynek trenerów i koordynatorów projektu. Szczególnego zaszczytu doświadczyła Kinga Michalska, która znalazła się w gronie wyróżnionych zawodniczek, co wywalczyła sobie bardzo dobrą i ambitną grą w każdym z trzech rozegranych meczy.

         Wszystkim uczestniczącym w turnieju dziewczynom gratulujemy świetnej postawy oraz życzymy powołań do kolejnego etapu, tj. Ogólnopolskiego Turnieju Talentów SOS w ramach kadry Makroregionu Południe. W turnieju udział wzięły także Jolanta Pajda i Monika Cholewa, występując w roli trenerek.

 

Wyniki meczy:

Podkarpackie – Łódzkie 2:1

Podkarpackie – Świętokrzyskie 3:0

Podkarpackie – Małopolskie 1:2

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Siatkarki MKS SAN-Pajda samodzielnym liderem II ligi

30 X 2016r.

 

 

 

          Tym razem w sobotnie popołudnie, w meczu na szczycie o mistrzostwo II ligi kobiet, jarosławski MOSiR gościł aktualnego lidera II ligi, doświadczony zespół TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski.

          Stawka meczu sprawiła, że w szeregach naszego młodego zespołu (średnia wieku 19 lat) czuć było zdenerwowanie a zarazem dużą mobilizację i ogromną chęć odniesienia zwycięstwa. Przedmeczowe emocje widoczne były w przypadku obu zespołów mniej więcej do połowy pierwszego seta i ku zadowoleniu licznie zgromadzonej publiczności ostatecznie lepiej poradziły sobie z nimi młode jarosławianki. W tej partii do stanu 17:17 gra była niezwykle twarda, co sprawiało, że zarówno jarosławianki jak i tomaszowianki nie uniknęły błędów pod naciskiem przeciwnika a przewaga punktowa przenosiła się raz na jedną, raz na drugą stronę. Dopiero druga część seta pokazała, że jesteśmy zespołem, który potrafi w trudnych chwilach przejąć inicjatywę nie tylko w ataku ale również w bloku i obronie. Świetnymi działaniami w tych elementach popisały się najbardziej doświadczone: Magdalena Trojnar, Katarzyna Saj oraz Paulina Chmielarczyk. Wyróżniająca się gra tych zawodniczek i bardzo dobra pozostałych sprawiła, że pierwszego seta wygraliśmy do 21.
          Początek drugiego seta podopieczne trenera Piotra Pajdy rozpoczęły dość niefrasobliwie a napór lidera z Tomaszowa był na tyle mocny, że po kilku błędach głównie w ataku na tablicy pojawił się wynik 5:9 dla przyjezdnych. Na reakcje trenera nie trzeba było czekać i po przerwie na żądanie siatkarki SAN-Pajdy rozpoczęły systematycznie odbudowywać wynik. Gra naszego zespołu z akcji na akcję nabierała właściwego impetu. Od stanu 12:12 do stanu 18:18 walka toczyła się niemalże punkt za punkt a my stopniowo przygotowywaliśmy się do ostatecznego szturmu w II secie. Od tej pory gra jarosławianek we wszystkich elementach uległa diametralnej poprawie, co sprawiło, że tomaszowianki zmuszone były pogodzić się z przegraną 20:25.
          Trzeci set do stanu 16:15 to ciągła walka o każdy punkt w coraz bardziej wydłużających się akcjach, w których kibice mogli obejrzeć dużo spektakularnych obron, ataków z kontry, asów serwisowych oraz gry blokiem. Wszystkie jarosławianki wykazały się w tym fragmencie seta bardzo dobrą grą, która do stanu 23:19 ciągle ulegała poprawie i zmuszała przyjezdne do popełniania błędów własnych. Chwilowy przestój w grze w samej końcówce seta nie wpłynął na wynik i ostateczne zwycięstwo 26:24. Mamy więc zwycięstwo 3:0 nad doniedawnym liderem a tym samym prowadzenie w tabeli II ligi !!!


SAN-Pajda Jarosław: K.Chmielewska, P.Chmielarczyk, M.Grodzka,, M.Trojnar, K.Saj, J.Waszyńska, E.Brzezińska (libero), oraz A.Bartyzel (libero) I.Wisz, W.Dziadosz, K.Stepko, P.Magierowska, I.Filipek, M.Makiewicz.

Wyniki zespołów młodzieżowych SAN-Pajda:
MKS Łańcut - MKS SAN-Pajda 2:0 (liga kadetek)
MKS SAN- Pajda I – UKS San Lesko 3:0 (liga juniorek)
MKS SAN- Pajda II – Szóstka Mielec 1:3 (liga juniorek)
MKS SAN - Pajda – MKS Łańcut 3:0 (III liga)
 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

WOJEWÓDZKI TURNIEJ TALENTÓW SOS

29 X 2016r.

 

          Dnia 25 października 2016 w hali jarosławskiego MOSiR-u odbył się Wojewódzki Turniej Talentów SOS. Uczestniczyły w nim głównie dziewczęta z roczników 2003, 2002, 2001 oraz wybrane dziewczęta z rocznika 2000. Wśród nich znalazły się uczennice naszej szkoły: Kinga Michalska, Kinga Magierowska, Monika Rusinek, Klaudia Ciurko oraz Klaudia Kamińska.

          Po otwarciu turnieju, przywitaniu wszystkich trenerów i zawodniczek nastąpił podział na zespoły i losowanie grup. Następnie odbyła się rozgrzewka, po której drużyny mogły rozpocząć swoje mecze. Pomiędzy nimi każda z dziewcząt wzięła udział w badaniach sprawdzających ich umiejętności motoryczne.

          Oprócz zajęć praktycznych organizatorzy zaplanowali również dwa warsztaty szkoleniowe poprowadzone przez trenerów SOS. Pierwszy z nich dotyczył przyjęcia piłki po zagrywce i obejmował podstawowy zasób ćwiczeń na poziomie III kl. gimnazjum. Drugi natomiast odnosił się do podstaw żywienia sportowca, na którym zawodniczki mogły m. in. zapoznać się z przykładowym jadłospisem dnia treningowego.

          Poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Wiele zawodniczek wyróżniało się ciekawymi warunkami fizycznymi, a ambitna postawa skutkowała zaciętą i wyrównaną grą. Była to dobra sposobność do indywidualnej oraz zespołowej oceny poszczególnych roczników, a także doskonały sprawdzian przed zbliżającym się Turniejem Regionalnym SOS, który odbędzie się w dniach 5-6 listopada w Krakowie.
 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Siatkarski weekend

26 X 2016r.

 

          Wszystkich kibiców oraz zainteresowanych i lubiących siatkówkę zapraszamy w najbliższy weekend do hali MOSiR w Jarosławiu przy ul. Sikorskiego 5 na następujące mecze:

 

II LIGA KOBIET:

• Sobota 29.10.2016 godz. 17.00. – MKS SAN-Pajda Jarosław vs Tomasovia Tomaszów Lubelski

 

III LIGA KOBIET:

• Piątek 28.10.2016 godz. 16.30. – MKS SAN-Pajda Jarosław vs MKS Łańcut

 

JUNIORKI:

• Czwartek 27.10.2016 godz. 16.30. – MKS SAN-Pajda vs UKS San Lesko

 

 

Zapraszamy: J.Pajda, M.Cholewa

 


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

SAN-Pajda niepokonany we własnej hali  ( 23 X 2016r. )  

 

 

         W sobotnie popołudnie jarosławianki podejmowały we własnej hali beniaminka II ligi Radomkę Radom. Pierwszy set zawodniczki trenera Piotra Pajdy rozpoczęły bardzo mocną zagrywką, co utrudniło znacznie siatkarkom z Radomia konstruowanie własnego ataku a tym samym pomogło gospodyniom zbudować już na początku seta pięciopunktową przewagę. Nie tylko skuteczna zagrywka, ale także bardzo dobra gra na siatce pozwoliła zawodniczkom z Jarosławia zwiększyć przewagę i ostatecznie zdecydowanie wygrać pierwszego seta 25:15.
         Drugi set po ataku po prostej Julity Molendy rozpoczął się od prowadzenia Radomia. Liczne błędy po stronie naszych siatkarek spowodowały, że na tablicy pojawił się wynik 12:18 dla przyjezdnych. Jednak po chwili punktowy atak Magdaleny Trojnar na pojedynczym bloku oraz skuteczna ,,kiwka” Kariny Chmielewskiej nieco odbudowały nasz zespół , który od tej chwili rozpoczął ambitną walkę o wygranie drugiego seta. Rozluźnienie w szeregach ekipy z Radomia a w naszej drużynie zdecydowana poprawa gry we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła pozwoliła podopiecznym Piotra Pajdy odrobić starty i wyjść na prowadzenie 21:18. Szybko reagował trener gości prosząc o czas. Po chwili kibice mogli oglądać najciekawszy fragment całego meczu, bowiem na tablicy widniał już remis po 23. Izabela Wisz skutecznym atakiem zdobyła dla SAN-Pajdy piłkę setową, którą zdołały obronić radomianki. Jednak świetna dyspozycja w polu zagrywki Katarzyny Saj sprawiła ostatecznie, że mogliśmy odnotować zwycięstwo w drugim secie 26:24.
         Trzeci set to lustrzane odbicie pierwszego. Gospodynie rozpoczęły go od prowadzenia 5:0. Wiktoria Dziadosz odrzucającym serwisem od siatki dała swojej drużynie siedmiopunktowe prowadzenie. Zmiany w szeregach Radomki oraz pojedyncze ataki ze skrzydeł nie wystarczyły by choć trochę zmniejszyć wysoką przewagę jarosławianek. Przy stanie 21:14 trener Pajda wprowadził na plac gry wszystkie swoje zawodniczki z ławki rezerwowych. Cały set przebiegał pod dyktando ekipy z Jarosławia, która w pełni kontrolowała bieg wydarzeń. Wybicie blok-aut Małgorzaty Makiewicz dało SAN-Pajdzie piłkę meczową. Mecz zakończyła Paulina Chmielarczyk efektownym asem serwisowym i jarosławianki po trzech rozegranych kolejkach mogły się cieszyć drugim zwycięstwem w tym sezonie.

SAN-Pajda Jarosław: M. Trojnar, K. Chmielewska, E. Brzezińska, P. Chmielarczyk, K. Saj, M. Grodzka, P. Kłuś, P. Magierowska, I. Filipek, I. Wisz, M. Makiewicz, J. Waszyńska,W. Dziadosz, A. Bartyzel

         
Udany siatkarski weekend zaliczyły także nasze drużyny młodzieżowe, które rozgrywały swoje mecze tym razem na wyjeździe. W sobotę w Łańcucie kadetki MKS SAN- Pajda dwukrotnie zwyciężyły 2:1 z groźnymi rywalkami: UKS Szóstka Mielec oraz MKS V LO Rzeszów, dzięki czemu plasują się na II miejscu ligowej tabeli.

          Natomiast nasze dwa zespoły juniorskie w niedzielne południe zmierzyły się z zespołami MKS V LO Rzeszów oraz Marba Sędziszów Małopolski i w jeszcze lepszym stylu, bo po 3:0 pokonały swoje grupowe rywalki. Kolejne zwycięstwa na obecnym etapie rywalizacji zapewniają naszym zespołom juniorskim I miejsca w swoich grupach.

 

Jolanta Pajda
Gabriela Macek


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Zaproszenie na mecz II ligi kobiet   ( 18 X 2016r. )

 

 

Zaproszenie na mecz MKS SAN-Pajda Jarosław vs Radomka Radom

Wszystkich kibiców siatkówki zapraszamy w najbliższy weekend 22.10.2016 do hali MOSiR w Jarosławiu przy ul. Sikorskiego 5 na mecz:

II LIGA KOBIET:
• Sobota 22.10.2016, godz. 17.00 – MKS SAN-Pajda Jarosław vs Radomka Radom

 

Więcej informacji, relacji z przygotowań oraz sprawozdań z turniejów i meczy możecie śledzić na bieżąco na naszej stronie: https://www.facebook.com/SanPajdaVolleyballTeam

 

 

 

Zapraszamy: J.Pajda, M.Cholewa

 


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Siatkarski weekend inaugurujący siatkarskie rozgrywki  ( 04 X 2016r. )

 

 

Siatkarski weekend inaugurujący siatkarskie rozgrywki w Jarosławiu w sezonie 2016/2017

 

Wszystkich kibiców oraz zainteresowanych i lubiących siatkówkę, którzy jeszcze nie dołączyli do naszego grona, zapraszamy w najbliższy weekend 8.10 – 9.10.2016 do hali MOSiR w Jarosławiu przy ul. Sikorskiego 5 na następujące mecze:

 

KADETKI:

• Sobota 8.10.2016, godz. 12.30 – MKS SAN-Pajda vs MKS Łańcut

 

II LIGA KOBIET:

• Sobota 8.10.2016, godz. 15.00 – MKS SAN-Pajda Jarosław vs MOSiR Jasło

 

JUNIORKI:

• Niedziela 9.10.2016, godz. 11.00 – MKS SAN-Pajda vs Sanoczanka Sanok

 

Więcej informacji, relacji z przygotowań oraz sprawozdań z turniejów i meczy możecie śledzić na bieżąco na naszej stronie: https://www.facebook.com/SanPajdaVolleyballTeam

 

Zapraszamy

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

SOS przy ZSSChiO na Powiatowym Dniu Kultury Fizycznej.  ( 23 VI 2016r. )

 

 

Siatkarski Ośrodek Szkolny przy Zespole Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących na Powiatowym Dniu Kultury Fizycznej.

 

          W dniu 17.06.2016 r. na terenie obiektów kampusu PWSTE w Jarosławiu odbył się Powiatowy Dzień Kultury Fizycznej, który patronatem objął Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan, J.M. Rektor PWSTE Krzysztof Rejman oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Główną ideą tego pikniku sportowego było zaprezentowanie licznie przybyłej młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych oferty funkcjonujących na terenie powiatu organizacji, sekcji i klubów sportowych oraz zachęcenie do szeroko pojętej aktywności fizycznej.

          Siatkarski Ośrodek Szkolny funkcjonujący przy naszej szkole wraz ze współpracującym klubem siatkarskim MKS San-Pajda oraz wspierającym i promującym siatkówkę Stowarzyszeniem Sympatyków ZSSChiO aktywnie włączył się w organizację tej masowej imprezy rekreacyjno- sportowej. W hali PWSTE przeprowadziliśmy zajęcia z siatkówki, rozegraliśmy pokazowy mecz oraz zorganizowaliśmy gry i zabawy z elementami siatkówki dla chętnych dzieci i młodzieży. Ci, którzy wzięli czynny udział w różnych formach zajęć z siatkówki nagrodziliśmy medalami, które przekazało Starostwo Powiatowe oraz dyplomami ufundowanymi przez Stowarzyszenie Sympatyków ZSSChiO w Jarosławiu.

 

          Podobne formy zajęć pokazowych dla zgromadzonej młodzieży i dzieci przeprowadzili także przedstawiciele innych dyscyplin sportowych, takich jak: koszykówka, piłka ręczna, piłka nożna, tenis stołowy, tenis ziemny, biegi przełajowe, sporty walki i łucznictwo.

 

          Dodatkowymi atrakcjami edukacyjnymi z pogranicza sportu był pokaz i instruktaż z udzielania pierwszej pomocy oraz stoisko ze zdrową żywnością. Bardzo szeroka oferta działań sprawiła, że każdy z przybyłych znalazł coś szczególnie interesującego dla siebie, a być może pomyślał kiedy i gdzie rozpocząć swoją karierę sportową….

 

Jolanta Pajda, Monika Cholewa


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Siatkarki ZSSChiO w gronie 16 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych  ( 9 VI 2016r. )

 


Siatkarski Ośrodek Szkolny

przy Zespole Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu

po raz trzeci w gronie 16 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce!


          W dniach 3-5.06.2016 r. w Wieliczce odbył się turniej finałowy Ogólnopolskiej Licealiady 2015/2016 w piłce siatkowej dziewcząt. W drodze wieloetapowych eliminacji, spośród około 3 tysięcy szkół w Polsce, do grona najlepszych zespołów reprezentujących poszczególne województwa, awans uzyskała drużyna siatkarek ZSSChiO w Jarosławiu. Dzięki bardzo dobrej grze na poziomie województwa a organizacyjnie dzięki dofinansowaniu z budżetu Powiatu Jarosławskiego, mogliśmy po raz trzeci wziąć udział w tej, prestiżowej dla szkoły , miasta i powiatu, imprezie sportowej.


          Zgodnie z regulaminem, pierwszego dnia turnieju wszystkie uczestniczące zespoły rozegrały mecze w 4 grupach eliminacyjnych systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów. Nasz zespół na tym etapie rozgrywek rozegrał 3 spotkania z bardzo trudnymi przeciwnikami z V LO Rzeszów, ZSO Nr 2 w Elblągu oraz ZS Sportowych w Dąbrowie Górniczej. Po bardzo zaciętej walce w okrzykniętej przez uczestników "grupie śmierci" zajęliśmy III miejsce, co niestety w tym roku pozbawiło nas awansu do finałowej ósemki . Drugiego dnia rozegraliśmy 2 mecze półfinałowe ze szkołami reprezentującymi województwo opolskie i mazowieckie, które rozstrzygnęły, że nasz zespół w ostatnim dniu zawodów zagrał o 11 miejsce z XXIV LO z Krakowa. Mecz ten, po bardzo wyrównanej grze i setach przegranych w końcówkach na przewagi, uplasował nas ostatecznie na 12 miejscu w klasyfikacji końcowej tegorocznej Ogólnopolskiej Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt. Zważywszy na to, że turniej stał na bardzo wysokim poziomie i uczestniczyło w nim wiele zespołów zasilanych przez zawodniczki Reprezentacji Polski juniorek oraz finałów Mistrzostw Polski juniorek i kadetek, sam udział, ale i zajęte miejsce, świadczy o tym, że nasz zespół w dalszym ciągu utrzymuje wysoki poziom siatkarski i na pewno zalicza się do czołówki szkół ponadgimnazjalnych w Polsce.


          Otrzymane dofinansowanie z budżetu Powiatu Jarosławskiego pozwoliło naszej drużynie wziąć udział w tym prestiżowym turnieju, promować powiat i jarosławską siatkówkę ale przede wszystkim podnosić na jeszcze wyższy poziom umiejętności sportowe. Dzięki takim turniejom w każdym roku udowadniamy, że liczymy się na mapie polskiej młodzieżowej siatkówki. Organizacją współfinansującą wyjazd było także Stowarzyszenie Sympatyków Zespołu Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących, które wspiera rozwój talentów siatkarskich naszej szkoły.
 

Szkołę i powiat reprezentowały następujące uczennice S.O.S.: Karina Chmielewska, Małgorzata Czerwonka, Magdalena Dynarowicz,, Weronika Słowik, Katarzyna Stokłosa, Paulina Kłuś, Katarzyna Łagożny, Natalia Chruścińska, Klaudia Kamińska, Klaudia Litawa, Zuzanna Przewrocka. Opiekunami i trenerami byli Jolanta Pajda i Piotr Pajda.
 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Srebro siatkarek ZSSChiO w finale Wojewódzkiej Licealiady 2015/2016  ( 26 V 2016r. )

 

 

         W tym roku nasza szkoła była organizatorem ostatniego etapu rozgrywek Licealiady 2015/2016 w piłce siatkowej dziewcząt. Finał wojewódzki odbył się dnia 23.05.2016 r. w hali sportowej MOSiR, która na czas turnieju prawie po brzegi wypełniła się kibicami – uczniami i nauczycielami z jarosławskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Licznie zgromadzona młodzież miała doskonałą sposobność bycia świadkami emocjonującego widowiska siatkarskiego oraz poczucia się prawdziwym kibicem.


W turnieju, podobnie jak rok temu, wzięły udział następujące drużyny :
• VLO Rzeszów
• I LO Jasło
• Niepubliczne Liceum Mistrzostwa Sportowego w Mielcu
• S.O.S. przy ZSSChiO w Jarosławiu


        Te cztery finałowe zespoły, wśród których po raz czwarty z rzędu znalazła się nasza szkoła, rywalizowały na poszczególnych etapach rozgrywek od grudnia 2015 r. W sumie w roku rozgrywkowym 2015/2016 w Licealiadzie w siatkówce dziewcząt wzięło udział ok. 170 zespołów, co jeszcze bardziej podkreśla fakt, że awans do finałowej czwórki jest osiągnięciem szczególnym.

 
         Turniej finałowy, zgodnie z regulaminem szkolnych imprez sportowych, odbył się systemem pucharowym, z rozstawieniem drużyn z jednego półfinału, w którym gra toczyła się do 2 wygranych setów. Zatem po dolosowaniu drużyn do rozstawionych zespołów z Rzeszowa i Jarosławia, kolejność meczów przedstawiała się następująco:
• Pierwszy mecz półfinałowy rozegrały drużyny ZSSChiO w Jarosławiu i NLMS Mielec. Po bardzo zaciętej i wyrównanej walce to nasze siatkarki w końcówkach obu setów przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść i pokonały zespół z Mielca 2:0.
• Drugie spotkanie półfinałowe rozegrał zespół V LO Rzeszów z drużyną I LO w Jaśle. Rzeszowianki, zgodnie z oczekiwaniami, gładko pokonały swoje rywalki i wygrały oba sety ze zdecydowaną przewagą punktową.
• Trzeci mecz był to już mecz o brązowy medal Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Szkół Ponadgimnazjalnych, w którym spotkały się zespoły z Jasła i Mielca. W tym spotkaniu także nie było sportowych niespodzianek. Mielczanki grając pewnie i zdecydowanie lepiej, zarówno w ataku jak i obronie, odniosły zwycięstwo 2:0 i tym samym zajęły III m-ce.

Mecz finałowy pomiędzy Jarosławiem i V LO z Rzeszowa to była jak zwykle gra nerwów i emocji. Zważywszy na skalę wydarzenia można się było tego spodziewać. Po zaciętej i wyrównanej siatkarskiej walce nasz zespół przegrał 0:2 i tym samym wywalczył srebrny medal Licealiady 2015/2016 w piłce siatkowej dziewcząt. Złoto przypadło siatkarkom z V LO w Rzeszowie, które trzeci rok z rzędu okazały się drużyną nie do pokonania.


         Oficjalnego otwarcia a także zakończenia i podsumowania turnieju dokonał Prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego pan Jacek Wojtas wraz z panią kierownik Działu Sportu Dorotą Lib. Z nieukrywaną dumą i wzruszeniem medale wręczała także pani dyrektor ZSSChiO Dorota Wierzbińska-Dubaj.
 

         Zdobycie srebrnego medalu przez nasz zespół to kolejny ogromny sportowy sukces, na który z pewnością ma wpływ funkcjonowanie przy ZSSChiO w Jarosławiu Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, w którym uczą się reprezentujące szkołę siatkarki klas I, II, i III LO. Mam nadzieję, że już niebawem, w domyśle za rok, uda nam się zdobyć upragnione złoto.


Skład zespołu ZSSChiO Jarosław przedstawiał się następująco: Karina Chmielewska III LO, Małgorzata Czerwonka III LO, Weronika Słowik III LO, Katarzyna Stokłosa III LO, Katarzyna Łagożny II LO, Joanna Waszyńska II LO, Natalia Chruścińska II LO, Paulina Kłuś II LO, Klaudia Kamińska I LO, Klaudia Litawa I LO, Zuzanna Przewrocka I LO. Nauczycielkami - trenerkami SOS prowadzącymi zespół były: Jolanta Pajda oraz Monika Cholewa.
 

         Tegoroczna organizacja w Jarosławiu zarówno turnieju rejonowego, jak i finałowego była doskonałą promocją siatkówki w powiecie, a licznie zgromadzona na trybunach młodzież miała możliwość obejrzenia na żywo gry najlepszych zespołów województwa podkarpackiego.

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Półfinał Wojewódzki Licealiady 2015/2016 po raz kolejny dla ZSSChiO !!!   ( 30 IV 2016r. )  

 

 

           W dniu 26.04.2016 r. w hali Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku odbył się półfinał wojewódzki Licealiady 2016/2015r. w siatkówce dziewcząt. W tym roku szkolnym do tego prestiżowego etapu rozgrywek zakwalifikowały się następujące zespoły:

 

- ZS Licealnych Leżajsk-gospodarz

- LO Żołynia

- LO Lubaczów

- ZSSChiO Jarosław

 

          Zgodnie z regulaminem nasz zespół rozegrał dwa mecze. Pierwsze zdecydowane zwycięstwo w stosunku 2:0 odniosłyśmy nad drużyną z Żołyni, natomiast w kolejnym spotkaniu pewnie pokonałyśmy (także 2:0) zespół gospodarzy. Wynik meczu z LO Lubaczów zaliczono nam z turnieju rejonowego (dla przypomnienia również 2:0). I tym oto sposobem, zajmując pierwsze miejsce i nie tracąc seta, jesteśmy w finale wojewódzkim !!!

 

          Finał wojewódzki odbędzie się w maju, gdzie spotkają się jak co roku siatkarki z czterech najlepszych szkół w województwie. Rywalizacja zapowiada się bardzo emocjonująco, zważywszy na fakt, że wezmą w niej udział zespoły o bardzo wyrównanym i wysokim poziomie siatkarskiego wyszkolenia. Potrzebne będzie wsparcie. Trzymajcie kciuki.

 

          Gratulując naszym reprezentantkom i siatkarkom SOS wymienię ich nazwiska: Karina Chmielewska III LO, Małgorzata Czerwonka III LO, Weronika Słowik III LO, Katarzyna Stokłosa III LO, Katarzyna Łagożny II LO, Joanna Waszyńska II LO, Natalia Chruścińska II LO, Paulina Kłuś II LO, Klaudia Kamińska I LO, Klaudia Litawa I LO, Zuzanna Przewrocka I LO.

 

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Rejonowa Licealiada 2015/2016 w piłce siatkowej dziewcząt w Jarosławiu  ( 28 IV 2016r. )  

 

 

          Podobnie jak rok temu nasz Siatkarski Ośrodek Szkolny przy ZSSChiO był organizatorem etapu rejonowego Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt. Turniej VI rejonu, w którego skład wchodzi powiat jarosławski, odbył się w dniu 21.04.2016 na hali MOSiR w Jarosławiu. W zawodach tych wzięły udział następujące drużyny :

 

• mistrz powiatu Przemyśl gr – I LO Przemyśl

• mistrz powiatu jarosławskiego – ZSSChiO Jarosław

• mistrz powiatu lubaczowskiego – ZS Lubaczów

 

          Mistrzynie powiatów przemyskiego oraz przeworskiego nie stawiły się na zawody, choć dla nich również przewidziane było miejsce na tym etapie rozgrywek. Regulaminowy system zarezerwowany dla etapu rejonowego to system „każdy z każdym”, co przy obecności trzech zespołów według klucza nakazało rozegranie trzech kolejnych meczy. Wszystkie zespoły rozegrały po dwa spotkania. Podobnie jak w ubiegłych sezonach, ta faza rozgrywek zdecydowanie należała do uczennic S.O.S. z Jarosławia ,które dość gładko pokonały kolejno drużyny z Lubaczowa 2:0 (25:7, 25:13) i Przemyśla 2:0 (25:14, 25:21). We wszystkich spotkaniach nasz zespół dominował nad rywalkami, szczególnie w takich elementach jak zagrywka oraz atak, co zadecydowało o zwycięstwach i zajęciu I miejsca w turnieju. Drugą drużyną, z jednym zwycięstwem na koncie, zostało LO Lubaczów, które o to dające awans do kolejnego etapu miejsce stoczyło ciężki pojedynek z drużyną z Przemyśla, wygrywając 2:0 (25:22, 25:22). Na trzecim miejscu , z zerowym kontem zwycięstw uplasowały się uczennice I LO Przemyśl. Tak więc w półfinale wojewódzkim Licealiady 2015/2016 zobaczymy już wkrótce siatkarki S.O.S przy ZSSCHiO w Jarosławiu oraz LO Lubaczów.

 

          Sportowe zmagania oglądała spora rzesza kibiców - uczniów i nauczycieli ZSSChiO ,którzy mieli możliwość oglądania siatkówki na żywo i kibicowania swoim koleżankom. Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice: Litawa Klaudia I LO, Kamińska Klaudia I LO, Chruścińska Natalia II LO, Kłuś Paulina II LO, Łagożny Katarzyna II LO, Waszyńska Joanna II LO, Chmielewska Karina III LO, Czerwonka Małgorzata III LO, Dynarowicz Magdalena III LO, Słowik Weronika III LO, Stokłosa Katarzyna III LO.

 

Turniej półfinałowy odbędzie się 26.04.2016 r. w Leżajsku. Trzymajcie kciuki!

 

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Siatkarki SOS MKS San-Pajda Jarosław w półfinale Mistrzostw Polski juniorek!   ( 3 III 2016r. )

 

 

          Właśnie zakończyliśmy rozgrywki juniorek w sezonie 2015/2016. Po trzech dniach (11.03-13.03.2015) heroicznych bojów w grupie śmierci w półfinale Mistrzostw Polski, wyjeżdżamy z Legionowa z wielką dumą i podniesionymi głowami. Wprawdzie nie udało nam się odnieść żadnego zwycięstwa, ale porażki po naprawdę bardzo wyrównanych meczach z Legionovią, Pałacem Bydgoszcz i MKS-em Dąbrowa Górnicza wstydu nie przynoszą! Szczególnie, że nasz zespół w dużej części składał się z zawodniczek rok i dwa lata młodszych.

 

          Cieszy to, że w kolejnym roku załapaliśmy się do grona 16 najlepszych zespołów juniorskich w Polsce. Gratulacje dla siatkarek z Legionowa i Bydgoszczy, które wywalczyły awans do turnieju finałowego. Gratulacje także dla naszych dziewczyn, które zebrały dużo pochlebnych opinii. Wierzymy, że w przyszłym sezonie wrócimy jeszcze mocniejsi.
 

         


 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Siatkarki SOS MKS San-Pajda Jarosław w półfinale Mistrzostw Polski juniorek!   ( 3 III 2016r. )

 

 

          W dniach 25-28.02.2016 w Mielcu odbył się ćwierćfinał Mistrzostw Polski juniorek ,w którym wystąpił nasz zespół MKS San-Pajda Jarosław, oparty na zawodniczkach- uczennicach SOS przy Zespole Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących. 48 zespołów wyłonionych w drodze rozgrywek wojewódzkich uzyskało prawo startu w 8 ćwierćfinałach, które odbyły się w Mielcu, Krakowie, Białymstoku, Legionowie, Gdańsku, Policach, Wrocławiu i Kluczborku.
 

          Nasz zespół reprezentujący województwo podkarpackie trafił do grupy, w której znalazły się jeszcze drużyny: UKS SMS Szóstka Mielec, Salos Cortile Kielce, Ósemka Siedlce, ŁKS MG 13 Łódź oraz MUKS Poprad Stary Sącz. Według regulaminu rozgrywek tylko dwa najlepsze spośród sześciu zespołów uzyskiwały prawo awansu do półfinału.


Pierwsze dwa mecze rozegraliśmy w grupie eliminacyjnej i oba wygraliśmy: ze Starym Sączem 3:0 oraz ŁKS-em Łódź 3:1. Szczególnie ten drugi mecz i fantastyczna gra dziewczyn w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła zasługiwała na duże słowa uznania. W kolejnym spotkaniu już dnia następnego, przyszło nam się zmierzyć z zespołem Ósemki Siedlce. Wydawało się, że zwycięstwo przyjdzie gładko, jednak było trochę inaczej. Trudy dwóch ważnych meczy w dniu poprzednim oraz z meczu na mecz coraz lepsza gra Siedlec sprawiły, że aby zwyciężyć trzeba było rozegrać cztery sety. Pomimo przegrania trzeciego seta pojedynek zakończył się wynikiem 3:1 na naszą korzyść. Było to trzecie z kolei zwycięstwo, które bardzo realnie przybliżało nas do upragnionego awansu. Pozostawała jeszcze jedna niewiadoma sobotniego popołudnia, a mianowicie wynik meczu pomiędzy Szóstką Mielec a ŁKS-em Łódź. Już teraz bowiem wiedzieliśmy, że jeżeli wygra Mielec, to awans do najlepszej "16" w Polsce będziemy mogli świętować już dzisiaj. I tak też się stało. Zespół gospodarzy nie dał żadnych szans łodziankom i po bardzo dobrej grze pewnie zwyciężył 3:0. Tym samym Mielec i Jarosław były już w półfinale !!!  Pozostała jeszcze jedna niewiadoma, a konkretnie kto zajmie pierwsze a kto drugie miejsce. O tym fakcie miał rozstrzygnąć ostatni mecz turnieju, który odbył się w niedzielę.
Pomimo ogromnej chęci zwycięstwa i rewanżu za rozgrywki wojewódzkie nie udało nam się pokonać świetnie dysponowanego w tym turnieju i wśród własnej publiczności zespołu gospodarzy. Tym razem musieliśmy uznać ich wyższość przegrywając 1:3.
 

Nie zmieniło to jednak faktu, że dzięki świetnej grze i ogromnej determinacji

jesteśmy już dzisiaj jedną z 16 najlepszych juniorskich drużyn w Polsce !!!

Gratulacje dla dziewczyn i trenerów.


Trzymajcie kciuki za jak najkorzystniejsze losowanie, które odbędzie się 2 marca w siedzibie PZPS oraz jak najlepszy występ naszego zespołu w turnieju półfinałowym, który odbędzie się w dniach 11-13.03.2016r. (nie znana jest jeszcze lokalizacja turnieju półfinałowego).


 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Siatkarki SOS naszej szkoły z awansem do ćwierćfinału Mistrzostw Polski   ( 17 II 2016r. )  

 

 

             Początek lutego to jak co roku czas rozstrzygnięć w wojewódzkich ligach młodzieżowych. Miło jest mi zakomunikować, że w tym sezonie zarówno kadetki jak i juniorki MKS San-Pajda Jarosław i jednocześnie uczennice klas I, II, III LO naszej szkoły zakwalifikowały się do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski i reprezentować będą nasz klub, szkołę oraz województwo na ogólnopolskich parkietach.

W chwili obecnej (pierwszy tydzień ferii) dziewczęta przebywają na obozie sportowym w Nowosielcach, gdzie ze zdwojoną siłą i energią przygotowują się do dalszych rozgrywek. Juniorki swój turniej ćwierćfinałowy rozegrają już 25-28.02.2016 w Mielcu, natomiast kadetki w dniach 10-13.03.2016 w Konstantynowie Łódzkim. Trzymajcie kciuki!

Bieżące informacje można śledzić na naszym klubowym profilu na Facebooku .Zachęcam.

 

mgr Jolanta Pajda

 


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Zaproszenie na mecz II ligi kobiet  ( 20 I 2016r. )

 

W najbliższą sobotę czyli 23 stycznia 2016 roku odbędzie się drugoligowe spotkanie siatkarskie. Tym razem przeciwnikiem naszego zespołu będzie Skawa Wadowice.

Zapraszamy wszystkich kibiców do wzięcia udziału w tym ważnym spotkaniu. Mecz odbędzie się jak zwykle na hali sportowej MOSiR w Jarosławiu o godzinie 16:00 .

Jeszcze raz przypominam, że krótkie relacje oraz informacje i zdjęcia z meczy można śledzić i oglądać na naszym klubowym profilu na Facebooku, do czego gorąco zachęcam.

 

 

mgr Monika Cholewa


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

Po raz czwarty zwyciężamy w powiatowej Licealiadzie w siatkówce dziewcząt !   ( 4 I 2016r. )

 

 

             W dniu 11.12.2015 odbyły się mecze w grupach, natomiast 16.12.2015 rozegrano finały w tegorocznej edycji powiatowej Licealiady 2015/2016 w siatkówce dziewcząt. Nasze dziewczęta - siatkarki SOS zdecydowanie pokonały swoje rywalki, odnosząc w finale zwycięstwa nad zespołami z ZSBiO oraz I LO (oba mecze po 2:0). Tym samym nasza drużyna zapewniła sobie awans do kolejnego etapu rozgrywek, czyli turnieju rejonowego. Mam nadzieję, że jak co roku dzięki dobrej grze uda nam się dotrzeć do samego szczytu tych prestiżowych dla szkół rozgrywek. Trzymajcie kciuki, bo konkurencja w tej popularnej dyscyplinie sportu wciąż rośnie.

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

I Turniej Mini Siatkówki kat. Trójek i Czwórek Jarosław Cup   ( 21 XII 2015r. )

 

 

          Dnia 17.12.2015.r na hali MOSiR w Jarosławiu odbył się I Turniej Mini Siatkówki kat. Trójeki Czwórek Jarosław Cup. Patronat nad tą imprezą objął Starosta Powiatu Jarosławskiego Pan Tadeusz Chrzan. Organizatorem imprezy był Siatkarski Ośrodek Szkolny przy Zespole Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu oraz klub sportowy MKS SAN Pajda Jarosław.

 

          Na imprezę zgłosiły się szkoły podstawowe z Jarosławia, z powiatu jarosławskiego oraz najmłodsze zawodniczki z MKS SAN Pajda Jarosław. Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach: trójkach i czwórkach. Młode zawodniczki wspierane przez rodziców, trenerów , nauczycieli i kibiców toczyły zażartą walkęo każdy punkt. Sędziami zawodów były uczennice 1 klasy z Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy ZSSCHiO w Jarosławiu, a przy organizacji turnieju pomocne okazały się uczennice 2 Lo również z ZSSCHiO w Jarosławiu. Każda uczestniczka zawodów otrzymała słodki upominek i dyplom, a najlepsze drużyny medale oraz nagrody rzeczowe.

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

 

„Trójki”

1. Szkoła Podstawowa nr 4 w Jarosławiu

2. Szkoła Podstawowa w Szówsku

3. Szkoła Podstawowa nr 11 w Jarosławiu

 

„Czwórki”

1. Szkoła Podstawowa w Rokietnicy

2. Szkoła Podstawowa w Szówsku

3. Szkoła Podstawowa nr 4 w Jarosławiu

 

mgr Monika Cholewa


 

 

 Wojewódzki Turniej Talentów SOS   ( 15 XI 2015r. ) Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

 

          W dniach 27-28.11.2015 w Krakowie odbył się Regionalny Turniej Talentów S.O.S. im. Wiesława Gawłowskiego dziewcząt. W rywalizacji wzięło udział cztery kadry województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz łódzkiego. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych tj. I i II klasa gimnazjum oraz III gimnazjum i I lo. Nasze województwo reprezentowały uczennice S. O.S Gimnazjum nr 4 w Jarosławiu, Gimnazjum Sportowe w Rzeszowie oraz uczennice I klasy Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.

 

Mecz rozgrywane były w dwóch grupach systemem każdy z każdym.

 

Klasyfikacja końcowa - Gr. Młodsza:

1. woj. Łódzkie
2. woj. Świętokrzyskie
3. woj. Małopolskie
4. woj. Podkarpackie
Klasyfikacja końcowa - Gr. Starsza:

1. woj. małopolskie
2. woj. łódzkie
3. woj. podkarpackie
4. woj. świętokrzyskie
 

          Na turnieju wręczane były nagrody indywidualne. Wyróżnienia otrzymały: Klaudia Litawa i Zuzanna Przewrocka – obie z I lo. Zmaganiom turniejowym przyglądali się koordynator regionalny oraz koordynatorzy wojewódzcy, którzy wybiorą kadrę regionu południe na Ogólnopolski Turniej Talentów. Mamy nadzieję, że nasze zawodniczki będą powołane na ten turniej.

 

Trzymamy kciuki.

 

mgr Monika Cholewa


 

 

 Zaproszenie na mecz II ligi kobiet   ( 26 XI 2015r. ) Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

 

         W najbliższą sobotę czyli 28.11.2015 odbędzie się kolejne drugoligowe spotkanie siatkarskie. Tym razem przeciwnikiem naszego zespołu będzie Tomasovia Tomaszów Lubelski, która po ośmiu kolejkach zajmuje 5 miejsce w tabeli i zgromadziła taką samą ilość punktów jak nasza drużyna, która jest na miejscu czwartym dzięki lepszemu stosunkowi setów. Zatem rywal groźny a wynik tego spotkania zadecyduje o końcowej kolejności w tabeli po I rundzie spotkań.

 

          Zapraszamy wszystkich kibiców do wzięcia udziału w tym ważnym spotkaniu, zwracając uwagę na zmianę miejsca jego rozegrania!!! Mecz ten odbędzie się na hali sportowej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ulicy Jana Pawła II 30 o godzinie 17:00 .

 

         Jeszcze raz przypominam, że krótkie relacje oraz informacje i zdjęcia z meczy można śledzić i oglądać na naszym klubowym profilu na Facebooku, do czego gorąco zachęcam.

 

 

Ze sportowym pozdrowieniem.

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Wojewódzki Turniej Talentów SOS   ( 15 XI 2015r. ) Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

 

 

          W dniach 5-6.11.2015 w Jarosławiu odbył się Wojewódzki Turniej Talentów S.O.S. im. Wiesława Gawłowskiego dziewcząt z województwa podkarpackiego. W turnieju wzięły udział uczennice S.O.S. przy Gimnazjum Sportowym w Rzeszowie, Gimnazjum Nr 4 w Jarosławiu, ZSSChiO w Jarosławiu oraz Gimnazjum Nr 3 w Przemyślu.

 

Mecze rozegrano w trzech grupach turniejowych:

- grupa A ( starsza)

- grupa B1 (młodsza)

- grupa B2 (młodsza)

 

          Rywalizacja w grupach toczyła się do 2 wygranych setów. Grupa B podzielona została na dwie podgrupy B1 i B2 i rozegrała w pierwszym dniu eliminacje, zaś drugiego dnia półfinały i finały. Turniej ten był doskonałą okazją dla trenerów aby przyjrzeć się umiejętnościom siatkarskim wszystkich dziewcząt. Zmaganiom turniejowym przyglądał się także koordynator regionalny – Jacek Sitarek oraz koordynator wojewódzki – Piotr Pajda. Pomiędzy meczami trenerzy przeprowadzili także testy sprawnościowe dla uczennic poszczególnych klas.

 

Klasyfikacja końcowa w grupie A:

I. ZSSChiO kl. I

II. PG 4 Jarosław kl. III

III. GS Rzeszów kl. III

 

Klasyfikacja końcowa w grupie B1:

I. GS Rzeszów kl. I

II. PG 3 Przemyśl kl. I

III. PG 4 Jarosław kl. I

 

Klasyfikacja końcowa w grupie B2

I. GS Rzeszów kl. II

II. PG 4 Jarosław kl. II

III. PG 3 Przemyśl kl. III

 

Naszą szkołę zgodnie z regulaminem SOS reprezentowały uczennice klasy I, którym gratulujemy udanego występu.

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Siatkarski weekend 14-15.11.2015r.   ( 21 X 2015r. ) Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

 

         Ponownie po kolejnych trzech tygodniach zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki na II-ligowe parkiety. W najbliższą sobotę, tj. 14.11.2015 o godzinie 16.00, jak zwykle na hali MOSiR, odbędzie się mecz 7 kolejki z zespołem AZS AGH Kraków, który w minionym sezonie zakończył rywalizację na pozycji wicelidera. Po kolejnej wygranej w zeszłym tygodniu z zespołem MKS Skawa Wadowice stosunkiem setów 3;0, w dalszym ciągu utrzymujemy III miejsce w tabeli. Mam nadzieję, że dobra siatkarska dyspozycja naszego zespołu oraz wsparcie szerokiej rzeszy dopingujących kibiców pozwoli odnieść kolejne zwycięstwo i utrzymać tą bardzo wysoką lokatę. Zapraszamy zatem na to spotkanie, liczymy na wsparcie i gorący doping.

 

          Korzystając z okazji wspomnę jeszcze o sukcesie, jaki tydzień temu odniosły juniorki - uczennice klas I, II, i III LO. Po kolejnej wygranej, tym razem z zespołem KPS Nowa Dęba 3:0,siatkarki SOS zajmują II miejsce w lidze podkarpackiej juniorek.

 

         Także nasz zespół kadetek na tym etapie rozgrywek zajmuje I miejsce w lidze w swojej grupie, wygrywając do tej pory wszystkie spotkania.

 

 

 

 

Ze sportowym pozdrowieniem.

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Siatkarski weekend 24-25.10.2015r.   ( 21 X 2015r. ) Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

 

 

          Po trzech tygodniach ponownie zapraszamy na halę MOSiR w Jarosławiu, gdzie 24.10.2015(sobota) o godzinie 17.00 odbędzie się mecz V kolejki o Mistrzostwo II ligi kobiet pomiędzy MKS SAN- PAJDA Jarosław a Sokołem Zator.

          Dwa kolejne tygodnie nasze mecze rozgrywaliśmy na parkietach przeciwników, a mianowicie w Wieliczce oraz w Szczyrku. Jak zapewne większość naszych kibiców, śledząc stronę klubową na facebooku, wie, że z WTS Solna Wieliczka doznaliśmy porażki 0:3, natomiast z zespołem SMS
PZPS Szczyrk odnieśliśmy zdecydowane zwycięstwo 3:0. Zatem po rozegranych czterech kolejkach zajmujemy 3 miejsce w tabeli II ligi.

          W niedzielę, tj.25.10.2015 o godzinie 10.00 również na hali MOSiR w Jarosławiu odbędzie się mecz w kategorii juniorek, w którym nasz zespół zmierzy się z drużyną Vega MOSiR Stalowa Wola. Zapowiada się niezwykle ciekawy i prawdopodobnie zacięty pojedynek, zważywszy na to ,że oba te zespoły prezentują podobny poziom siatkarski i zapowiadają walkę o najwyższe lokaty w lidze podkarpackiej.

          Jeszcze raz w imieniu własnym jak i siatkarek- uczennic SOS przy ZSSChiO serdecznie zapraszam na najbliższe mecze, gwarantując wiele sportowych emocji.

 

mgr Jolanta Pajda

 


 

 

 Siatkarski weekend 3-4.10.2015r. w Jarosławiu - Relacja  ( 5 X 2015r. ) Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce  

 

          Mecz o mistrzostwo II Ligi kobiet pomiędzy SAN-Pajda Jarosław vs Stal Szóstka Mielec 3:0 (25:19; 25:19; 25:19)
Skład zespołu:
Rozgrywające: Gabriela Macek, Dominika Bochenek,
Atakujące: Paulina Chmielarczyk, Magdalena Dynarowicz, Patrycja Magierowska,
Przyjmujące: Magdalena Trojnar, Ewelina Brzezińska, Joanna Waszyńska, Zuzanna Rusak,
Środkowe: Katarzyna Saj, Emilia Pisarczyk, Weronika Słowik,
Libero: Paulina Kłuś, Maria Zemlanska.
 

          Dla zespołu MKS SAN-Pajda Jarosław priorytetowym celem – podobnie jak w poprzednich sezonach jest ogrywanie utalentowanej młodzieży oraz doskonalenie własnego systemu gry w ataku i obronie. Z tymi założeniami taktycznymi jarosławianki przystąpiły do derbowego meczu z lokalnym rywalem Stal Szóstka Mielec.
          Meczowi towarzyszyło kilka koleżeńskich podtekstów spośród których na plan pierwszy wysunęły się wątek personalny (3 zawodniczki w mileckim zespole to byłe zawodniczki i wychowanki Piotra Pajdy) oraz fakt bezpośredniej rywalizacji dwóch wyrównanych zespołów, które podobnie jak w poprzednim sezonie najprawdopodobniej zajmować będą sąsiadujące ze sobą miejsca w tabeli.
          Nerwowość boiskową było widać jedynie w secie pierwszym. Większe opanowanie i rutynę pokazały młode jarosławianki (średnia wieku 19 lat, które ostatecznie dość pewnie zakończyły set z przewagą 6 punktów na swoją korzyść.
Dwa następne sety obfitowały w dość długie momentami wymiany. Oba zespoły pokazały dobra grę w obronie – nagradzane brawami licznie zgromadzonej publiczności. Większą dojrzałość oraz siłę ataku pokazały gospodynie spotkania, które dodatkowo skutecznie blokowały, stawiały wyblok lub taktyczną grą w tym elemencie zmuszały mielczanki do błędów własnych. Wszystkie sety padły łupem zawodniczek SAN-Pajda w tym samym stosunku tj. do 19 punktów.
          To drugie zwycięstwo w tym sezonie zespołu z Jarosławia, który po 2 kolejkach z kompletem 6 punktów w drugoligowej tabeli zajmuje wysokie miejsce III.
 

          Sobota była również bardzo udana sportowo dla naszych jeszcze młodszych siatkarek, uczennic PG nr 4 oraz ZSSChiO, które startując w rozgrywkach kadetek pokonały zespoły Sanoczanka Sanok i Karpaty Krosno.
Niedzielny inauguracyjny mecz w lidze juniorek to kolejne udane spotkanie oraz bardzo dobra gra zawodniczek MKS San-Pajda , które gładko pokonały zespół UKS Marba Sędziszów Młp, stosunkiem setów 3:0.
 

Oby tą dobrą passę udało się utrzymać jak najdłużej.
 

Na krótkie relacje na żywo oraz do galerii zdjęć po każdym meczu zapraszam na stronę https://www.facebook.com/SanPajdaVolleyballTeam
Link do tej strony facebook znajduje się także na stronie naszej szkoły w zakładce Siatkarski Ośrodek Szkolny
 

mgr Jolanta Pajda

 


 

 Inauguracja siatkarskiego sezonu II ligi 2015/2016 i pierwsze zwycięstwo  ( 28 IX 2015r. ) Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

 

          Po odbywających się w każdy weekend września turniejach przygotowawczo- kontrolnych w Jarosławiu, Rzeszowie, Tomaszowie Lubelskim i Mielcu, w sobotę 26.09.2015 rozpoczęliśmy kolejny (już trzeci!!!) II- ligowy sezon w żeńskiej siatkówce. Tym razem pierwszy mecz rozegraliśmy w Jaworznie, gdzie zmierzyliśmy się z nieznanym nam dotychczas zespołem MCKiS Jaworzno. Drużyna ta w ubiegłym sezonie brała udział w rozgrywkach II- ligowych, lecz w innej niż my grupie, kończąc go na dobrym V miejscu. Tym bardziej nie bardzo wiadomo było czego możemy się spodziewać po grze zawodniczek z Jaworzna. Mimo małych obaw, lecz z dużą determinacją i apetytem na zwycięstwo, udaliśmy się do Jaworzna i … dość gładko, bo stosunkiem setów 3:0 pokonaliśmy gospodarzy. W dwóch pierwszych partiach , wygranych do 11 i do 17, dominowaliśmy nad przeciwnikiem w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W secie trzecim, wygranym już tylko 26:24, zaszwankowało nieco przyjęcie piłki po zagrywce, co w drugiej jego części pozwoliło zespołowi gospodarzy na nawiązanie kontaktu punktowego. Jednak w samej końcówce nasz zespól otrząsnął się i nie pozwolił wyrwać sobie zwycięstwa. Mam nadzieję, że bardzo dobra postawa i zwycięstwo umocni nasze młode siatkarki w przekonaniu, że potrafią nie tylko grać ale i wygrywać (nawet z najlepszymi).

 

          Jak zwykle na podkreślenie zasługuje fakt, że w skład naszego II- ligowego zespołu wchodzą absolwentki i uczennice Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy ZSSChiO w Jarosławiu.

 

Poniżej przedstawiam zespoły, które w sezonie 2015/2016 biorą udział w rozgrywkach II - ligi w grupie IV:

 

1. AGH Kraków

2. Grupa Azoty PWSZ Tarnów

3. TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski

4. MCKiS Jaworzno

5. UKS Szóstka Mielec

6. SMS PZPS II Szczyrk

7. MKS Skawa Wadowice

8. UKS Sokół Zator

9. WTS Solna Wieliczka

10. MKS San-Pajda Jarosław

 

          W najbliższą sobotę, tj. 3.10.2015 o godzinie 16.00 na hali MOSiR w Jarosławiu rozegramy mecz drugiej kolejki II ligi kobiet z zespołem UKS Szóstka Mielec. Wszystkich sympatyków siatkówki, zarówno tych, którzy kibicowali nam w ubiegłym sezonie jak i tych, którzy jeszcze nie dołączyli do nas, serdecznie zapraszamy.

 

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Sprawozdanie z konferencji SOS  ( 24 IX 2015r. ) Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

 

 

 

          W dniu 23 września 2015r. w Warszawie w sali konferencyjnej na Stadionie Narodowym odbyło się spotkanie podsumowujące działalność Siatkarskich Ośrodków Sportowych (SOS) za ostatnie trzy lata. Organizatorem był Polski Związek Piłki Siatkowej na czele z jego prezesem Panem Pawłem Papke, Panem Waldemarem Wspaniałym – szefem projektu SOS, Panem Zbigniewem Krzyżanowskim – szefem szkolenia SOS, Panem Marcinem Prusem – ambasadorem Akademii SOS. Swoją obecnością zaszczycił nas również Minister Sportu i Turystyki Pan Adam Korol oraz przedstawiciele Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Panowie Jan Tomaszewski oraz Jakub Rutnicki.

 

         Na konferencję zaproszeni zostali przedstawiciele władz samorządowych – Prezydenci i Burmistrzowie miast, Starostowie powiatów, Dyrektorzy szkół, w których działają Siatkarskie Ośrodki Sportowe oraz trenerzy i przedstawiciele klubów siatkarskich.

 

         Na spotkaniu przedstawione zostały podstawowe założenia i cele projektu SOS oraz efekty jego realizacji z ostatnich trzech lat. Samorządowcy, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele pracujący w „SOS-ach” dzielili się swoimi doświadczeniami.

 

          Wszystkich uczestników zapoznano również z nową koncepcją działalności funkcjonowania modelu SOS i planami na przyszłość. Warto zaznaczyć, że pomysł stworzenia przez PZPS projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych stał się wzorem dla innych związków sportowych działających w naszym kraju, europejskich Federacji Piłki Siatkowej, a nawet Federacji Światowych.

 

          Dużą niespodzianką ze strony organizatorów konferencji była możliwość zobaczenia Pucharu Mistrzostw Świata, zdobytego przez naszą reprezentację Piłki Siatkowej w 2014 roku.

 

mgr Maciej Jastrzębski


 

 

 Podsumowanie sezonu siatkarskiego 2014/2015 ( 25 VI 2015r. )

 

          W środę 24 czerwca 2015 roku odbyło się podsumowanie i zakończenie siatkarskiego sezonu sportowego 2014/2015. Na tę uroczystość przybyły wszystkie siatkarki MKS San- Pajda, które są jednocześnie uczennicami Siatkarskich Ośrodków Szkolnych funkcjonujących przy Gimnazjum Nr 4 oraz Zespole Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących. Wśród obecnych nie zabrakło zaproszonych gości w osobie Pana Burmistrza Miasta Waldemara Palucha oraz Dyrektora ZSSChiO Pana Władysława Płoszaja a także Prezesa klubu Piotra Pajdy, trenerów, nauczycieli SOS, rodziców i wychowawców.
          Na wstępie Piotr Pajda podsumował kończący się sezon 2014/2015, następnie nakreślił cele sportowe i zadania na rok przyszły oraz podziękował zawodniczkom i trenerom za dotychczasowe osiągnięcia sportowe zarówno w rozgrywkach lig młodzieżowych jak i seniorskich a także ciężką pracę treningową. Kolejnym punktem uroczystości było odczytanie listu gratulacyjnego od Pana Starosty Tadeusza Chrzana a następnie wręczenie przez pana Burmistrza poszczególnym zawodniczkom listów gratulacyjnych i wyróżnień. Następnie głos zabrał pan Dyrektor Władysław Płoszaj, który pogratulował siatkarkom świetnych wyników sportowych a także bardzo dobrych i dobrych ocen na świadectwach.
 

          W załączeniu zamieszczam kilka pamiątkowych zdjęć.
 

Pozdrawiam

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Siatkarki ZSSChiO piątym zespołem w Polsce ( 2 VI 2015r. )

 

          W dniach 29-31.05.2015 w Wieliczce odbył się Finał Mistrzostw Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt, popularnie zwanych Licealiadą. W drodze wieloetapowych eliminacji, prawo gry w turnieju uzyskała drużyna jarosławskiego Zespołu Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących. Dzięki bardzo dobrej grze na poziomie województwa a organizacyjnie dzięki objęciu patronatem honorowym wyjazdu przez Pana Starostę Jarosławskiego, mogliśmy po raz drugi wziąć udział w tej prestiżowej dla zespołu, szkoły i miasta imprezie sportowej.

 

          Czternaście najlepszych zespołów w Polsce, podzielonych na 4 grupy eliminacyjne rywalizowało w pierwszym dniu turnieju o prawo gry w ścisłym ośmiozespołowym finale. W tej fazie rozgrywek, w swoim pierwszym spotkaniu, nasz zespół po bardzo dobrej grze pokonał drużynę z Węgrowa. Drugi mecz dnia rozegraliśmy przy żywiołowo reagujących trybunach z gospodarzem imprezy. Zwycięstwo w tym spotkaniu zagwarantowało już naszemu zespołowi awans do ósemki najlepszych drużyn siatkarskich w Polsce. Mecz z reprezentacją II LO, opartego na zawodniczkach Impelu Gwardii Wrocław, był już jedynie formalnością. Stojące na wysokim poziomie spotkanie dostarczyło kibicom wielu sportowych wrażeń i emocji.

 

          Sobotnie mecze półfinałowe ponownie rozegrano w dwóch grupach czterozespołowych. Przeciwniczkami jarosławianek były drużyny zaplecza klubowego krajowej ekstraklasy, odnoszące sukcesy w ostatnich latach we wszystkich kategoriach młodzieżowych. Postawa naszych zawodniczek zasługiwała na najwyższe uznanie pomimo różnych wyników końcowych. Po fantastycznych meczach, w których jednak zmuszeni byliśmy uznać wyższość naszych przeciwniczek - ubiegłorocznego złotego medalisty tej imprezy z Polic oraz tegorocznego wicemistrza Polski juniorek z Bydgoszczy, mecz z Sulechowem miał rozstrzygnąć, która z drużyn zagra ostatecznie o piąte miejsce w turnieju. Po zaciętym pojedynku to właśnie my wywalczyliśmy sobie ten przywilej.

 

          Ostatniego dnia odbywały się wyłącznie mecze finałowe, w celu ustalenia końcowej klasyfikacji Mistrzostw Polski. W walce o miejsce piąte przeciwnikiem naszego zespołu była renomowana drużyna, oparta na zawodniczkach Budowlanych Łódź, zdobywca brązowego medalu Mistrzostw Polski juniorek 2015. Dzięki lepszemu przygotowaniu fizycznemu, stosunkowo szybko uzyskaliśmy nad przeciwnikiem przewagę taktyczną, zwyciężając ostatecznie całe spotkanie.

 

         Piąte miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół Ponadgimnazjalnych stało się faktem. Tym bardziej miło nam, że otrzymane od Pana Starosty Jarosławskiego wsparcie finansowe oraz rzeczowe pozwoliło nam wziąć udział w tych mistrzostwach, promować miasto i jarosławską siatkówkę a przede wszystkim podnosić na jeszcze wyższy poziom swoje umiejętności sportowe. Dzięki takim turniejom z roku na rok coraz więcej znaczymy na mapie polskiej siatkówki.

 

          Ogromne gratulacje należą się przede wszystkim zawodniczkom- uczennicom S.O.S., które z ogromnym poświęceniem w ciągu trzech dni rozegrały 7 ekstremalnie trudnych spotkań, walcząc o jak najlepszą lokatę naszej szkoły i miasta w Polsce. W skład tej dzielnej reprezentacji weszły następujące uczennice: Gabriela Macek, Weronika Mikulska, Magdalena Pajda, Karina Chmielewska, Małgorzata Czerwonka, Magdalena Dynarowicz, Jagoda Maternia, Dżesika Rój, Zuzanna Rusak, Weronika Słowik, Katarzyna Stokłosa, Paulina Kłuś, Katarzyna Łagożny oraz Joanna Waszyńska. Opiekunami i trenerami zespołu byli Jolanta Pajda i Piotr Pajda.

 

Ostateczna kolejność turnieju przedstawia się następująco:

1. II LO Wrocław

2. XI LO Mistrzostwa Sportowego Bydgoszcz

3. V LO Rzeszów

4. ZS Mistrzostwa Sportowego Police

5. ZSSChiO Jarosław

6. Prywatne LO ABiS Łódź

7. ZSO Mistrzostwa Sportowego Ostrowiec Świętokrzyski

8. LO Sulechów

9. ZSO Elbląg

10. LO Wieliczka

11. II LO Nowy Sącz

12. ZSP Węgrów

13. VII LO Mistrzostwa Sportowego Kalisz

14. LO Olesno

 

Pomimo tego, że piąte miejsce w Polsce to fantastyczny wynik - w Licealiadzie startowało około 3 tysięcy szkół - mamy nadzieję, że w kolejnych latach uda nam się osiągnąć jeszcze więcej, czyli zdobyć upragniony medal.

 

Pozdrawiam

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Spotkanie z Ambasadorem Akademii S.O.S. Marcinem Prusem ( 20 V 2015r. )

 

          W dniu 12. 05.2015 w jarosławskiej hali MOSiR gościł były znakomity siatkarz, wielokrotny reprezentant Polski a obecnie ambasador Akademii S.O.S. - Marcin Prus. W spotkaniu, które miało na celu popularyzację siatkówki, wzięło udział ponad 300 osób - dzieci ze szkół podstawowych, młodzieży gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu jarosławskiego wraz z nauczycielami oraz uczennic klas gimnazjalnych i licealnych uczęszczających do klas objętych programem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w naszym mieście. Po niezwykle ciekawym spotkaniu, podczas którego Marcin Prus opowiadał o swojej karierze sportowej i dziennikarskiej a także zachęcał dzieci i młodzież do uprawiania siatkówki, zebrani mieli możliwość zadania pytań naszemu gościowi.

 

          Kolejnym punktem spotkania były pamiątkowe zdjęcia, których zrobiono niezliczoną ilość. Ostatnią atrakcją dla wszystkich zebranych był pokazowy trening z udziałem części uczennic S.O.S. a także wszystkich chętnych. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze a ogromna ilość zadanych przez dzieci i młodzież pytań świadczyła o ich dużym zaangażowaniu i zainteresowaniu.

 

 

Pozdrawiam

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Zaproszenie na mecze FINAŁU BARAŻOWEGO TURNIEJU ( 27 IV 2015r. )  

 

 

          Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców siatkówki na Finał barażowego turnieju o wejście do I ligi siatkówki kobiet, który odbędzie się w dniach 1 - 3 maja 2015r. na hali MOSiR w Jarosławiu.

 

 

Duży plakat do pobrania TUTAJ

 

Pozdrawiam

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Trzeci rok z rzędu srebro w Wojewódzkiej Licealiadzie 2014/2015 ( 16 IV 2015r. )

 

Trzeci rok z rzędu srebro w Wojewódzkiej Licealiadzie 2014/2015 w siatkówce dziewcząt dla reprezentantek naszej szkoły.

          Dnia 16.04.2015 na hali sportowej V LO w Rzeszowie odbył się FINAŁ wojewódzki Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt. Do tego najwyższego w województwie szczebla rozgrywek awansowały następujące drużyny:
• VLO Rzeszów
• II LO Jasło
• Niepubliczne Liceum Mistrzostwa Sportowego w Mielcu
• S.O.S. przy ZSSChiO w Jarosławiu


          Te właśnie cztery finałowe zespoły , wśród których po raz trzeci z rzędu znalazła się nasza szkoła, rywalizowały na poszczególnych etapach rozgrywek od grudnia 2014 r. W sumie w roku rozgrywkowym 2014/2015 w Licealiadzie w siatkówce dziewcząt wzięło udział ok. 170 zespołów, co jeszcze bardziej podkreśla, że awans do finałowej czwórki jest osiągnięciem szczególnym.


          Turniej finałowy, zgodnie z regulaminem szkolnych imprez sportowych, odbył się jak co roku systemem pucharowym, z rozstawieniem drużyn z jednego półfinału, w którym gra toczyła się do 2 wygranych setów. Zatem po dolosowaniu drużyn do rozstawionych zespołów z Rzeszowa i Jarosławia, kolejność meczy przedstawiała się następująco. Pierwszy mecz rozegrały drużyny ZSSChiO w Jarosławiu i II LO Jasło. Nasz zespół dość gładko rozprawił się z siatkarkami z Jasła i dominując we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła zwyciężył 2:0.

 
          Drugie spotkanie półfinałowe rozegrał zespół V LO Rzeszów z drużyną NLMS w Mielcu. Pomimo, że mielczanki grały bardzo dobrze i niezwykle ambitnie i swoją grą doprowadziły do tie-breaka, nie dały jednak rady zespołowi z Rzeszowa, który był "cichym faworytem". Mecz ten zakończył się wynikiem 2:1 dla rzeszowianek.
 

          Trzeci mecz to był już mecz o brązowy medal Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Szkół Ponadgimnazjalnych, w którym spotkały się zespoły z Jasła i Mielca. W tym spotkaniu nie było sportowych niespodzianek. Mielczanki grając ponownie bardzo dobrze odniosły zdecydowane zwycięstwo 2:0 i tym samym zajęły III m-ce.
 

          Mecz finałowy pomiędzy Jarosławiem i V LO z Rzeszowa to była jak zwykle gra nerwów i emocji. Zważywszy na skalę wydarzenia można się było tego spodziewać. Po niezwykle zaciętej i wyrównanej siatkarskiej walce nasz zespół przegrał jednak 0:2 i tym samym wywalczył srebrny medal Licealiady 2014/2015 w piłce siatkowej dziewcząt. Złoto przypadło siatkarkom z V LO w Rzeszowie, które trzeci rok z rzędu okazały się drużyną nie do pokonania.
 

          Zdobycie srebrnego medalu przez nasz zespół to kolejny ogromny sportowy sukces, na który z pewnością miało wpływ powołanie przy ZSSChiO w Jarosławiu Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, w którym obecnie uczą się reprezentujące szkołę siatkarki klas I, II, i III LO. Mam nadzieję że w przyszłych latach w szeregach naszej szkoły będzie coraz więcej utalentowanych siatkarsko dziewcząt, z którymi uda nam się tegoroczny sukces powtórzyć a może w końcu zdobyć upragnione złoto.

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Spożywczak w grze o medal !!! ( 13 IV 2015r. )  

 

 

          Dzisiaj, czyli 13.04.2015 w Krośnie , siatkarki naszej szkoły pokonały zdecydowanie zespół LO Krosno (2:0)i tym samym awansowały do finału wojewódzkiego Licealiady 2014/2015 w siatkówce dziewcząt. Turniej finałowy odbędzie się już w najbliższy czwartek tj.16.04.2015 w Rzeszowie, na hali V LO.

 

          O szczegółowych rozstrzygnięciach tegorocznej Licealiady poinformuję wkrótce. Trzymajcie kciuki !!!.
 

Pozdrawiam.
 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Promocja Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy ZSSChiO na Edu-Targach ( 28 III 2015r. )

 

          W dniu 20.03.2015r. na hali MOSiR w Jarosławiu odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne, podczas których wszystkie placówki oświatowe i wychowawcze z powiatu jarosławskiego prezentowały swoje oferty edukacyjne. Także nasza szkoła przygotowała swoje stoisko, które cieszyło się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów.

          Nowością jeżeli chodzi o formę prezentacji oraz popularyzacji było stoisko Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, gdzie uczennice – siatkarki wszystkim zainteresowanym gimnazjalistkom udzielały wyczerpujących informacji na temat funkcjonowania SOS w naszej szkole oraz umiejętności godzenia nauki z uprawianiem siatkówki.

 

          Jak prezentowało się nasze stoisko możecie zobaczyć w zamieszczonej galerii zdjęć.

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Półfinał Wojewódzki Licealiady 2014/2015 w piłce siatkowej dziewcząt ( 27 III 2015r. )

 

          W dniu 17.03.2015r. w hali V LO w Rzeszowie odbył się półfinał wojewódzki Licealiady 2014/2015r. w siatkówce dziewcząt. Podobnie jak w roku ubiegłym do tego etapu rozgrywek zakwalifikowały się następujące zespoły:

- V LO Rzeszów

- IV LO Rzeszów

- I LO Przemyśl

- ZSSChiO Jarosław

 

          Ponieważ IV LO Rzeszów nie stawiło się na zawody oraz według regulaminu zaliczono nam wygraną z I LO Przemyśl z etapu rejonowego, w związku z tym o bezpośrednim awansie do finału wojewódzkiego decydowało zwycięstwo w meczu pomiędzy naszą drużyną a zespołem V LO. Niestety i w tym momencie historia powtórzyła się. Po zaciętej walce przegraliśmy 1:2 i tym samym o awans do finału wojewódzkiego musimy walczyć w turnieju barażowym, który odbędzie się w połowie kwietnia w Krośnie.

 

          W turnieju półfinałowym szkołę reprezentowały następujące uczennice - siatkarki S.O.S.: Gabriela Macek, Weronika Mikulska, Magdalena Pajda, Małgorzata Sosnowska, Karina Chmielewska, Małgorzata Czerwonka, Magdalena Dynarowicz, Dżesika Rój, Zuzanna Rusak, Weronika Słowik, Katarzyna Łagożny, Joanna Waszyńska.

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Zaproszenie na mecz MKS SAN-Pajda Jarosław vs Polonia Przemyśl ( 18 III 2015r. )  

 

 

          Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców siatkówki na mecz o mistrzostwo III ligi siatkówki kobiet, który odbędzie się 21 marca 2015r. o godzinie 17:00 na hali MOSiR w Jarosławiu z Polonią Przemyśl.

 

Wstęp wolny. Obecność i doping mile widziane.

 

 

 

Duży plakat do pobrania TUTAJ

 

 

 

Pozdrawiam

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Kolejny sukces naszych siatkarek ( 26 II 2015r. )

 

          W dniu 23.02.2015r. Siatkarski Ośrodek Szkolny działający przy Zespole Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu był organizatorem etapu rejonowego Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt. Turniej przeprowadzony został na hali sportowej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu.

 

W zawodach tych wzięły udział następujące drużyny :

• mistrz powiatu Przemyśl gr – I LO Przemyśl

• mistrz powiatu lubaczowskiego – ZS Lubaczów

• mistrz powiatu przeworskiego – ZSOiZ Przeworsk

• mistrz powiatu jarosławskiego –ZSSChiO Jarosław

 

          Oficjalnego powitania zespołów oraz otwarcia turnieju, jak również jego zakończenia, dokonał dyrektor ZSSChiO Władysław Płoszaj w obecności gospodarza obiektu dyrektora SOSW Wojciecha Głąb. Sportowe zmagania siatkarek oglądała spora rzesza kibiców - uczniów ZSSChiO oraz SOSW, którzy mieli możliwość oglądania siatkówki „na żywo” i kibicowania swoim koleżankom. W dokumentowaniu tego sportowego wydarzenia wzięła udział nasza jarosławska lokalna telewizja TwojaTV.

 

          Regulaminowy system przewidziany dla tego etapu rozgrywek Licealiady, to system gier „każdy z każdym” i wszystkie zespoły rozegrały po trzy spotkania. Podobnie jak w dwóch ubiegłych sezonach, ta faza rozgrywek Licealiady zdecydowanie należała do uczennic ZSSChiO, które pokonały kolejno drużyny z Lubaczowa 2:0 (25:9, 25:18), Przemyśla 2:0 (25:11, 25:15) i Przeworska 2:0 (25:5, 25:9). We wszystkich spotkaniach nasza drużyna dominowała nad rywalkami w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, co zadecydowało o zwycięstwach i zajęciu I miejsca w turnieju dającego awans do półfinałowego turnieju Licealiady. Drugą drużyną, z dwoma zwycięstwami na koncie, zostało I LO Przemyśl, które o miejsce dające również awans do kolejnego etapu rozgrywek Licealiady stoczyło niezwykle wyrównany i emocjonujący pojedynek z drużyną z Lubaczowa, wygrywając 2:1 (16:25, 25:14, 15:12). Na trzecim miejscu uplasowały się uczennice ZS Lubaczów, zaś miejsce IV przypadło w udziale zespołowi z Przeworska.

 

          Tak więc w półfinale wojewódzkim Licealiady 2014/2015 już wkrótce zobaczymy nasze siatkarki oraz dziewczyny z I LO w Przemyślu. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy ufundowane przez Podkarpacki SZS, a także upominki przekazane przez Starostwo Powiatowe w Jarosławiu i słodkie ciasteczka od Fabryki Pieczywa Cukierniczego San-Pajda.

 

          Naszą szkołę na tym turnieju reprezentowały następujące uczennice: Bochenek Dominika, Chruścińska Natalia, Kłuś Paulina, Lagożny Katarzyna, Waszyńska Joanna (wszystkie I LO), Czerwonka Małgorzata, Dynarowicz Magdalena, Lonc Dominika, Rusak Zuzanna, Słowik Weronika, Stokłosa Katarzyna (wszystkie II LO) oraz Mikulska Weronika z III LO. Opiekunem zespołu jest Pani Jolanta Pajda.

 

          Wszystkie siatkarki naszej szkoły zrzeszone w ramach Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, już w czwartek, 26.02.2015r. będą uczestniczkami ćwierćfinałowego turnieju Mistrzostw Polski Juniorek, który odbędzie się w Sandomierzu. Trzymamy kciuki.

 

 

Pozdrawiam

mgr Jolanta Pajda


 

 

 UWAGA !!! - XXV Plebiscyt Sportowy - głosowanie rozpoczęte ( 21 I 2015r. )  

 

 

          Moi Drodzy. W dniu dzisiejszym rozpoczęło się głosowanie w XXV Plebiscycie na Najlepszego - Najpopularniejszego Sportowca i Trenera - Wychowawcę Młodzieży Miasta Jarosławia w 2014 roku.

 

          Niezmiernie miło jest mi poinformować , że wśród nominowanych znalazła się zawodniczka naszego klubu Magdalena Trojnar oraz trener Piotr Pajda. Magda to ubiegłoroczna absolwentka naszej szkoły i uczennica biorąca udział w programie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, która wielokrotnie reprezentowała szkołę w rozgrywkach na szczeblu powiatu, województwa, makroregionu oraz kraju. Jest ona jedną z siatkarek, które w ubiegłym roku wywalczyły IV miejsce w Ogólnopolskiej Licealiadzie w siatkówce dziewcząt. Jest to niewątpliwie największe osiągnięcie sportowe w historii naszej szkoły. Obecnie Magda jest zawodniczką II-ligowego zespołu MKS San-Pajda Jarosław.

 

Każdy może oddać swój głos na stronie internetowej: http://www.jaroslaw.pl

Dział: aktualnosci-wydarzenia zakładka Plebiscyt-na-najlepszego-sportowca-i-trener a-roku-2014

 

Głosowanie, które trwa do 13 lutego, jest banalnie proste i nie zajmuje więcej niż 30 sekund. Dlatego bardzo zachęcam do wsparcia reprezentantów naszego klubu.

 

Pozdrawiam

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Zaproszenie na mecz MKS SAN-Pajda Jarosław vs Tomasovia Tomaszów Lub. ( 21 I 2015r. )  

 

 

          Serdecznie Wszystkich kibiców siatkówki ponownie zapraszamy na mecz II ligi siatkówki kobiet ,który odbędzie się 10 stycznia 2015r. o godzinie 16:00 na hali MOSiR w Jarosławiu z Sokołem Zator.

 

Wstęp wolny. Obecność i doping mile widziane.

 

 

 

Duży plakat do pobrania TUTAJ

 

 

 

Pozdrawiam

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Podsumowanie siatkarskiego weekendu 17 - 18 stycznia 2015 ( 20 I 2015r. )  

 

 

         W linku poniżej znajdziecie relację oraz zdjęcia z wczorajszego meczu II ligi. Oprócz tego poniżej wrzucamy garść wyników naszych zespołów młodzieżowych:

 

Juniorki:

SAN-Pajda I Jarosław - Karpaty Krosno 3:0 (25:13, 25:10, 25:12)

Developres II Rzeszów - SAN-Pajda II Jarosław 3:1 (22:25, 25:11, 25:16, 25:20)

 

Kadetki:

SAN-Pajda Jarosław - MKS Łańcut 3:0 (25:17, 25:21, 25:11)

 

http://3d-sport.pl/index.php/teksty/siatkowka/259-trzy-sety-na-piastowskiej

 

Pozdrawiam

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Podsumowanie siatkarskiego weekendu 10 - 11 stycznia 2015 ( 19 I 2015r. )  

 

 

Oto jak prezentowały się nasze zespoły podczas weekendu 10-11.01.2015r. Komplet wyników poniżej:

 

II liga:

SAN-Pajda Jarosław - Sokół Zator 3:1 (25:11, 25:11, 27:29, 25:20) - SAN-Pajda: Saj 15, Trojnar 7, Chmielarczyk 5, Woźniak 5, Pisarczyk 4, Rój 2 oraz Ziemlańska(L), Sosnowska 10, Pajda 9, Rusak 9, Dynarowicz 3, Chmielewska 1.

Sokół: Szczurek 10, Krzysiek 7, Poskart 6, Garbaciak 4, Jurkiewicz 4, Olipra 1 oraz Kałużna (L)

 

Juniorki:

Developres II Rzeszów - SAN-Pajda I Jarosław 0:3 (19:25, 15:25, 21:25)

MKS MOS V LO Rzeszów - SAN-Pajda II Jarosław 0:3 (13:25, 7:25, 12:25)

 

Kadetki:

SAN-Pajda Jarosław - Szóstka Mielec 2:3 (24:26, 25:18, 25:17, 20:25, 14:16)

 

Dziękujemy za przybycie oraz doping.

 

Pozdrawiam

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Zaproszenie na mecz MKS SAN-Pajda Jarosław vs Sokół Zator ( 10 XII 2014r. )  

 

 

          Serdecznie Wszystkich kibiców siatkówki ponownie zapraszamy na mecz II ligi siatkówki kobiet ,który odbędzie się 10 stycznia 2015r. o godzinie 16:00 na hali MOSiR w Jarosławiu z Sokołem Zator.

 

Wstęp wolny. Obecność i doping mile widziane.

 

 

 

Duży plakat do pobrania TUTAJ

 

 

 

Pozdrawiam

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Podsumowanie siatkarskiego weekendu 12 - 13 XII 2014 ( 21 XII 2014r. )  

 

 

         Poniżej prezentujemy komplet wyników jakie zanotowały nasze drużyny w miniony weekend. Niezmiernie cieszy fakt, że serię pięciu porażek przerwał wreszcie nasz eksportowy, drugoligowy zespół i nadal liczy się w walce o czołową czwórkę rozgrywek. Dobrą passę kontynuują również ekipy występujące w rozgrywkach młodzieżowych.

 

II liga:

SAN-Pajda Jarosław - Szóstka Mielec 3:1 (19:25, 25:18, 25:22, 25:20)

SAN-Pajda: Trojnar 14, Saj 14, Pisarczyk 9, Maternia 7, Rój 1, Pajda, Ziemlańska (L) oraz Waszyńska 15, Chmielarczyk 4, Chmielewska 4, Rusak, Sosnowska
Szóstka: Półchłopek 22, Pykosz 8, Murdza 5, Węgrzyn 5, Galica 4, Wiercigroch 2, Murdza (L) oraz Słomba 1, Fryc, Kusik, Krzysztofik.

 

Juniorki:

PBS Bank Sanoczanka Sanok - SAN-Pajda I Jarosław 0:3 (24:26, 18:25, 14:25)

 

Kadetki:

SAN-Pajda Jarosław - PBS Bank Sanoczanka Sanok 3:0 (25:19, 25:18, 25:19)

 

 

Pozdrawiam

mgr Jolanta Pajda


 

 

 SIATKARKI NASZEJ SZKOŁY PONOWNIE NAJLEPSZE W POWIECIE ( 20 XII 2014r. )

 

 

          Dnia 9.12.2014 r. w sali Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu odbył się turniej eliminacyjny w ramach rozgrywek Licealiady 2014 w siatkówce dziewcząt na szczeblu powiatu. W obydwu spotkaniach grupowych reprezentacja naszej szkoły nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem swoich rywalek. Pewne zwycięstwa 2:0 nad drużynami reprezentującymi Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących dały nam awans do turnieju finałowego.

 

          Turniej finałowy rozegrany został dwa dni później (11.12.2014 r.) na sali I LO w Jarosławiu. W drodze do zwycięstwa nasze zawodniczki pokonały w meczu półfinałowym reprezentację Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych oraz w meczu finałowym drużynę I LO im. Mikołaja Kopernika stosunkiem setów 2:0. Dzięki tym zwycięstwom nasza drużyna zapewniła sobie awans do etapu rejonowego.

 

          Szkołę reprezentowały następujące uczennice klasy pierwszej i drugiej LO, będące jednocześnie siatkarkami S.O.S.: Dominika Bochenek, Natalia Chruścińska, Paulina Kłuś, Katarzyna Łagożny, Joanna Waszyńska, Małgorzata Czerwonka, Katarzyna Stokłosa, Dominika Lonc, Magdalena Dynarowicz, Weronika Słowik i Zuzanna Rusak.

 

Gratulacje.

 

Pozdrawiam

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Reprezentacja Podkarpacia najlepsza w Regionalnym Turnieju Talentów ( 20 XII 2014r. )  

 

 

REPREZENTACJA PODKARPACIA NAJLEPSZA NA REGIONALNYM TURNIEJU TALENTÓW SIATKARSKICH OŚRODKÓW SZKOLNYCH

 

W dniach 2-3.12.2014 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się regionalny Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Reprezentacja województwa podkarpackiego, w której skład wchodziły uczennice klasy I LO naszej szkoły nie znalazła pogromców i wygrała cały turniej w pokonanym polu zostawiając reprezentacje województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i łódzkiego. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż trzy siatkarki (Natalia Chruścińska, Paulina Kłuś oraz Joanna Waszyńska) wybrane zostały do reprezentacji makroregionu południowego w swojej kategorii wiekowej.

 

Uczennice wchodzące w skład reprezentacji województwa podkarpackiego:

Dominika Bochenek, Natalia Chruścińska, Paulina Kłuś, Katarzyna Łagożny oraz Joanna Waszyńska.

 

Gratulacje.

 

Pozdrawiam

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Zaproszenie na mecz MKS SAN-Pajda Jarosław vs Szóstka Mielec ( 10 XII 2014r. )  

 

 

          Serdecznie zapraszamy na kolejny mecz w ramach rozgrywek II ligi kobiet, z udziałem uczennic Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, funkcjonującego przy naszej szkole. W najbliższą sobotę, w podkarpackich derbach przeciwnikiem zespołu SAN-Pajda Jarosław będzie Szóstka Mielec. Oprócz derbowego charakteru, mecz ten będzie miał z pewnością duży wpływ na końcowe rozstrzygnięcia w ligowej tabeli, dlatego wszystkich zachęcamy do licznego przybycia do jarosławskiej hali MOSiR i wsparcia naszych młodych zawodniczek!!

 

Wstęp wolny!

 

 

 

Duży plakat do pobrania TUTAJ

 

 

 

Pozdrawiam

mgr Jolanta Pajda

 


 

 

 Podsumowanie siatkarskiego weekendu 28 - 30 XI 2014 ( 7 XII 2014r. )  

 

 

          W II lidze w miniony weekend nasz zespół pauzował, pierwszą rundę rozgrywek kończymy na przyzwoitym 6. miejscu w tabeli. W III lidze bez zmian. Czwarty mecz i czwarte zwycięstwo. Tym razem z wymagającą drużyną Polonii Przemyśl. Jedyna nowość to pierwszy stracony set w tym sezonie.

          Juniorki również nie znalazły pogromczyń. Ekipy Sanoczanki Sanok i MKS V LO Rzeszów nie zawiesiły zbyt wysoko poprzeczki Biszkoptom, które kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Szalenie interesująco zapowiada się natomiast zaległe spotkanie pierwszego zespołu juniorek z Szóstką Mielec, które może zadecydować o tym kto w końcowym rozrachunku zajmie drugie (powalczy o pierwsze?) miejsce w lidze. Mecz w Mielcu zostanie rozegrany w środę (3.12).

 

          Nasze kadetki zakończyły z kolei pierwszą fazę rozgrywek. Dzięki dwóm zwycięstwom w Sanoku, młode jarosławianki zajęły ostatecznie drugie miejsce w tabeli i awansowały do "grupy mistrzowskiej", w której walczyć będą o awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski!

 

III liga:
UKS 15 Polonia Przemyśl - AZS PWSTE SAN-Pajda Jarosław 1:3 (21:25, 25:23, 18:25, 17:25)
 

Juniorki:
PBS Bank Sanoczanka Sanok - SAN-Pajda II Jarosław 0:3 (18:25, 20:25, 15:25)
SAN-Pajda I Jarosław - MKS V LO Rzeszów 3:0 (25:13, 25:13, 25:19)
 

Kadetki:
UKS San Lesko - SAN-Pajda Jarosław 0:2 (14:25, 18:25)
PBS Bank Sanoczanka Sanok - MKS SAN-Pajda Jarosław 1:2 (18:25, 25:20, 17:19)

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Podsumowanie siatkarskiego weekendu 15 - 16 XI 2014 ( 9 XI 2014r. )  

 

 

          W miniony weekend odbyły się kolejne spotkania w ramach siatkarskich lig seniorskich oraz młodzieżowych. Drugi raz z rzędu do pełni szczęścia zabrakło nam tylko zwycięstwa w II lidze. Tym razem Biszkopty musiały uznać wyższość zdecydowanie najsilniejszej drużyny w stawce i jedynej niepokonanej do tej pory - Bronowianki Kraków.

 

II liga:

SAN-Pajda Jarosław - Bronowianka Kraków 0:3 (14:25, 21:25, 19:25)

Skład zespołu:
Rozgrywające: Dżesika Rój, Karina Chmielewska,
Atakujące: Paulina Chmielarczyk, Zuzanna Rusak,
Przyjmujące: Magdalena Trojnar, Jagoda Maternia, Magdalena Pajda, Daria Woźniak
Środkowe: Katarzyna Saj, Emilia Pisarczyk, Weronika Słowik,
Libero: Maria Ziemlańska

 

          Kolejny mecz toczący się bardziej pod auto-presją naszych młodych zawodniczek niż pod rzeczywista presją przeciwniczek. Scenariusz zupełnie podobny do meczy sprzed tygodnia z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Pierwszy set bez historii, w którym zawodniczki SAN-Pajda stoczyły pojedynek raczej z własnymi emocjami a nie zawodniczkami Bronowianki. Set przegrany dość gładko chociaż jego końcówka nie pozwoliła wykluczyć różnych możliwych scenariuszy. Faktycznie w partii drugiej prowadziliśmy wyrównaną walkę, utrzymując przez długi czas 2-3 punktową przewagę (również w II jego połowie). Jednak błędy własne w obronie oraz kierunkowa zagrywka przeciwniczek, pomimo wielu przekonywujących działań ofensywnych, nie pozwoliły zakończyć zwycięsko tego seta. Podobny przebieg miała trzecia odsłona, jednak zespół Bronowianki nieco szybciej przejął kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi i ponownie precyzyjną, kierunkową zagrywką osłabił skuteczność działań ofensywnych. Sporo długich wymian w secie drugim i trzecim uczyniło widowisko bardzo atrakcyjnym dla licznie zgromadzonej publiczności. Niestety ponownie to bardziej doświadczone zawodniczki wygrywały długie wymiany, wykazując albo więcej cierpliwości albo sprytu.

 

No cóż co nas nie zabije, to może wzmocni a z pewnością przyniesie korzyści osobiste i zespołowe w rozgrywkach juniorskich.

 

Juniorki:
SAN-Pajda I Jarosław
- Vega MOSiR Stalowa Wola 3:0 (25:17, 25:18, 25:12)
SAN-Pajda II Jarosław - KPS Nowa Dęba 3:0 (25:13, 25:19, 25:15)

Kadetki:
Gimnazjum Dębowiec - SAN-Pajda Jarosław 1:2 (25:21, 16:25, 14:16)
Karpaty Krosno - SAN-Pajda Jarosław 0:2 (16:25, 19:25)
 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Sprawozdanie z Wojewódzkiego Turnieju Talentów S.O.S. ( 26 - 27 X 2014r. )

 

          W dniach 26-27.10.2014 w Jarosławiu odbył się Wojewódzki Turniej Talentów S.O.S. im. Wiesława Gawłowskiego dziewcząt z województwa podkarpackiego. W turnieju wzięły udział uczennice S.O.S. przy Gimnazjum Sportowym w Rzeszowie, Gimnazjum Nr 4 w Jarosławiu, ZSSChiO w Jarosławiu oraz Gimnazjum Nr 3 w Przemyślu.

 

Mecze rozegrano w trzech grupach turniejowych:

- grupa A ( starsza)
- grupa B1 (młodsza)
- grupa B2 (młodsza)

 

          Rywalizacja w grupie A toczyła się do 3 setów wygranych. Grupa B podzielona została na dwie podgrupy B1 i B2 i rozegrała w pierwszym dniu eliminacje, zaś drugiego dnia półfinały i finały. W grupie B mecze toczyły się do 2 wygranych setów. W całym turnieju rozegranych zostało 17 meczy, więc była to doskonała sposobność dla trenerów aby bardzo dokładnie przyjrzeć się umiejętnościom siatkarskim wszystkich dziewcząt, których w turnieju wzięło udział blisko 100. Zmaganiom turniejowym przyglądał się także koordynator regionalny – Adam Kowalski oraz koordynator wojewódzki – Piotr Pajda. Pomiędzy meczami trenerzy przeprowadzili także testy sprawnościowe dla uczennic poszczególnych klas.

 

          Punktem kulminacyjnym było uroczyste zakończenie i podsumowanie dwudniowych zmagań siatkarskich, wręczenie wyróżnień oraz upominków a także pamiątkowe zdjęcia.

 

Klasyfikacja końcowa :

 

Turniej grupy starszej:
• Miejsce I: ZSSChiO Jarosław zespół A
• Miejsce II: GS / V LO Rzeszów zespół A
• Miejsce III: ZSSChiO Jarosław zespół B
• Miejsce IV: GS / V LO Rzeszów zespół B
 

Turniej grupy młodszej:
• Miejsce I: GS Rzeszów zespół A
• Miejsce II: PG 4 Jarosław zespół A
• Miejsce III: PG 3 Przemyśl
• Miejsce IV: GS Rzeszów zespół B
• Miejsce V: PG 4 Jarosław zespół B
• Miejsce VI: PG 4 Jarosław zespół C
 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Zaproszenie na mecz MKS SAN-Pajda Jarosław vs Bronowianka Kraków ( 10 XI 2014r. )  

 

 

 

          Gorąco zapraszam wszystkich kibiców i sympatyków piłki siatkowej na kolejne mecze siatkarek- uczennic Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy ZSSChiO w Jarosławiu. Wszystkie mecze odbędą się na hali MOSiR przy ulicy Sikorskiego 5 w Jarosławiu.

 

 

Duży plakat do pobrania TUTAJ

 


 

 

 Podsumowanie siatkarskiego weekendu 8 - 9 XI 2014 ( 9 XI 2014r. )  

 

 

Zaledwie jedną porażkę odnotowały nasze zespoły w miniony weekend. Niestety była to porażka dość bolesna w wyjazdowym meczu II ligi z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Zapraszamy do lektury krótkiego streszczenia z ostatnich wydarzeń.

 

II liga:

Tomasovia Tomaszów Lubelski - SAN-Pajda Jarosław 3:0 (25:14, 25:23, 25:15)

Tomasovia: Romaszko 11, Marcyniuk 10, Czerniawska 9, Jasiewicz 8, Kozyra 7, Szymańska 3, Bielecka (L)

SAN-Pajda: Trojnar 8, Chmielarczyk 8, Saj 7, Maternia 4, Pisarczyk 3, Rój, Ziemlańska oraz Pajda 2, Rusak 1, Słowik 1, Chmielewska, Woźniak

 

Trener Piotr Pajda wielokrotnie podkreślał przed sezonem, że priorytetowym celem na ten sezon jest ogrywanie utalentowanej młodzieży oraz doskonalenie własnego systemu gry w ataku i obronie. Mecz z Tomasovią był właśnie takim pojedynkiem, podczas którego w grze uczestniczyła młodsza grupa zawodniczek-uczennic ZSSChiO, doskonale radząca sobie dotąd w rozgrywkach trzecioligowych. Bardzo słaby I set, w którym nie wytrzymaliśmy presji meczu oraz przyzwoite dwa sety kolejne to najkrótsze podsumowanie spotkania. Tomasovia ze swoimi doświadczonymi zawodniczkami kontrolowała jednak grę i tylko w secie drugim mogliśmy doprowadzić do wyrównanej końcówki. Słabsza dyspozycja środkowych wymusiła na naszych młodych rozgrywających uproszczenie gry a blokujące Tomasovii doskonale ją odczytały niwelując nasze ataki ze skrzydeł.

 

III liga:

AZS PWSTE SAN-Pajda Jarosław - PBS Bank Sanoczanka Sanok 3:0 (25:20, 25:18, 25:15)

Ciekawe widowisko, w którym po obu stronach wystąpiły wyłącznie zawodniczki młodszej generacji siatkarek. Zawodniczki z Sanoka okazały się wymagającym przeciwnikiem, stawiając ambitny opór. Wyrównany pierwszy set, w którym przez jego większą część sanoczanki podbijały sporo piłek w obronie, skutecznie kontratakując. W końcówce seta nasz zespół wzmocnił i ustabilizował zagrywkę, na którą sanoczanki nie były w stanie wystarczająco skutecznie zareagować. Set drugi i trzeci to utrzymująca się przewaga zespołu SAN-Pajda. Przewaga wzrostu i siły na siatce oznaczająca lepszą grę blokiem i skuteczniejszy atak a także mocna zagrywka niepozwalająca przeciwniczkom na swobodną organizację pierwszego ataku.

 

Juniorki:

Karpaty MOSiR Krosno - SAN-Pajda I Jarosław 0:3 (20:25, 16:25, 26:28)

SAN-Pajda II Jarosław - Developres II Rzeszów 3:1 (25:16, 20:25, 25:20, 25:19)

 

Kadetki:

SAN-Pajda Jarosław - MKS V LO Rzeszów 2:0 (25:4, 25:20)

SAN-Pajda Jarosław - UKS 15 Polonia Przemyśl 2:0 (25:16, 25:23)

 

Młodziczki:

SAN-Pajda II Jarosław - SAN-Pajda I Jarosław 0:2 (17:25, 22:25)

 

Pozdrawiam

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Podsumowanie siatkarskiego weekendu 25 - 26 X 2014 ( 5 XI 2014r. )  

 

 

          Poniżej podaję komplet wyników z minionego weekendu. Zespoły występujące w rozgrywkach młodzieżowych skutecznie powetowały sobie za porażkę w II lidze. Po przegranej z drużyną AGH Kraków jarosławianki zajmują piąte miejsce w tabeli rozgrywek II ligi.

II liga:
SAN-Pajda Jarosław - AGH Kraków 1:3 (21:25, 25:23, 20:25, 19:25)
SAN-Pajda: Trojnar 17, Saj 13, Sekutowska 8, Chmielarczyk 4, Rój 4, Woźniak 2, Ziemlańska (L) oraz Maternia 11, Pajda 3, Słowik 2, Macek 1, Chmielewska
AGH: Szkodny 16, Rydzyńska 16, Woźniak 16, Żyła 11, Koperczak 7, Skowron 6, Korzeń (L) oraz Pietroczuk 1, Kaczmarska, Turczanik, Kapusta

Juniorki:
SAN-Pajda I Jarosław - Developres II Rzeszów 3:1 (25:22, 30:28, 20:25, 25:10)
SAN-Pajda I: Maternia 22, Pajda 17, Dynarowicz 13, Macek 11, Chmielewska 5, Sosnowska 4, Kłuś (L) oraz Mikulska 1, Lonc, Chruścińska
Developres II: Bieniarz 20, Filipek 12, Dziadosz 7, Pacak 7, Pacławska 2, Burghardt 1, Bartyzel (L) oraz Makiewicz

SAN-Pajda II Jarosław - MKS V LO Rzeszów 3:0 (25:15, 25:10, 25:15)
SAN-Pajda II: Rusak 16, Waszyńska 13, Słowik 8, Rój 6, Łagożny 4, Ziemlańska 3, Czerwonka (L) oraz Pałosz 4, Stokłosa 3, Babś 2, Przewrocka 2, Bochenek
MKS V LO: Stopa 5, Wasilewska 5, Głodowska 3, Mazur 2, Zięzio 1, Kocór, Ciołek (L)

Kadetki:
SAN-Pajda Jarosław - San Lesko 2:0 (25:11, 25:7)
SAN-Pajda Jarosław - PBS Bank Sanoczanka Sanok 2:0 (25:20, 25:22)
 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Zaproszenie na Wojewódzki Turniej Talentów S.O.S. ( 22 X 2014r. )  

 

 

 

          Gorąco zapraszam wszystkich kibiców i sympatyków piłki siatkowej na Wojewódzki Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolniowych, który odbędzie się w Hali MOSiR Jarosławiu.

 

 

 

 

 

Duży plakat do pobrania TUTAJ

 

mgr Jolanta Pajda

 


 

 

 Zaproszenie na kolejne mecze sezonu siatkarskiego 2014/2015 ( 21 X 2014r. )  

 

 

 

          Gorąco zapraszam wszystkich kibiców i sympatyków piłki siatkowej na kolejne mecze siatkarek- uczennic Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy ZSSChiO w Jarosławiu.

 

II liga

25.10.2014, godz.16.00 MKS San-Pajda Jarosław- AGH Kraków

 

Liga Kadetek

25.10.2014, godz.9.30 MKS San-Pajda Jarosław- UKS Lesko

25.10.2014, godz.11.00 MKS San-Pajda Jarosław- Sanoczanka Sanok

 

Wszystkie mecze odbędą się na hali MOSiR przy ulicy Sikorskiego 5 w Jarosławiu.

 

 

Duży plakat do pobrania TUTAJ

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Podsumowanie siatkarskiego weekendu 18 - 19 X 2014 ( 20 X 2014r. )  

 

 

 

          Kolejny udany weekend zaliczyły nasze zespoły występujące na wszystkich frontach rozgrywek. Komplet zwycięstw w rozgrywkach seniorskich II i III ligi i tylko jedna porażka w lidze kadetek pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość.

 

II liga:

Sokół Zator - SAN-Pajda Jarosław 0:3 (12:25, 17:25, 15:25)

Jarosławianki w meczu z beniaminkiem rozgrywek, drużyną Sokoła Zator ani przez moment nie pozostawiły złudzeń zgromadzonym kibicom, która drużyna dysponuje obecnie większym siatkarskim potencjałem. Jak się okazało największym sobotnim wyzwaniem dla Biszkoptów była długa podróż, ponieważ oba miasta dzieli aż 280 kilometrów. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że przejazd busem kosztował zawodniczki więcej sił niż trwający niewiele ponad godzinę mecz. Przewaga warunków fizycznych, doświadczenia i umiejętności czysto siatkarskich poparta odpowiednim przygotowaniem mentalnym do meczu znalazła odzwierciedlenie na tablicy wyników. Każda nasza zawodniczka, która pojawiła się na boisku wniosła coś pozytywnego do gry drużyny. Dzięki temu zwycięstwu jarosławianki awansowały na drugą pozycję w ligowej tabeli.

 

III liga:

MOSiR Jasło - AZS PWSTE SAN-Pajda Jarosław 0:3 (11:25, 13:25, 21:25)

Bardzo podobny przebieg miał mecz w III lidze. Biszkopty absolutnie zdominowały grę w pierwszych dwóch odsłonach. Gospodynie stać było tylko na krótki zryw w trzeciej partii, dzięki któremu mniej więcej do połowy seta trwała wyrównana walka. Jednak powrót na parkiet podstawowych zawodniczek naszego zespołu uspokoił grę i pozwolił wywieźć z Jasła trzy punkty.

 

Juniorki:

SAN-Pajda II Jarosław - SAN-Pajda I Jarosław 0:3 (11:25, 14:25, 7:25)

 

Kadetki:

Developres Rzeszów - SAN-Pajda Jarosław 2:0 (26:24, 25:12)

MOSiR Jasło - SAN-Pajda Jarosław 0:2 (15:25, 15:25)

 

mgr Jolanta Pajda

 


 

 

 Turniej Talentów SOS ( 14 X 2014r. )

 

 

 

          W dniach 13-14 października w Spale odbył się kolejny Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych im. Wiesława Gawłowskiego o randze Mistrzostw Polski Szkół Ponadgimnazjalnych. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zwyciężyły zespoły reprezentujące region Północy. Uczennice naszej szkoły stanowiące reprezentację regionu Południe zajęły drugie miejsce.

          Do rywalizacji w spalskim Ośrodku Przygotowań Olimpijskich przystąpili najzdolniejsi uczniowie i uczennice ponadgimnazjalnych Siatkarskich Ośrodków Szklonych z całej Polski. Wartym podkreślenia jest fakt, że w skład czternastoosobowej żeńskiej reprezentacji Południa wchodziło aż 13 zawodniczek na co dzień uczących się w klasach S.O.S. przy Zespole Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.

 

          W poniedziałkowych meczach grupowych rozgrywanych systemem "każdy z każdym" nasz zespół odniósł dwa zwycięstwa 2:1 (z zespołami Wschodu i Północy) oraz poniósł porażkę 1:2 z ekipą Zachodu. Takie rozstrzygnięcia dały naszej drużynie awans do wtorkowego meczu finałowego, w którym przyszło nam się zmierzyć z reprezentacją Północy. Tym razem Północ wzięła odwet za wcześniejszą porażkę. Warto podkreślić, że zarówno mecz finałowy, jak i pozostałe spotkania stały na bardzo dobrym, wyrównanym poziomie.

 

          Po zakończonym turnieju swojej satysfakcji z poziomu jaki prezentowali młodzi siatkarze i siatkarki nie ukrywali Waldemar Wspaniały oraz Zbigniew Krzyżanowski, a więc najważniejsze osoby w Polskim Związku Piłki Siatkowej odpowiadające za projekt S.O.S. Na uwagę zasługuje także indywidualne wyróżnienie dla zawodniczki naszej szkoły Gabrieli Macek, która otrzymała statuetkę dla najlepszej środkowej turnieju.


Wyniki turnieju:
Wschód - Północ 1:2 (11:25, 25:23, 13:25)
Południe - Zachód 1:2 (26:24, 20:25, 22:25)
Wschód - Zachód 2:1 (23:25, 25:23, 27:25)
Południe - Północ 2:1 (18:25, 25:14, 27:25)
Wschód - Południe 0:3 (9:25, 22:25, 19:25)
Zachód - Północ 0:3 (21:25, 22:25, 21:25)

Mecz o 3.miejsce:
Wschód - Zachód 3:1 (25:20, 25:17, 20:25, 25:20)

Finał:
Północ - Południe 3:0 (25:20, 26:24, 25:18)

Szkołę reprezentowały: Chmielewska Karina, Czerwonka Małgorzata, Dynarowicz Magdalena, Kłuś Paulina, Macek Gabriela, Maternia Jagoda, Mikulska Weronika, Pajda Magdalena, Rój Dżesika, Rusak Zuzanna, Słowik Weronika, Sosnowska Małgorzata, Waszyńska Joanna .
 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Zaproszenie na mecz 3 kolejki sezonu siatkarskiego 2014/2015 ( 2 X 2014r. )  

 

 

 

 

          Już w najbliższą sobotę (11.10) zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na halę MOSiR na mecz trzeciej kolejki II ligi siatkówki kobiet. Tym razem przeciwnikiem naszego zespołu będzie beniaminek - Poprad Stary Sącz. Początek meczu wyjątkowo o godzinie 11:00 !

 

Również w sobotę swoje rozgrywki zainauguruje nasz drugi zespół występujący w III lidze. W pierwszej kolejce jarosławianki zmierzą się z ekipą AZS UR Rzeszów. Mecz rozpocznie się o godzinie 14, również na hali MOSiR przy ulicy Sikorskiego.

 

Na obydwa spotkania wstęp oczywiście darmowy! Serdecznie zapraszamy i liczymy na podobną frekwencję jak przed dwoma tygodniami! :)

 

 

 

Duży plakat do pobrania TUTAJ

 

 

Pozdrawiam

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Podsumowanie weekendu - inauguracja rozgrywek ( 29 IX 2014r.)

 

 

 

 

          W miniony weekend 27-28.o9.2014r. w jarosławskiej hali MOSiR zainaugurowany został siatkarski sezon 2014/15. W pierwszym meczu II ligi kobiet drużyna MKS SAN-Pajda Jarosław pokonała ekipę Kampusu Wielickiego 3:1 (23:25, 25:10, 25:20, 25:20). Wartym odnotowania jest fakt, że w składzie popularnych Biszkoptów znalazło się aż 7 uczennic klas I,II i III Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy ZSSChiO w Jarosławiu oraz 3 ubiegłoroczne absolwentki. Nasze zawodniczki doskonale poradziły sobie z tremą, spowodowaną rangą spotkania oraz faktem, że mecz z trybun oglądała bardzo liczna grupa kibiców z Burmistrzem Miasta Panem Andrzejem Wyczawskim, v-ce Burmistrzem Panem Bogdanem Wołoszynem oraz dyrektorem ZSSChiO, Panem Władysławem Płoszajem na czele.

 

         Po nerwowym początku i dość pechowo przegranym pierwszym secie, młode jarosławianki w pełni rozwinęły skrzydła w kolejnych trzech partiach i nie pozostawiły złudzeń, która drużyna była lepsza w sobotni wieczór. Natomiast w niedzielne przedpołudnie odbyły się pierwsze spotkania w ramach wojewódzkiej ligi juniorek, w których MKS SAN-Pajda Jarosław wystawił w tym sezonie dwie drużyny. Obydwa zespoły w całości oparte są na zawodniczkach na co dzień uczących się w naszej szkole. Opromienione sobotnim sukcesem w II lidze dziewczyny pokazały absolutną dominację zarówno w meczu rozgrywanym w Nowej Dębie, jak i w Stalowej Woli. Gładkie zwycięstwa po 3:0 można uznać za świetny prognostyk i bardzo dobre przetarcie przed rozkręcającym się powoli sezonem.

 

Poniżej prezentujemy komplet wyników naszych zespołów.

 

II liga:

MKS SAN-Pajda Jarosław – Kampus Wielicki 3:1 (23:25, 25:10, 25:20, 25:20)

szczegółowa relacja z meczu znajduje się pod tym linkiem:

http://sportkrakowski.pl/im-wiecej-checi-tym-mniej-usmiechu/

 

Juniorki:

KPS Nowa Dęba - SAN-Pajda Jarosław I 0:3 (10:25, 10:25, 10:25)

Vega Stalowa Wola - SAN-Pajda Jarosław II 0:3 (30:32, 14:25, 17:25)

 

Pozdrawiam

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Inauguracja sezonu siatkarskiego 2014 ( 22 IX 2014r. )  

 

 

 

 

          Siatkarki – uczennice SOS przy ZSSChiO w Jarosławiu zapraszają Grono Pedagogiczne, Koleżanki i Kolegów na mecz inaugurujący sezon siatkarski.

 

        Mecz odbędzie się dnia 27 września 2014 roku o godzinie 17 00 w hali sportowej MOSiR Jarosław. Przed meczem odbędzie się prezentacja zespołu.

 

Liczymy na Wasz doping !!!

 

 

 

 

Duży plakat do pobrania TUTAJ

Koordynator - Piotr Pajda

 


 

 

 Siatkarki z ZSSChiO w Jarosławiu czwartą drużyną w Polsce ( 7 V 2014r. )

 

 

 

 

          W dniach 13 i 14 czerwca 2014r. w Wieliczce odbyła się Ogólnopolska Licealiada w piłce siatkowej dziewcząt, gdzie do sportowej rywalizacji stanęło 16 najlepszych drużyn szkolnych w Polsce z 13 województw.

 

1. Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu (podkarpackie)

2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drezdenku (lubuskie)

3. Zespół Szkół im. I Łukasiewicza w Policach (zachodniopomorskie)

4. LO S.O.S. im. M. Skłodowskiej Curie w Starym Sączu (małopolskie)

5. Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju (lubelskie)

6. II Licem Ogólnokształcące w Węgrowie (mazowieckie)

7. Licem Ogólnokształcące w Bełchatowie (łódzkie)

8. II Licem Ogólnokształcące w Sandomierzu (świętokrzyskie)

9. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Iławie (warmińsko - mazurskie)

10.II Licem Ogólnokształcące we Wrocławiu (dolnośląskie)

11.V Licem Ogólnokształcące w Rzeszowie (podkarpackie)

12.Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Mysłowicach (śląskie)

13.Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim (świętokrzyskie)

14.Licem Ogólnokształcące im Jana Matejki w Wieliczce (małopolskie)

15.Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nysie (opolskie)

16.Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Malborku (pomorskie)

 

Uczestnicy Mistrzostw Polski w pierwszym dniu rywalizowali w czterech grupach rozgrywając mecze „każdy z każdym”.

Grupa A: Wrocław, Bełchatów, Drezdenko, Malbork

Grupa B: Mysłowice, Ostrowiec Świętokrzyski, Węgrów, Jarosław

Grupa C: Rzeszów, Wieliczka, Biłgoraj, Iława

Grupa D: Police, Nysa, Sandomierz, Stary Sącz

 

Ten dzień mistrzostw, w najbardziej interesującej nas grupie B, należał do siatkarek z naszej szkoły. Po zaciętych meczach wygrały one ze szkołą Mistrzostwa Sportowego z Ostrowca Świętokrzyskiego 2:0 ( 25:18 i 25:15), z najmocniejszym w tej grupie przeciwnikiem Mysłowicami 2:1 (18: 25, 25:13, 15:8) i z reprezentantkami województwa mazowieckiego z Węgrowa 2:0 ( 25:17, 25:13). Po tak zaciętych i widowiskowych meczach dziewczyny nasze były bardzo zmęczone ale i niezmiernie szczęśliwe. Znalazły się bowiem w najlepszej ósemce w Polsce wychodząc z grupy z pierwszego miejsca. W sobotę, drugiego dnia mistrzostw pierwszym naszym przeciwnikiem była drużyna ze Starego Sącza, gdzie tak jak u nas działa Siatkarski Ośrodek Szkolny. Mecz był o bardzo dużą stawkę – wejście do półfinału mistrzostw Polski. Zaczął się on dla nas niefortunnie. Po bardzo zaciętej walce przegraliśmy pierwszego seta 28 do 30. Dwa kolejne sety zdecydowanie należały już do naszych dziewcząt, które starosądeczanki pozbawiły marzeń o walce medalowej, gładko wygrywając dwa pozostałe sety 2:1 (25:12 i 15:7). I takim to sposobem znaleźliśmy się w gronie czterech najlepszych drużyn w Polsce. Oprócz nas do półfinału zakwalifikowały się drużyny z Polic, Iławy i Rzeszowa. W walce o finał spotkaliśmy się z trudnym, jak się okazało dla wszystkich przeciwnikiem, Iławą. Dziewczyny z warmińsko-mazurskiego na co dzień grają w piłkę plażową i w swoim składzie mają dwie reprezentantki Polski. Są bardzo szybkie, zwinne i skoczne. Ich taktyka gry odbiega od przyjętych standardów piłki siatkowej. Mimo dużych starań i poświęceń nasze dziewczęta uległy im w dwóch setach ( 23:25 i 17:25) i pozostały w walce o trzecie miejsce. Z dużym napięciem czekaliśmy na wynik drugiego półfinału, w którym rywalizowały drużyny z Polic i z Rzeszowa. Marzeniem naszym było zwycięstwo reprezentacji Rzeszowa. Bardzo nie chcieliśmy spotkać się z nimi w walce o trzecie miejsce. Niestety los chciał zupełnie inaczej. Nasze dziewczęta, mimo że zagrały bardzo ładny mecz, uległy w dwóch setach (23:25 i 18:25 ) ubiegłorocznym złotym medalistkom Mistrzostw Polski Licealiady. Walka o złoty medal między Policami a Iławą była koncertowym widowiskiem. Dziewczyny z Iławy zaskarbiły sobie sympatię całej widowni. Ich sportowa postawa, zwinnościowo - skoczne umiejętności i ciągły uśmiech na twarzach budziły podziw wszystkich obecnych a dziewczynom z Polic sprawiły ogromne trudności doprowadzając do tiebreka, w którym co prawda przegrały, ale po wyrównanej walce 18:20.

 

Po tym ostatnim meczu wszystkie miejsca w Mistrzostwach Polski zostały rozdzielone:

I miejsce i tytuł mistrzów Polski - Zespół Szkół im. I Łukasiewicza w Policach

II miejsce - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Iławie

III miejsce V Licem Ogólnokształcące w Rzeszowie

IV miejsce - Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu

 

Na uroczystym zakończeniu otrzymaliśmy puchar, dyplom i upominki a Kasia Saj – uczennica III klasy LO z naszej szkoły uznana została najlepszą blokującą turnieju.

 

Tegoroczne mistrzostwa były wielkim sukcesem nie tylko dla uczennic naszej szkoły ale i dla powiatu jarosławskiego. Po raz pierwszy w historii Licealiady szkoła podlegająca Starostwu Powiatowemu awansowała do Mistrzostw Polski Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt i jednocześnie zajęła tak wysoką lokatę. Ogromne podziękowania należą się przede wszystkim dziewczynom, które z ogromnym poświęceniem w ciągu dwóch dni rozegrały 6 trudnych spotkań. Nie zważając na kontuzje i dolegliwości walczyły o jak najlepszą lokatę w Polsce, pokonując renomowane drużyny, które co roku zajmują wysokie lokaty w licealiadzie. W skład naszej dzielnej reprezentacji weszły: Saj Katarzyna, Magierowska Patrycja, Chmielarczyk Paulina, Trojnar Magdalena, Witowska Dominika z klasy III Lo, Pajda Magdalena, Sosnowska Magdalena, Mikulska Weronika z klasy II Lo, Rój Dżesika, Ochab Karolina, Dynarowicz Magdalena, Brzezińska Julia, Chmielewska Karina, Słowik Weronika i Maternia Jagoda z klasy I Lo.

 

Szczególne podziękowania należą się również WŁADZOM OŚWIATOWYM STAROSTWA POWIATOWEGO W JAROSŁAWIU i WŁADZOM KLUBOWYM MKS SAN-Pajda Jarosław, którzy to zasponsorowali nasz wyjazd na mistrzostwa.

 

Opiekunami grupy z ramienia szkoły byli: Jolanta Szyler i Jolanta Pajda. Podczas wyjazdu towarzyszyli nam, opracowywali taktykę gry i skutecznie leczyli kontuzje trenerzy naszego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego Piotr Pajda i Monika Cholewa.

 

 

 Opracowanie: mgr Jolanta Szyler

 


 

 

 Ogólnopolski Turniej siatkówki S.O.S. SAN-Pajda Volleyball Challenge 2014 ( 7 V 2014r. )

 

 

 

- Sukces jarosławianek -

          W dniach 2-4.05.2104 na obiektach jarosławskiego MOSiR-u rozegrana szósta edycja prestiżowego turnieju piłki siatkowej dziewcząt tym razem w kategorii wiekowej 1995 i młodsze pod nazwą „S.O.S. SAN-Pajda Volleyball Challenge 2014”.
 

Fundatorami nagród i pucharów byli:
- Burmistrza Miasta Jarosławia (w kategorii kadetek) oraz „open”
- Starosta jarosławski (w kategorii juniorek).

Organizatorem turnieju był Siatkarski Ośrodek Szkolny przy Zespole Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu oraz znany lokalny producent ciastek firma FPC SAN-Pajda Jarosław.

W turnieju udział wzięło 8 zespołów podzielonych na 2 grupy eliminacyjne:

Grupa A
1. TS Wisła Kraków
2. GLKS Nadarzyn
3. MOSiR Vega Stalowa Wola
4. S.O.S. SAN-Pajda Jarosław II

Grupa B
1. MKS V LO Rzeszów
2. UKS Jedynka Tarnów
3. Polonia Przemyśl
4. S.O.S. SAN-Pajda Jarosław I

          Turniej – zwłaszcza jego faza finałowa – cieszył dużym zainteresowaniem dzięki olbrzymiej popularności piłki siatkowej w jarosławskim środowisku oraz wysokim wynikom zawodniczek S.O.S. Jarosław w ligowych rozgrywkach młodzieżowych jak i II ligi kobiet. Wśród uczestników nie zabrakło utalentowanych zawodniczek, wśród których dominowały uczennice S.O.S. Jarosław oraz dziewczęta z V LO Rzeszów oraz Wisły Kraków. Nie zabrakło też zaciętych, stojących na wysokim poziomie pojedynków, których na etapie eliminacji miały miejsce z udziałem wyżej wymienionych zespołów a także drużyny ze Stalowej Woli i Nadarzyna.


          Rywalizacja w grupach prowadzona była w trzech setach bez względu na wynik i każdy wygrany set oznaczał zdobycz punktowa w postaci 1 punktu. W swoich grupach rywalizację wygrały zespoły SOS SAN-Pajda Jarosław I oraz SOS SAN-Pajda Jarosław II a z drugich miejsc do najlepszej czwórki turnieju awansowały: TS Wisła Kraków i MKS V LO Rzeszów. W półfinale młodszy zespół gospodyń pokonał rzeszowianki stosunkiem 3:0 natomiast starszy zespół jarosławskich zawodniczek po niezwykle zaciętym spotkaniu wygrał z Wiślaczkami 3:2. W fazie finałowej spotkały się zatem dwa zespoły jarosławski a w meczu o miejsce III krakowianki i rzeszowianki.


          Podobnie jak wcześniejsze spotkania z udziałem tych zespołów – również mecze o miejsca I oraz III stały na wysokim poziomie. Publiczność zgromadzona w jarosławskiej hali mogła z przyjemnością oglądać siatkówkę na ciekawym, ligowym poziomie. Długie wymiany, efektowne obrony i dynamiczne ataki młodych siatkarek sprawiały, ze wiele akcji nagradzanych było brawami z trybun.

W wyniku trzydniowych zmagań ostateczny sukces odniósł pierwszy zespół gospodyń, który w walce o I miejsce pokonał młodsze koleżanki klubowe.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce: S.O.S. SAN-Pajda Jarosław I
II miejsce: S.O.S. SAN-Pajda Jarosław II
III miejsce: TS Wisła Kraków
IV miejsce: V LO Rzeszów
V miejsce: MOSiR Vega Stalowa Wola
VI miejsce: UKS Jedynka Tarnów
VII-VIII miejsce: GLKS Nadarzyn oraz Polonia Przemyśl

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Finał Licealiady Podkarpacia 2013/2014 - ponownie srebro ( 30 IV 2014r. )

 

 

 

 

          W dniu 29.04.2104 na hali jarosławskiego MOSiR-u rozegrany został Finał Wojewódzki Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt. Po raz pierwszy gospodarzem tej prestiżowej imprezy będącej jednoczesną kwalifikacją do Mistrzostw Polski szkół licealnych był Zespół Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu i działający przy nim Siatkarski Ośrodek Szkolny. Do rywalizacji o tytuł Mistrzyń Województwa – obok gospodyń występujących dopiero po raz drugi w tych rozgrywkach – przystąpiły trzy inne faworyzowane zespoły: ZS Nr 1 Nowa Dęba, V LO Rzeszów oraz ZSP Nr 5 Krosno. Na uwagę zasługuje fakt, iż dzięki olbrzymiej popularności piłki siatkowej w jarosławskim środowisku lokalnym oraz wysokim wynikom uczennic S.O.S. Jarosław w ligowych rozgrywkach młodzieżowych jak i II ligi kobiet, trybuny jarosławskiej hali sportowej wypełniły się niemal w stu procentach. Oprócz lokalnych i wojewódzkich władz Szkolnego Związku Sportowego: K.Czerkasa, W.Lesiaka i J.Bigusa, zmagania siatkarek obserwowali: europosłanka Elżbieta Łukacijewska, poseł na Sejm RP Tomasz Kulesza, Wicestarosta jarosławski Józef Szkoła oraz Dyrektor ZSSCHiO Władysław Płoszaj.

          W wyniku losowania półfinałów jako pierwsze na parkiet wybiegły zespoły Nowej Dęby i S.O.S. ZSSChiO Jarosław. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:0 (25:9,25:21), które od początku dominowały na parkiecie własnej hali. Drugi półfinał z udziałem V LO Rzeszów i ZSP Nr 5 Krosno, był również jednostronnym pojedynkiem. Rzeszowianki rozbiły przeciwniczki 2:0 (25:8, 25:8). Mecze finałowe o miejsce III oraz miejsce I były zdecydowanie bardziej wyrównane. Do rozstrzygnięcia spotkania o III miejsce pomiędzy zespołami z Krosna i Nowej Dęby potrzebny był tie-break. Pierwszego seta 25:22 wygrała drużyna Nowej Dęby, w drugim secie nowodębianki prowadziły już 23:20, by przegrać 24:26. W trzeciej partii to zespół z Krosna złapał wiatr w żagle i wygrał 15:10, tym samym zapewniając sobie brązowe medale.
Spotkanie o I miejsce – jak zwykle w ostatnich latach pomiędzy zespołami z Rzeszowa i Jarosławia stało na wysokim poziomie a kibice byli świadkami emocjonującego widowiska. W secie pierwszym dość wyraźną przewagę uzyskały jarosławianki i do stanu 17:13 pewnie wykonywały wszystkie elementy siatkarskiego rzemiosła. Rzeszowianki, posiadające jednak w swoim składzie 2 zawodniczki z kręgu zainteresowań kadry Polski, potrafiły ostatecznie zniwelować straty punktowe przenosząc ciężar gry na przyjmujące A.Kazałę i M.Barszcz. Po dość wyrównanym secie drugim zawodniczki S.O.S. ZSSChiO Jarosław uległy ostatecznie zespołowi V LO Rzeszów 0:2 (20:25, 19:25). Tym samym po raz drugi z rzędu reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce w turnieju finałowym Licealiady 2013/2014 ,w których to rozgrywkach startowały aż 174 szkoły z Podkarpacia. Gratulacje !!! .

Klasyfikacja generalna mistrzostw Podkarpacia szkół licealnych:


I miejsce V LO Rzeszów – Małgorzata Barszcz, Aleksandra Kazała, Monika Kawa, Marta Cichoń, Agnieszka Kordas, Kinga Krauz oraz Agnieszka Kowal, Kamila Hadera, Klaudia Korzeń, Katarzyna Zięzio, Katarzyna Stopa, Kinga Matejek, op. Zbigniew Barszcz

II miejsce ZSSCHiO Jarosław – Julia Brzezińska, Paulina Chmielarczyk, Karina Chmielewska, Karolina Kupczak, Jagoda Maternia, Magdalena Pajda, Magdalena Trojnar, Katarzyna Saj, Dominika Witowska, Dżesica Rój, Zuzanna Rusak, Weronika Słowik, op. Jolanta Pajda,

III miejsce ZSP Nr 5 Krosno – Kinga Czarnowska, Anna Chodorowska, Martyna Dragan, Magdalena Lenkiewicz, Gabriela Izowit, Karolina Bularska, Zuzanna Machowska, Magdalena Syrek, Monika Kustroń, Izabela Szwast, Magdalena Belczyk, Klaudia Wojnar, op. Krzysztof Konop

IV miejsce ZS Nr 1 Nowa Dęba – Anna Lasota, Aleksandra Kalicka, Natalia Piędel, Ewa Bródka, Anna Hałka, Magdalena Hałka, Urszula Grądzka, Anna Milanowska, op. Robert Suska
Spotkania sędziowali: Rafał Jabłoński oraz Tomasz Stefanowski

Materiał filmowy z imprezy dostępny jest na stronie: http://twojatv.info/aktualnosci,757.html#loop 

mgr Jolanta Pajda

 


 

 

Katarzyna Saj na podium Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Miasta ( 03 IV 2014r. )

 

 

 

 

     W dniu 1 kwietnia 2014 roku w Urzędzie Miasta odbyło się uroczyste spotkanie ze sportowcami oraz trenerami - laureatami XXIV Plebiscytu na Najlepszego i Najpopularniejszego sportowca i trenera roku 2013. Szczególnie miło mi poinformować, że w gronie najlepszych, a konkretnie na trzecim miejscu podium uplasowała się Katarzyna Saj – uczennica klasy III Lo, reprezentująca Siatkarski Ośrodek Szkolny oraz klub MKS San Pajda Jarosław. W kategorii najlepszy trener roku 2013 również trzecie miejsce zajął klubowy trener Kasi Pan Piotr Pajda. Wszyscy laureaci plebiscytu otrzymali z rąk Burmistrza Miasta Andrzeja Wyczawskiego oraz zastępcy burmistrza Bogdana Wołoszyna dyplomy oraz okolicznościowe statuetki.

 

Serdeczne gratulacje!!! Chcących obejrzeć relację z tego wydarzenia zapraszam na stronę telewizji internetowej „twojatv” , w zakładce sport.

 

 

 

POZDRAWIAM
 

mgr Jolanta Pajda


 

 

Sukces po znakomitej grze w ćwierćfinałach MP kadetek ( 03 IV 2014r. )  

 

 

 

 

          Ze znakomitej strony pokazały się nasze kadetki-uczennice klasy I LO na turnieju 1/4 Mistrzostw Polski, który w miniony weekend, tj.
28-30.03.2014, odbywał się w Tomaszowie Lubelskim. Nasze siatkarki odniosły trzy zdecydowane zwycięstwa, w których nie przegrały nawet seta
i absolutnie zasłużenie awansowały do grona szesnastu najlepszych drużyn w kraju.

 

Poniżej prezentujemy komplet wyników:

Piątek (28.03.14):
MKS SAN-Pajda Jarosław - Jedynka Ostrowiec Św. 3:0 (25:12, 25:8, 25:8)
Tomasovia Tomaszów Lubelski - Rosario Lubowidz 1:3 (23:25, 25:23,16:25,24:26)

Sobota (29.03.14):
Sobieski 46 Lublin - MKS SAN-Pajda Jarosław 0:3 (12:25, 10:25, 15:25)
Gim-Net Mońki - Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:3
Jedynka Ostrowiec Św. - Sobieski 46 Lublin 0:3
Rosario Lubowidz - Gim-Net Mońki 3:0 (25:11, 25:9, 25:15)

Niedziela (30.03.14):
MKS SAN-Pajda Jarosław - Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:0 (25:22, 25:11, 25:13)
Rosario Lubowidz - Sobieski 46 Lublin 3:0 (27:25, 25:16, 28:26)


          W poniedziałek 31.03.2014 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej odbyło się losowanie grup półfinałowych. Na tym etapie los skojarzył nas z drużynami MKS MOS Wola Warszawa, Rosario Lubowidz oraz Pałac Bydgoszcz. Będzie to doskonała okazja aby zrewanżować się za porażki w
zeszłorocznym turnieju finałowym Mistrzostw Polski kadetek, który rozgrywany był w Kętrzynie (wtedy MOS Wola i Pałac były jedynymi zespołami, z którymi zanotowaliśmy porażki). Turniej półfinałowy odbędzie się w dniach 11-13 kwietnia w Warszawie. Liczymy na wsparcie i mocno zaciśnięte kciuki!

 

POZDRAWIAM
 

mgr Jolanta Pajda


 

 

Podsumowanie weekendu - fazy play-off o utrzymanie w II lidze ( 25 III 2014r. )  

 

 

 

 

          Trzech spotkań potrzebowały nasze siatkarki do rozstrzygnięcia rywalizacji z Dalinem Myślenice, której stawką było utrzymanie w drugiej
lidze. Wszystkie mecze rozegrane zostały w ten weekend w Jarosławiu.

Sobota (22.03.2014):
MKS SAN-Pajda Jarosław - Dalin Myślenice 3:2 (20:25, 23:25, 25:19, 25:19, 15:8)
MKS SAN-Pajda Jarosław - Dalin Myślenice 3:0 (25:15, 25:12, 25:23)

Niedziela (23.03.2014):
MKS SAN-Pajda Jarosław - Dalin Myślenice 3:1 (25:21, 25:27, 25:21, 25:12)

Zdecydowanie najwięcej emocji dostarczył kibicom pierwszy mecz, w którym drużyna gości w pierwszych dwóch setach bezwzględnie potrafiła
wykorzystać nieporadność naszych zawodniczek. Nieodpowiednie podejście mentalne do meczu spowodowało, że na boisku panował totalny chaos,
liczbą własnych błędów można by obdzielić kilka spotkań, a na tablicy wyników pojawił się rezultat 0:2. Reprymenda trenera i wprowadzenie zmian (na boisku pojawiły się kadetki z rocznika 97) pozwoliły jednak w porę odmienić losy pierwszej potyczki. Podłamane porażką w takich okolicznościach myśleniczanki nie były w stanie podnieść się w drugim sobotnim starciu, w którym dominacja Biszkoptów nie podlegała dyskusji. Szybkie zwycięstwo 3:0 było swego rodzaju rehabilitacją za bardzo słaby mecz poranny i pozwoliło z optymizmem patrzeć na niedzielę. W niedzielnym starciu przez trzy sety walka na parkiecie była bardzo wyrównana. Zespół Dalinu w każdej z tych partii przez długi czas był na prowadzeniu, jednak tylko w secie numer dwa był w stanie utrzymać zwycięstwo. Kluczowa dla losów spotkania była trzecia odsłona, w której przyjezdne prowadziły już 15:9, jednak zryw jarosławianek pozwolił im na odwrócenie losów tej partii (25:21) i całego meczu. Czwarty set był formalnością, której dopełnienie zapewniło naszemu zespołowi utrzymanie w lidze, a co za tym idzie wykonanie planu minimum na ten sezon.
Dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie i na drugoligowych parkietach widzimy się w przyszłym sezonie!

POZDRAWIAM
 

mgr Jolanta Pajda

 


 

 

Kadetki o awans do półfinału MP będą walczyć w Tomaszowie Lubelskim ( 17 III 2014r. )  

 

 

 

 

          Po zakończonych rozgrywkach juniorek przyszedł czas na rywalizację w kategorii kadetek. Tą kategorię wiekową reprezentować będą uczennice klasy I LO naszej szkoły. Znamy już ostatecznie wszystkich uczestników turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski kadetek.

          Nasz zespół, jako zwycięzca rozgrywek na Podkarpaciu zmierzy się w swojej podgrupie A z Jedynką Ostrowiec Świętokrzyski oraz Sobieskim Lublin. W podgrupie B walczyć będą: Tomasovia Tomaszów Lubelski, Rosario Lubowidz oraz Gim-Net Mońki. Podobnie jak to miało miejsce w rywalizacji juniorek, dwa najlepsze zespoły z każdej podgrupy zmierzą się trzeciego dnia rozgrywek w pojedynkach "na krzyż". Zwycięzcy tych meczów uzyskają awans do półfinału Mistrzostw Polski. Turniej rozegrany zostanie w dobrze nam znanym Tomaszowie Lubelskim, w dniach 28-30 marca 2014 roku.

 

INFORMACJA - Przełożone mecze z Dalinem Myślenice

Informuję, że mecze I rundy fazy play-out II ligi kobiet pomiędzy MKS SAN-Pajda Jarosław a Dalinem Myślenice, przełożone na prośbę trenera myślenickiego zespołu, odbędą się w najbliższy weekend. Pierwsze dwa spotkania rozegrane zostaną się w dniu 22.03.2014 (sobota). Pierwszy
mecz rozpocznie się o godzinie 11:30, natomiast drugi o 18:30. Trzecie spotkanie zaplanowane jest na niedzielę 23.03.2014 na godz. 11:00.Jeżeli konieczne będzie rozegranie czwartego pojedynku, to odbędzie się on także w najbliższą niedzielę o godz.18.00. Zapowiada się więc
emocjonujący weekend z siatkówką, na który serdecznie zapraszam. Wszystkie mecze rozegrane zostaną na hali MOSiR przy ul. Sikorskiego 5.

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

Sprawozdanie - JUNIORKI ( 16 III 2014r. )  

 

 

 

 

          Niestety naszym juniorkom nie udało się awansować do turnieju finałowego Mistrzostw Polski. Podczas trzech dni rywalizacji w Świdnicy nasz zespół zanotował jedno zwycięstwo oraz poniósł dwie porażki, co wystarczyło na zajęcie trzeciego miejsca w grupie oraz uplasowanie się na miejscach 9-12 w Polsce.

          Zwycięstwo nad drużyną MKS Dąbrowa Górnicza (3:1) pierwszego dnia zawodów rozbudziło apetyty w całej ekipie. Dąbrowianki jednak dość nieoczekiwanie okazały się najsłabszym zespołem w grupie, w całym turnieju wygrywając zaledwie dwa sety. Dzięki rozstrzygnięciom w innych meczach, już drugiego dnia Biszkopty stanęły przed szansą zapewnienia sobie awansu do najlepszej ósemki juniorskich zespołów w Polsce. Niestety pojedynek z gospodarzem turnieju od początku nie ułożył się po naszej myśli. Sporo prostych błędów własnych spowodowanych ogromną stawką turnieju pozwoliło rozpędzić się drużynie ze Świdnicy i nawet zryw naszych dziewczyn w trzecim secie na niewiele się zdał. W końcowym rozrachunku triumfowały rywalki 3:1. Niestety terminarz ułożył się tak, że ostatniego dnia trafialiśmy na vice mistrza kraju z ubiegłego roku oraz jednego z faworytów do medalu w tym sezonie, czyli zespół Silesii Volley Mysłowice. Ambitna postawa i gra z pełnym zaangażowaniem wystarczyła jedynie na urwanie seta, który mimo wszystko dawał jeszcze iskrę nadziei na uzyskanie awansu do kolejnego etapu. Warunkiem koniecznym było zwycięstwo dziewczyn z Dąbrowy Górniczej w meczu z gospodyniami. Mimo ogromnej woli walki dąbrowiankom udało się wygrać zaledwie jednego seta, a to oznaczało, że pierwsze dwa miejsca w grupie premiowane awansem do turnieju finałowego zajęły ekipy z Mysłowic i Świdnicy.

          Dziewczynom należą się jednak ogromne brawa za postawę na przestrzeni całego sezonu. Przedsezonowy plan minimum, który zakładał awans do najlepszej "16" został w pełni zrealizowany. W każdym meczu nasze zawodniczki zostawiły na boisku całe serce i pozostaje jedynie mały niedosyt, że słabsza dyspozycja dnia w meczu z MKSem Świdnica zadecydowała o końcowym niepowodzeniu w turnieju. Niepowodzeniu ale na pewno nie porażce! Ogromne brawa dziewczyny za te wszystkie piękne emocje, których dostarczyłyście nam wszystkim w tym sezonie!

Wyniki:


14.03.2014
MKS Świdnica - Silesia Volley Mysłowice 0:3 (17:25, 19:25, 21:25)
MKS SAN-Pajda Jarosław - MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (22:25, 27:25, 25:15, 25:21)

15.03.2014
Silesia Volley Mysłowice - MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:12, 25:17, 25:13)
MKS Świdnica - MKS SAN-Pajda Jarosław 3:1 (25:16, 25:17, 12:25, 25:13)

16.03.2014
MKS SAN-Pajda Jarosław
- Silesia Volley Mysłowice 1:3 (14:25, 25:22, 14:25, 19:25)
MKS Dąbrowa Górnicza - MKS Świdnica 1:3 (25:19, 18:25, 18:25, 23:25)

Klasyfikacja końcowa:
1. Silesia Volley Mysłowice
2. MKS Świdnica
3. MKS SAN-Pajda Jarosław
4. MKS Dąbrowa Górnicza

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

Ponowny awans do Finału Wojewódzkiego Licealiady w piłce siatkowej! ( 15 III 2014r. )  

 

 

 

 

           Dnia 12.03.2014 w hali sportowej PWSTE w Jarosławiu odbył się turniej barażowy o awans do finału wojewódzkiego Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt. Wzorem lat ubiegłych w zawodach wzięły udział drużyny, które zajęły II miejsca w rozegranych wcześniej trzech turniejach półfinałowych. Wśród tych zespołów, jak informowałam już wcześniej, znalazła się drużyna z naszej szkoły oraz LO Brzozów i NSMS w Mielcu. Zgodnie z regulaminem Szkolnych Imprez Sportowych do finału wojewódzkiego mógł awansować tylko jeden najlepszy zespół. Zawody odbywały się systemem "każdy z każdym", do dwóch wygranych setów. Nasz zespół rozegrał dwa spotkania. W swoim pierwszym meczu pokonał 2:0 drużynę z Brzozowa, natomiast w drugim rozprawił się z zespołem NSMS w Mielcu, wygrywając także 2:0. Tym samym nasza drużyna zajęła I miejsce, dające nam drugi rok z rzędu awans do finału wojewódzkiego. Mecz pomiędzy LO Brzozów a NSMS Mielec zakończył się zwycięstwem drużyny z Mielca , w stosunku 2:0. Wszystkie rozegrane mecze były emocjonujące i stały na wysokim poziomie, gdyż na tym etapie rozgrywek nie ma już słabych drużyn. Zacięty "pojedynek" toczył się także na trybunach pomiędzy licznie zgromadzoną grupą kibiców z naszej szkoły a przyjezdnymi z Brzozowa. W takiej atmosferze kulturalnego i zmasowanego dopingu na pewno łatwiej zawodniczkom o mobilizację i determinację do walki na parkiecie. Zapraszam więc wszystkich kibiców na turniej finałowy, który odbędzie się także w Jarosławiu, tym razem na hali MOSiR przy ulicy Sikorskiego 5 w dniu 9 kwietnia 2014 roku o godz. 9.30 . Miejmy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się choćby powtórzyć sukces z ubiegłego roku, w którym wywalczyliśmy srebrny medal.
 

          W turnieju wystąpiły uczennice klas I LO, II LO i III LO, realizujące program Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, funkcjonującego przy naszej szkole.


 

mgr Jolanta Pajda

 


 

 

Juniorki z awansem do 1/2 finału Mistrzostw Polski! ( 9 III 2014r. )  

 

 

 

 

 Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się nasze juniorki na turnieju 1/4 finału Mistrzostw Polski, który w miniony weekend rozgrywany był w Wieliczce. Dzięki dwóm zwycięstwom, nad Pogonią Proszowice oraz Legionovią Legionowo, nasz zespół zapewnił sobie awans do najlepszej "16" juniorskich ekip w kraju i w nagrodę na turniej półfinałowy pojedzie do Świdnicy!

I dzień:
MKS MOS Wieliczka - MKS SAN-Pajda Jarosław 3:0 (25:18, 25:17, 25:15)
Jedynka Ostrowiec Św. - Szóstka Biłgoraj 0:3 (12:25, 16:25, 21:25)

II dzień:
Legionovia Legionowo - Jedynka Ostrowiec Św. 3:0 (25:15, 25:15, 25:14)
Pogoń Proszowice - MKS MOS Wieliczka 0:3 (14:25, 13:25, 23:25)
MKS SAN-Pajda Jarosław - Pogoń Proszowice 3:1 (25:19, 25:19, 20:25, 25:9)
Szóstka Biłgoraj - Legionovia Legionowo 2:3 (19:25, 25:22, 22:25, 27:25, 8:15)

*III dzień:*
Pogoń Proszowice - Jedynka Ostrowiec Św. 3:1 (25:21, 23:25, 25:16, 25:19)
MKS MOS Wieliczka - Szóstka Biłgoraj (22:25, 25:13, 25:15, 25:23)
Legionovia Legionowo - MKS SAN-Pajda Jarosław 0:3 (24:26, 21:25, 19:25)


W poniedziałek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkówki w obecności Wydziału ds. Młodzieży oraz Wydziału Rozgrywek odbyło się losowanie grup półfinałowych Mistrzostw Polski juniorek.

Wyniki losowania:
Grupa A: Pałac Bydgoszcz, Zryw-Volley Iława, MOS Wola Warszawa, Barnim Goleniów
Grupa B: MKS Świdnica, MKS SAN-Pajda Jarosław, MKS Dąbrowa Górnicza, Silesia Volley Mysłowice
Grupa C: Developres MKS VLO Rzeszów, Gedania Gdańsk, AZS UMCS Lublin, PTPS Piła
Grupa D: Dargfil Tomaszów Maz., MKS MOS Wieliczka, Orzeł Malbork, Impel Gwardia Wrocław


POZDRAWIAM
 

mgr Jolanta Pajda


 

 

Półfinał wojewódzki Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt ( 22 II 2014r. )

 

 

          Dnia 19.02.2014 na hali sportowej MOSiR w Jarosławiu odbył się turniej półfinałowy wojewódzkiej Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt. W zawodach wzięły udział następujące drużyny:


• ZSSChiO Jarosław
• LO Lubaczów
• IV LO Rzeszów
• V LO Rzeszów


          Zawody odbywały się systemem "każdy z każdym", z zaliczeniem wyników z turniejów rejonowych. Nasz zespół rozegrał dwa spotkania. W pierwszym z nich pokonał 2:0 drużynę reprezentującą barwy IV LO w Rzeszowie, natomiast w drugim uległ 0:2 siatkarkom z rzeszowskiego V LO. W pozostałych meczach LO Lubaczów poniosło dwie porażki z reprezentacjami rzeszowskich liceów, obydwie w stosunku 0:2. Większość meczów była dość jednostronna, z wyjątkiem spotkania naszego zespołu z ekipą V LO. Po dość wyrównanym i emocjonującym spotkaniu lepsze okazały się zawodniczki z Rzeszowa i to one uzyskały bezpośredni awans do wojewódzkiego finału. Z kolei reprezentacja naszej szkoły rozegra turniej barażowy, w którym udział wezmą wicemistrzowie z dwóch pozostałych turniejów półfinałowych. Zwycięzca turnieju barażowego uzupełni stawkę drużyn rywalizujących o prymat najlepszego liceum w naszym województwie. O rezultatach kolejnych zmagań będziemy informować na bieżąco.
 

Klasyfikacja końcowa:
1. V LO Rzeszów
2. ZSSChiO Jarosław
3. IV LO Rzeszów
4. LO Lubaczów


W skład naszego zespołu wchodziły uczennice Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego funkcjonującego przy naszej szkole: Chmielarczyk Paulina, Magierowska Patrycja, Saj Katarzyna, Witowska Dominika, Pajda Magdalena, Sosnowska Małgorzata, Mikulska Weronika, Rój Dżesika, Rusak Zuzanna, Brzezińska Julia, Chmielewska Karina, Czerwonka Małgorzata.

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

Skład grupy 1/4 Mistrzostw Polski juniorek ( 21 II 2014r. )  

 

 

 

 

          W dniu 19.02.2014 poznaliśmy ostateczny skład grupy 1/4 Mistrzostw Polski juniorek. O tym, że nasze dziewczyny będą toczyć boje o awans do najlepszej "16" w kraju w Wieliczce wiedzieliśmy od niedzieli. Jednak dość niespodziewanie, po wycofaniu się z rozgrywek jednego z zespołów z województwa świętokrzyskiego, do naszej grupy "dolosowano" czwartą ekipę z Małopolski, czyli Pogoń Proszowice.

          System rozgrywania turnieju ćwierćfinałowego do najprostszych z pewnością do najprostszych nie należy. W każdej grupie znalazło się sześć zespołów, które podzielone zostały na dwie podgrupy. Po dwóch dniach rywalizacji, dwa najlepsze zespoły z każdej z podgrup rozegrają ze sobą trzeciego dnia mecze "na krzyż". Dopiero zwycięzcy tych dwóch spotkań uzyskają bezpośredni awans do jednego z czterech turniejów półfinałowych, bez rozgrywania meczu o pierwsze miejsce, gdyż o składzie grup półfinałowych zadecyduje losowanie.

W podgrupie A, oprócz naszego zespołu znalazły się ekipy:
- MKS MOS Wieliczka (I miejsce w woj. małopolskim)
- Pogoń Proszowice (IV miejsce w woj. małopolskim)
 

W podgrupie B rywalizować będą:
- Jedynka Ostrowiec Świętokrzyski (I miejsce w woj. świętokrzyskim)
- Szóstka Biłgoraj (II miejsce w woj. lubelskim)
- Legionovia Legionowo (III miejsce w woj. mazowieckim)

Według obserwatorów jest to najbardziej wyrównana grupa w całej stawce. Zdecydowanego faworyta brak, a wręcz przeciwnie na pierwszy rzut oka wygląda na to, że każdy może wygrać z każdym. O sukcesie, bądź niepowodzenia może więc zadecydować dyspozycja dnia lub odrobina szczęścia. Turniej rozpocznie się za równy tydzień, czyli w piątek 28.02, a końcowe rozstrzygnięcia poznamy w niedzielę - 2.03.

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

Tradycyjne podsumowanie minionego weekendu 14-16.02.2014 ( 20 II 2014r. )  

 

 

 

 

II LIGA:

MKS SAN-Pajda Jarosław - Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:3 (25:20, 19:25, 21:25, 22:25)
Niestety porażka z drużyną zajmującą drugie miejsce w ligowej tabeli oznacza definitywne przekreślenie szans na zajęcie bezpiecznego, szóstego miejsca po rundzie zasadniczej. A jest to równoznaczne z tym, że o utrzymanie się na szczeblu drugoligowym będziemy się bić w play-outach (o
dokładnej formule rozgrywek oraz terminach meczów w Jarosławiu napiszemy wkrótce).

JUNIORKI:

Developres MKS V LO Rzeszów - MKS SAN-Pajda II Jarosław 3:0 (25:14, 25:20, 25:13)
Zwycięstwo w Rzeszowie zapewniłoby naszemu drugiemu zespołowi juniorek awans do 1/4 Finału Mistrzostw Polski. Niestety gospodynie okazały się zbyt mocne, wygrały bez większych problemów. Rozstrzygnięcie takie oznacza, że w rozgrywkach centralnych w kategorii juniorek nasz klub będzie
reprezentowany przez jeden zespół.

KADETKI:

MKS SAN-Pajda I Jarosław - Szóstka Mielec 3:0 (25:13, 25:18, 25:19)
Bardzo ważne zwycięstwo odniosły starsze kadetki nad ekipą z Mielca i dzięki temu w pełni zrehabilitowały się za sensacyjną porażkę (jedyną w lidze) w pierwszej rundzie. Mecz bez większej historii, a końcowy rezultat w pełni oddaje przebieg tego, co działo się na parkiecie. Wynik ten
bardzo przybliża nasz zespół do zajęcia pierwszego miejsca na Podkarpaciu i uzyskania korzystnego rozstawienia w 1/4 MP.
MKS MOS V LO Rzeszów - MKS SAN-Pajda II Jarosław 2:3 (25:10, 27:29, 23:25, 25:13, 10:15)
Bardzo miłą niespodziankę sprawiły natomiast młodsze kadetki, które dość niespodziewanie, po bardzo dobrym meczu zakończonym tie-breakiem pokonały na wyjeździe rzeszowianki. Zwycięstwo to pozwoliło zachować drużynie trenera Stokłosy matematyczne szanse na awans do rozgrywek centralnych, co byłoby wielkim sukcesem młodszych kadetek.

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

Siatkarski weekend 14 - 16 luty 2014 ( 13 II 2014r. )  

 

 

 

 

          Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki zapraszamy na mecze naszych zespołów w najbliższy weekend według przedstawionego poniżej harmonogramu:

II liga:
MKS SAN-Pajda Jarosław - Tomasovia Tomaszów Lubelski (sobota, godz. 17.30)

Juniorki:
Developres MKS V LO Rzeszów - MKS SAN-Pajda II Jarosław (niedziela, godz. 10.00) - mecz wyjazdowy

Kadetki:
MKS SAN-Pajda I Jarosław - UKS Szóstka Mielec (piątek, godz. 16.00)
MKS V LO Rzeszów - MKS SAN-Pajda II Jarosław (sobota, godz. 10:00) - mecz wyjazdowy

Wszystkie mecze rozgrywane w Jarosławiu odbędą się na hali MOSiR przy ulicy Sikorskiego 5. Serdecznie zapraszamy!

 


 

mgr Jolanta Pajda

 

 


 

 

 

Podsumowanie meczy weekendowych 1 - 2 luty 2014 ( 5 II 2014r. )  

 

 

 

 

        Niestety nie udało się odnieść zwycięstwa w podkarpackich derbach w II lidze. Po bardzo emocjonującym meczu, w którym oba zespoły
zaprezentowały się z bardzo dobrej strony triumfowała ekipa Developresu MKS V LO Rzeszów. Nasze zawodniczki miały szansę na odniesienie
zwycięstwa za trzy punkty, jednak przy prowadzeniu 2:1 i 23:20 w czwartym secie nastąpił przestój w grze co skrzętnie wykorzystały rzeszowianki, zdobyły pięć punktów z rzędu i doprowadziły do tie breaka.

          W ostatnim secie w poczynaniach jarosławianek widać było zmęczenie wynikające z zakończonego dzień wcześniej zimowego obozu. Ważne zwycięstwo zanotowała pierwsza drużyna juniorek, która pokonała na wyjeździe Szóstkę Mielec. Zwycięstwo to zapewniło awans do turnieju
ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski juniorek.

          Bardzo pewne zwycięstwo odniosły starsze kadetki, które nie pozwoliły ugrać nawet seta koleżankom ze Stalowej Woli.

II liga:
MKS SAN-Pajda Jarosław - Developres MKS V LO Rzeszów 2:3 (25:22, 19:25, 25:21, 23:25, 9:15)

Juniorki:
Szóstka Mielec - MKS SAN-Pajda I Jarosław 2:3 (17:25, 25:20, 25:21, 20:25, 14:16)

Kadetki:
MKS SAN-Pajda I Jarosław
- Vega MOSiR Stalowa Wola 3:0 (25:21, 25:17, 25:10)
MKS SAN-Pajda II Jarosław - Szóstka Mielec 2:3 (19:25, 25:23, 21:25, 25:18, 6:15)

 

mgr Jolanta Pajda

 


 

 

Licealiada w koszykówce dziewcząt - tytuł obroniony ( 31 I 2014r. )

 

 

 

        Dnia 8.01.2014r. w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Jarosławiu odbyły się zawody półfinałowe na szczeblu powiatu w koszykówce dziewcząt. Nasz zespół trafił do grupy A razem z drużynami z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących oraz Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. Zgodnie z obowiązującym regulaminem rozgrywek rozegraliśmy dwa spotkania z wyżej wymienionymi reprezentacjami szkół, oba mecze wygrywając i tym samym awansując do rundy finałowej. Należy podkreślić, że oba mecze były bardzo zacięte, szczególnie z "Ekonomikiem", któremu "wydarliśmy" zwycięstwo dopiero w ostatnich sekundach pojedynku.
          Turniej finałowy Powiatowej Licealiady w koszykówce dziewcząt rozegrał się dwa dni później, tj. 10 stycznia 2014r. także na obiektach I Liceum Ogólnokształcącego w Jarosławiu. Tym razem przeciwniczkami naszych dziewcząt w półfinale była awansują z drugiego miejsca grupy B reprezentacja Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych, którą pokonaliśmy 26:6. Drugi mecz półfinałowy pomiędzy I LO i ZSEiO zakończył się wynikiem 5:6 dla ZSEiO, co było dużą niespodzianką i oznaczało, że finał będzie powtórką meczu z fazy grupowej, co jeszcze bardziej mobilizowało oba zespoły do walki. Mecz o III miejsce zdecydowanie rozstrzygnęły na swoją korzyść gospodynie turnieju, pokonując ZSDGiL 19:4. Ostatnią niewiadomą pozostał mecz finałowy. Podobnie jak dwa dni wcześniej pojedynek pomiędzy naszą drużyną a Zespołem Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących potoczył się niemalże identycznie. Do ostatniej minuty spotkania była to zacięta bitwa ,którą ostatecznie "Spożywczak" rozstrzygnął na swoją korzyść, wygrywając wynikiem dość zaskakującym 8:6 i tym samym przypieczętował swój awans do kolejnej fazy rozgrywek, tj. etapu rejonowego.
 

Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce - Zespół Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących
II miejsce - Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących
III miejsce - I Liceum Ogólnokształcące
IV miejsce - Zespół Szkół Drogowo- Geodezyjnych i Licealnych

 
Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice: Gosia Sosnowska, Weronika Mikulska, Patrycja Magierowska, Paulina Chmielarczyk, Karolina Gemra, Anita Socha, Justyna Janusz, Marika Kolosek, Magdalena Głąb, Olga Kozdrowicz oraz Paulina Mihułka. Gratulacje !


Ze sportowym pozdrowieniem

 

mgr Jolanta Pajda

 


 

 

Zaproszenie na siatkarski weekend ( 30 I 2014r. )  

 

 

 

 

          Po tygodniowej przerwie spowodowanej zimowym obozem przygotowawczym wracamy do gry! Wprawdzie ciężka praca w ostatnim tygodniu najlepsze efekty ma przynieść na najważniejsze turnieje rozgrywane na szczeblu centralnym, jednak mimo sporego zmęczenia po obozie dziewczyny na pewno nie odpuszczą żadnego z nadchodzących spotkań. Szczególnie interesująco zapowiada się mecz derbowy w II lidze z drużyną Developresu MKS V LO Rzeszów.

 

Poniżej prezentujemy weekendowy (1-2.02.2014) rozkład jazdy wszystkich naszych zespołów:

II liga:
MKS SAN-Pajda Jarosław - Developres MKS V LO Rzeszów (sobota, godz. 15)

Juniorki:
Szóstka Mielec - MKS SAN-Pajda I Jarosław (niedziela, godz. 10)

Kadetki:
MKS SAN-Pajda I Jarosław - Vega MOSiR Stalowa Wola (niedziela, godz. 14)
MKS SAN-Pajda II Jarosław - Szóstka Mielec (sobota, godz. 10:30)

Wszystkie mecze, w których jesteśmy gospodarzem zawodów rozgrywane będą w Jarosławiu na hali MOSiR przy ulicy Sikorskiego 5. Serdecznie zapraszamy!

Pozdrawiam

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

Siatkarski weekend - podsumowanie ( 08 I 2014r. )  

 

 

 

 

          Po dwóch tygodniach świątecznego leniuchowania wróciliśmy do gry z dużą dawką siatkówki, ponieważ w miniony weekend na jarosławskiej hali MOSiR rozegrane zostały aż 4 mecze. Żaden z pojedynków nie przyniósł jednak większych emocji. Swoje spotkania bez większych problemów wygrały obydwie drużyny występujące w lidze juniorek oraz zespół reprezentujący nasz klub w III lidze. Zadaniu nie sprostały jedynie najmłodsze kadetki, które uległy w trzech setach MKSowi V LO Rzeszów.

III liga:
AZS PWSTE SAN-Pajda Jarosław
- Gimnazjum Dębowiec 3:0 (25:18, 25:19, 25:15)
SAN-Pajda: Witowska (8), Brzezińska (7), Trojnar (7), Pajda (7), Sosnowska (6), Kupczak (2), Bar (L) oraz Czerwonka (L), Słowik (9), Rusak (4), Dynarowicz (1), Mikulska.


Juniorki:
MKS SAN-Pajda I Jarosław
- PBS Bank Sanoczanka Sanok 3:0 (25:15, 25:14, 25:15)
SAN-Pajda: Witowska (11), Chmielarczyk (10), Niedbała (6), Trojnar (6), Kupczak (4), Saj (4), Bar (L) oraz Czerwonka (L), Pajda (8), Sosnowska
(4), Bochenek.

MKS SAN-Pajda II Jarosław - KPS Nowa Dęba 3:0 (25:23, 25:9, 25:18)
SAN-Pajda: Brzezińska (17), Rusak (7), Kolosek (5), Waszyńska (5), Słowik (2), Mikulska (1), Kłuś (L) oraz Buszta (L), Dynarowicz (10), Ochab (7), Chruścińska.

Kadetki:
MKS SAN-Pajda II Jarosław
- MKS MOS V LO Rzeszów 0:3 (22:25, 26:28, 13:25)


 

mgr Jolanta Pajda


 

 

Siatkarski weekend - ZAPROSZENIE ( 03 I 2014r. )  

 

 

 

 

          Wszystkich kibiców siatkówki zapraszamy w najbliższy weekend na mecze MKS SAN-Pajda Jarosław!

III liga:
AZS PWSTE SAN-Pajda Jarosław - Gimnazjum Dębowiec (sobota, godz. 12:00)

Juniorki:
MKS SAN-Pajda I Jarosław - PBS Bank Sanoczanka Sanok (niedziela, godz. 12:00)
MKS SAN-Pajda II Jarosław - KPS Nowa Dęba (niedziela, godz. 10:00)

Kadetki:
MKS SAN-Pajda II Jarosław - MKS MOS V LO Rzeszów (sobota, godz. 9:30)

Wszystkie mecze odbędą się w Jarosławiu na hali MOSiR przy ulicy Sikorskiego 5. Serdecznie zapraszamy!

mgr Jolanta Pajda

 


 

Rejonowa Licealiada w piłce siatkowej dziewcząt ( 16 XII 2013r. )

 

 

          Dnia 16 grudnia 2013 roku na hali sportowej w Kańczudze odbyła się rejonowa Licealiada w piłce siatkowej dziewcząt .W zawodach wzięły udział następujące drużyny:


• mistrz powiatu Przemyśl gr – I LO Przemyśl
• mistrz powiatu przemyskiego – nie stawił się na zawody
• mistrz powiatu jarosławskiego – ZSSChiO Jarosław
• mistrz powiatu lubaczowskiego – LO Lubaczów
• mistrz powiatu przeworskiego – ZS Kańczuga


          Zawody odbywały się systemem „każdy z każdym” . Nasz zespół rozegrał trzy spotkania pokonując kolejno drużyny z Lubaczowa 2:0 (25:14, 25:6), Kańczugi 2:0 (25:6, 25:5) i Przemyśla 2:0 (25:9, 25:18). We wszystkich spotkaniach nasza drużyna dominowała nad rywalkami w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Tym samym siatkarki ZSSCHiO awansowały do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się w trzeciej dekadzie lutego przyszłego roku. 

          Nasz zespół wystąpił w składzie: Karolina Kupczak, Paulina Chmielarczyk, Magdalena Trojnar, Katarzyna Saj, Dominika Witowska, Magdalena Pajda, Małgorzata Sosnowska, Mariola Buszta, Zuzanna Rusak, Weronika Słowik, Dżesika Rój, Joanna Stecura.

mgr Jolanta Pajda


 

 Licealiada w siatkówce dziewcząt rozpoczęta !  ( 8 XII 2013r. )

 

 

          Dnia 4.12.2013 w Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu odbyły się rozgrywki półfinałowe w ramach Licealiady w siatkówce dziewcząt na szczeblu powiatu. Reprezentacja naszej szkoły rozegrała w półfinale tylko jeden mecz z Zespołem Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych, wygrywając ten pojedynek zdecydowanie 2:0. W grupie półfinałowej miała jeszcze wystąpić drużyna z Zespołu Szkół Licealnych i Tecznicznych w Jarosławiu, lecz nie stawiła się do rywalizacji. W tej sytuacji wygrana dała nam awans do finału.

 

          Turniej finałowy na szczeblu powiatu rozegrał się dzień później także na hali Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu. Tym razem przeciwniczkami naszych dziewcząt w półfinale była reprezentacja Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu oraz ponownie, w walce o pierwsze miejsce, drużyna Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych. Podobnie jak dzień wcześniej nasza drużyna nie miała sobie równych i wygrywając oba mecze po 2:0 przypieczętowała swój awans do kolejnej fazy rozgrywek, tj. etapu rejonowego. Trzecie miejsce w powiecie zajęły siatkarki-uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Jarosławiu a IV miejsce drużyna Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących.

 

Szkołę reprezentowały następujące uczennice: Julka Brzezińska, Mariola Buszta, Gosia Czerwonka, Magda Dynarowicz, Dominika Lonc, Karolina Ochab, Dżesika Rój, Zuzia Rusak, Weronika Słowik, Asia Stecura, Kasia Stokłosa, Gosia Sosnowska, Magda Pajda oraz Karolina Kupczak.

 

Wszystkie wymienione zawodniczki są uczennicami klas objętych programem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, który już drugi rok funkcjonuje przy naszej szkole. Chciałabym nadmienić, że naszym siatkarkom a szczególnie koleżankom z klasy, kibicowała pozostała część klasy I LO oraz w meczu finałowym pan dyrektor Władysław Płoszaj.

 

Ze sportowym pozdrowieniem.

mgr Jolanta Pajda

 


 

 

 Zaproszenie na siatkarski weekend 6 - 8 grudzień 2013  ( 5 XII 2013r. )  

 

 

 

 

Wszystkich kibiców oraz zainteresowanych i lubiących siatkówkę, którzy nie dołączyli jeszcze do naszego grona, zapraszamy w najbliższy weekend do hali MOSiR w Jarosławiu przy ul. Sikorskiego 5 na następujące mecze:

 

KADETKI:

• Piątek godz. 15.30 – MKS SAN-Pajda 2 vs MKS V LO Rzeszów

• Piątek godz. 16.30 – MKS SAN-Pajda 1 vs MKS V LO Rzeszów

• Piątek godz. 17.30 – MKS SAN-Pajda 2 vs MKS SAN-Pajda 1

 

II Liga kobiet:

• Sobota godz. 17.30 – MKS SAN-Pajda Jarosław vs KS Ekstrim Gorlice

 

III Liga kobiet:

• Sobota godz. 15.00 – MKS SAN-Pajda Jarosław vs KS Marba Sędziszów Małopolski

 

Liga juniorek:

• Niedziela godz. 14.00 – MKS SAN-Pajda 1 vs MKS V LO Rzeszów

 

Zapraszamy

 

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Dobry występ reprezentacji Podkarpacia na Turnieju Talentów SOS ( 28 XI 2013r. )

 

 

          W dniach 26-27.11.2013 w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbył się Regionalny Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych im. W.Gawłowskiego, w którym udział wzięły reprezentacje czterech województw (podkarpackie, małopolskie, świętokrzyskie i łódzkie).

 

          Rozgrywki odbywały się systemem każdy z każdym, w trzech kategoriach wiekowych - II/III klasa LO, I LO/III gimnazjum oraz I/II gimnazjum. Faktem godnym odnotowania jest to, że aż 26 spośród 40 dziewczyn reprezentujących nasze województwo, uczy się w klasach S.O.S. w Jarosławiu i trenuje klubie MKS SAN-Pajda Jarosław. Pozostała czternastka to uczennice klasy S.O.S. w Gimnazjum Sportowym w Rzeszowie. Wszystkie trzy zespoły zaprezentowały się w Spale z jak najlepszej strony. Zarówno w kategorii liceów (zespół składał się w całości z zawodniczek reprezentujących S.O.S. przy ZSSChiO w Jarosławiu), jak i mieszanej (8 zawodniczek S.O.S przy ZSSChiO w Jarosławiu), podkarpacka reprezentacja nie miała sobie równych, pewnie wygrywając wszystkie spotkania. Z kolei najmłodsze reprezentantki (3 jarosławianki w składzie – uczennice S.O.S. przy PG 4 w Jarosławiu) uplasowały się na najniższym stopniu podium.

 

          Na uwagę zasługuje fakt, iż cały turniej obserwował, dopingując swoje uczennice – dyrektor Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących pan Władysław Płoszaj. Dyrektor szkoły, korzystając z obecności Koordynatora Makroregionu i jednocześnie głównego organizatora turnieju – pana Grzegorza Wagnera, miał sposobność bliższego poznania dalszych planów związanych z rozwojem programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

 

Poniżej prezentujemy komplet wyników oraz składy drużyn.

 

II/III klasa liceum:

Podkarpackie - Małopolskie 3:0

Podkarpackie - Świętokrzyskie 2:1

Podkarpackie - Łódzkie 3:0

Skład: Stecura Joanna, Kolosek Marika, Sosnowska Małgorzata, Mikulska Weronika, Buszta Mariola, Pajda Magdalena, Kłuś Paulina, Trojnar Magdalena, Chmielarczyk Paulina, Saj Katarzyna, Witowska Dominika, Dynarowicz Magdalena, Kupczak Karolina, Magierowska Patrycja (uczennice S.O.S. ZSSChiO Jarosław). Trenerzy: Pajda Jolanta, Cholewa Monika

 

I liceum/III gimnazjum:

Podkarpackie - Małopolskie 3:0

Podkarpackie - Świętokrzyskie 3:0

Podkarpackie - Łódzkie 3:0

Skład: Czerwonka Małgorzata, Rusak Zuzanna, Waszyńska Joanna, Rój Dżesika, Maternia Jagoda, Ochab Karolina, Brzezińska Julia, Słowik Weronika (S.O.S. ZSSChiO Jarosław), Pacławska Monika, Bartyzel Anna, Pacak Sylwia, Makiewicz Małgorzata, Dziadosz Wiktoria, Grodzka Maja (uczennice S.O.S. GS Rzeszów). Trenerzy: Łąka Marzena, Łąka Szczepan

 

I/II gimnazjum:

Podkarpackie - Małopolskie 2:1

Podkarpackie - Świętokrzyskie 1:2

Podkarpackie - Łódzkie 1:2

Skład: Przewrocka Zuzanna, Makarowska Gabriela, Rusinek Monika (S.O.S. PG 4 Jarosław), Milczanowska Magdalena, Banek Sylwia, Kamuda Julia, Wasilewska Martyna, Filipek Izabela, Machowska Ewa, Kania Emilia, Wisz Izabela, Czarnota Marcelina (uczennice S.O.S. GS Rzeszów. Trenerzy: Łukowicz Michał, Szetela Andrzej

 

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Podsumowanie weekendu 23-24 listopada 2013  ( 25 XI 2013r. )  

 

 

 

 

          Ze zmiennym szczęściem występowały nasze drużyny na ligowych parkietach. Nie udał się wyjazd do Tomaszowa Lubelskiego naszej drugoligowej ekipie. Szkoda szczególnie pierwszego i trzeciego, w którym młode zawodniczki dzielnie dotrzymywały kroku bardziej ogranym rywalkom. W pierwszej partii wyrównana gra utrzymywała się do stanu 19:18, w trzecim było jeszcze 17:17. Niestety przestoje wynikające z braku doświadczenia w kluczowych momentach uniemożliwiły wywalczenie choćby jednego punktu.

          Dzięki zwycięstwom w Łańcucie obydwa zespoły kadetek zapewniły sobie grę w grupie "mistrzowskiej", z której trzy najlepsze zespoły awansują do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Ponadto kadetki występujące w lidze juniorek bardzo dobrze zaprezentowały się w meczu przeciwko liderowi tabeli, drużynie Developresu Rzeszów. Równie dobry, choć również przegrany występ zanotowały na swoim koncie młodziczki, które do samego końca walczyły z niepokonaną dotychczas ekipą MKSu Łańcut. Komplet wyników poniżej. Z kolei zwycięstwo nad Szóstką Mielec pozwoliło awansować młodym jarosławiankom na drugie miejsce w tabeli III ligi.

 

II liga:

Tomasovia Tomaszów Lubelski - MKS SAN-Pajda Jarosław 3:0 (25:18, 25:13, 25:19)

 

III liga:

AZS PWSTE SAN-Pajda Jarosław - UKS Szóstka Mielec 3:1 (25:23, 25:19, 13:25, 25:22)

 

Juniorki:

MKS SAN-Pajda II Jarosław - Developres MKS V LO Rzeszów 1:3 (26:24, 20:25, 19:25, 19:25)

 

Kadetki:
MKS Łańcut - MKS SAN-Pajda I Jarosław 0:2 (10:25, 12:25)

MKS Łańcut - MKS SAN-Pajda II Jarosław 0:2 (14:25, 15:25)

 

Młodziczki:
MKS SAN-Pajda Jarosław
- MKS Łańcut 0:2 (26:28, 26:28)

 

mgr Monika Cholewa


 

 

 Siatkarski weekend ( 21 XI 2013r. )  

 

 

 

 

          Wszystkich kibiców oraz zainteresowanych i lubiących siatkówkę, którzy nie dołączyli jeszcze do naszego grona, zapraszamy w najbliższy weekend do hali MOSiR w Jarosławiu przy ul. Sikorskiego 5 na następujące mecze:
 

KADETKI:

• Sobota godz. 11.30 – MKS SAN-Pajda 1 vs MKS Łańcut

• Sobota godz. 12.15 – MKS SAN-Pajda 2 vs MKS Łańcut

 

III Liga kobiet:

• Sobota godz. 14.00 – AZS PWSTE SAN-Pajda Jarosław vs Stal Mielec

 

JUNIORKI:

• Niedziela godz. 10.00 – MKS SAN-Pajda 2 vs Developres MKS V LO Rzeszów

 

Zapraszamy

 

mgr Jolanta Pajda


 

 

 Kolejne mecze naszych siatkarek ( 17 XI 2013r. )  

 

 

 

 

          VII kolejkę II ligi kobiet siatkarki z Jarosławia rozegrały w Rzeszowie z zespołem Developresu V LO Rzeszów. Już od pierwszej piłki wiadomo było, że mecz będzie pełen walki, bowiem spotkały się dwie wyrównane drużyny. I set był zacięty i wyrównany. Jarosławianki prowadziły 19:16 po asie serwisowym Jagody Materni. Niestety w końcówce rzeszowianki odrobiły stratę wygrywając ostatecznie seta do 20. Set II również dostarczył dużo emocji. Zespół z Jarosławia szybko objął prowadzenie 6:3 utrzymywał przewagę do połowy seta. Przy wyniku remisowym po 18, rzeszowianki zdobyły punkt, jednak ostatnie słowo w tym secie należało do jarosławianek, które wygrały partię do 23. III set zaczął się od walki punkt za punkt. Przy stanie 9:9 rzeszowianki zdobyły aż sześć punktów z rzędu. Niestety tej przewagi jarosławianki nie zdołały odrobić i III set V LO wygrał do 15. Czwarta partia zaczęła się podobnie jak trzecia. Jarosławianki walczyły dzielnie do stanu 12:12. Potem Developres konsekwentnie powiększał przewagę. Set zakończył się wynikiem 25:15, i cały mecz 3:1 dla Developresu.

 

Miejsce  Zespół                                M     PKT       Sety
1.          Ekstrim Gorlice                    7      17        19-7
2.          Pogoń Proszowice                 7      17        18-7
3.          Bronowianka Kraków            7       16        18-7
4.          Tomasovia                          7       16        18-9
5.          Developres V LO Rzeszów     7       13        15-10
6.          PKCH PWSZ Tarnów             7       13        15-11
7.          SAN-Pajda Jarosław           7        9         13-15
8.          PPR Wieliczka                     7        4          8-19
9.          Dalin Myślenice                   7        0          2-21
10.        AZS UEK Kraków                  7        0          1-21
 

Pozostałe wyniki:

 

Kadetki:

MKS San Pajda Jarosław - UKS MOSiR Jasło 2:0 (25:9, 25:4)

MKS San Pajda Jarosław 2 - Karpaty MOSiR Krosno 2:0 (25:15, 25:22)

MKS San Pajda Jarosław 2 - UKS MOSiR Jasło 2:0 (25:15, 25:21)

MKS San Pajda Jarosław - Karpaty MOSiR Krosno 2:0 (25:13, 25:21)

 

Juniorki:

Developres MKS V LO Rzeszów - MKS San Pajda Jarosław 3:0

SMS UKS Szóstka Mielec - MKS San Pajda Jarosław 2 3:1

 

mgr Monika Cholewa


 

 

 Sprawozdanie z meczy naszych siatkarek ( 11 XI 2013r. )  

 

 

 

 

          Niestety sobota nie okazała się szczęśliwa dla seniorskich drużyn. Dwie porażki 0:3 mówią same za siebie. O ile w meczu III ligi było dużo dobrej gry i walki, a wynik w każdym z setów mógł być zupełnie odwrotny, o tyle spotkanie w liderem II ligi zupełnie dziewczynom nie wyszło.

 

          Mecz z Bronowianką młode siatkarski z Jarosławia zaczęły żywiołowo w ataku i obronie, ale przyjezdne studziły je serwisami. Przy wyniku 13:23 dla przyjaznych po raz kolejny jarosławianki się przebudziły odrabiając 4 punkty. Na tablicy wynik 17:23. Jednak doświadczone krakowianki nie oddały zwycięstwa wygrywając seta do 17.

 

          Druga partia uciekała błyskawicznie; przy wyniku 10:21 odrobinę nadziei dały akcje Katarzyny Saj - najjaśniejsza postać MKS –u. Cały set zakończył się wynikiem 16:25.

 

          Trzeci set krakowianki zaczęły od dwóch asów. Przy wyniku 1:6 trener gospodyń Piotr Pajda wykorzystał już drugą przerwę. Młodziutka drużyna nie poddała się; poderwała ją Saj i Maternia. Wynik wyglądał obiecująco 18:22, ale na więcej krakowianki nie pozwoliły młodej drużynie i tym samym trzeci set zakończył się wynikiem 18:25.

 

II liga:

 

MKS SAN-PAJDA Jarosław – BRONOWIANKA Kraków 0:3 (17:25, 16:25, 18:25)
MKS: Kupczak 3 pkt., Chmielarczyk 7, Saj 11, Maternia 6, Dyrek 2, Pisarczyk 5 oraz Trojnar (l), Pyrć (l), Niedbała 1, Bar.

Trener: Piotr Pajda.

 

II liga podkarpacka:

 

Przed II-ligowymi zmaganiami odbyła się trzecioligowa rywalizacja rezerw MKS SAN-Pajda z AZS Uniwersytet Rzeszowski. W drużynie Jarosławia zagrały dziewczęta z roczników 1996-97, po drugiej – grupa II-ligowych doświadczonych zawodniczek. I właśnie rutyna i opanowanie wygrały w tej konfrontacji. Wielkie gratulacje za grę dla młodych siatkarek z San Pajda Jarosław za ambicję i walkę.

 

MKS SAN-PAJDA II Jarosław – AZS Rzeszów 0:3 (22:25, 22:25, 23:25)

 

Pozostałe wyniki:

 

Juniorki:

MKS SAN-Pajda Jarosław - Szóstka Mielec 3:0 (25:15, 25:20, 25:18)
MKS San Pajda Jarosław 2 -UKS Gimnazjum Dębowiec 3:0 (25:19, 25:14, 25:16
 

Kadetki:

MKS SAN-Pajda I Jarosław - MKS SAN-Pajda II Jarosław 2:0 (25:23, 25:12)
 

Młodziczki:

MUKS Olimp Czudec - MKS SAN-Pajda Jarosław 0:2 (17:25, 19:25)
UKS 15 Gimnazjum nr 1 Polonia Przemyśl - MKS SAN-Pajda Jarosław 0:2 (13:25, 10:25)
 

mgr Monika Cholewa


 

 

 Sprawozdanie z Turnieju S.O.S. Jarosław - wrzesień 2013 ( 19 IX 2013r. )

 

 

          W dniu 14.09.2013 na obiektach SOS – MOSiR Jarosław odbył się regionalny turniej klas III gimnazjum oraz klas I liceum (kategoria ligowa: kadetka); inaugurujący rok szkolny 2013/14 w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym w Jarosławiu. Wśród uczestników, oprócz dwóch ekip gospodarzy (zespół I klasy ZSSChiO oraz zespół III klasy Gimnazjum nr 4), wzięły udział drużyny Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Mielcu, Polonii Przemyśl oraz KPS Nowa Dęba. Oprócz licznie zgromadzonego grona pedagogicznego z obydwu szkół, które od początku istnienia projektu S.O.S. w Jarosławiu czynnie wspiera swoje podopieczne, w miejscowej hali MOSiR mieliśmy okazję gościć przedstawiciela Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Pana Grzegorza Wagnera, który pełni rolę koordynatora regionalnego Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

 

          W całym turnieju rozegrano 10 meczów, systemem każdy z każdym. We wszystkich spotkaniach rywalizujące zespoły rozegrały 2 sety bez względu na wynik. Poziom rywalizacji był zróżnicowany a najbardziej zacięte mecze prowadziły miedzy sobą zespoły S.O.S. Jarosław a także SMS Mielec. Po prawie 10 godzinach zmagań, bezkonkurencyjne okazały się jarosławskie zawodniczki z rocznika 97, które triumfowały nie przegrywając żadnego meczu. Niestety podczas jednego z meczy zespół klasy I ZSSChiO stracił swoją kluczową zawodniczkę: Karinę Chmielewską, która uległa dość groźnej kontuzji stawu skokowego.

 

Pełna klasyfikacja końcowa prezentowała się następująco:

 

1. S.O.S. Jarosław kl. I ZSSChiO

2. SMS Mielec

3. S.O.S. Jarosław kl. III Gimnazjum nr 4

4. Polonia Przemyśl

5. KPS Nowa Dęba

 

 

Piotr Pajda

Koordynator dziewcząt

Podkarpacie

 


 

 

Sprawozdanie z I Ogólnopolskiego Turnieju Talentów Siatkarskich S.O.S.

Częstochowa 2013

 

          W dniach 19-21.06.2013 stolicą siatkarskiej młodzieży uczącej się w S.O.S. była Częstochowa. W przepięknej, nowoczesnej hali „Arena Częstochowa” odbył się I historyczny Turniej Talentów S.O.S., w którym udział wzięli najlepsi zawodnicy i zawodniczki z gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych tworzących 4 reprezentacje makroregionalne: Północy, Południa, Wschodu i Zachodu.

 

          Z ogromną przyjemnością pragnę poinformować, że w reprezentacji Południa wystąpiły uczennice naszej szkoły: Weronika Mikulska, Magdalena Pajda, Małgorzata Sosnowska, Dominika Witowska, Maja Pelczarska, Paulina Chmielarczyk, Katarzyna Saj oraz Magdalena Trojnar, które stanowiły o sile zespołu. Reprezentację Południa po wcześniejszych konsultacjach wyłoniono spośród 4 województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i łódzkiego.

 

          W środę, po przyjeździe do Częstochowy, dziewczęta i chłopcy odbyli testy sprawności motorycznej, natomiast czwartek i piątek zarezerwowano na rozgrywki. Reprezentacja każdego makroregionu rozegrała po 3 spotkania. Mecze toczyły się w trzech setach, bez względu na wynik. W turnieju tym nie tyle ważny był wynik spotkań, ile zaprezentowanie swoich umiejętności i promocja młodych talentów, których jak się okazało mamy w Polsce bardzo wiele.

 

          Całość imprezy uświetniło uroczyste rozpoczęcie turnieju, na którym obecny był wiceminister Sportu i Turystyki: Tomasz Półgrabski, poseł na Sejm RP i były reprezentant Polski: Paweł Papke, Sekretarz Generalny PZPS: Andrzej Lemek. Na trybunach zasiedli równie byli i obecni reprezentanci narodowej reprezentacji: Włodzimierz Sadalski, Ryszard Bosek, Stanisław Gościniak, Krzysztof Stelmach, Piotr Gacek oraz poszukujący młodych talentów trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski: Andrzej Peć i Maciej Zendeł. Uroczystego otwarcia oraz zakończenia turnieju dokonał Szef Projektu S.O.S.: Waldemar Wspaniały. Obserwatorami oraz współorganizatorami turnieju byli także Koordynatorzy regionalni i wojewódzcy programu S.O.S.

 

          Trzydniowe zmagania uwieńczyło uroczyste zakończenie turnieju, na którym wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Podsumowując należy stwierdzić, że była to pod każdym względem bardzo udana impreza sportowa, zamykająca jednocześnie pierwszy rok szkolenia młodzieży w ramach S.O.S. Z racji świetnej organizacji i dużej dawki emocji, z pewnością na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników.

 

          W dniu 21.06br., na obiektach WSIiZ w Kielnarowej odbyło się uroczyste zakończenie sezonu siatkarskiego 2012/2013, którego organizatorem był Podkarpacki Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej. W auli WSIiZ Prezes Związku Wiesław Radomski, w imieniu Prezesa PZPS Mirosława Przedpełskiego, wręczył Dyrektorowi Władysławowi Płoszajowi oraz Piotrowi Pajdzie listy gratulacyjne i wyrazy uznania za perfekcyjną organizację finału Mistrzostw Polski Juniorek 2013 w piłce siatkowej.

 

 

mgr Jolanta Pajda

 


 

Mistrzostwa Polski w kategorii kadetek

 

          Od 22 do 26 maja w Kętrzynie odbyły się Mistrzostwa Polski w kategorii kadetek, w których uczestniczył zespół MKS San-Pajda Jarosław. W Kętrzynie wystąpiło osiem najlepszych drużyn podzielonych na dwie grupy. W fazie grupowej jarosławianki miały bardzo trudne zadanie. Podopieczne Piotra Pajdy w swojej grupie spotkały się z Pałacem Bydgoszcz, Orłem Malbork i Sandecją Nowy Sącz. Zespół z Bydgoszczy broni tytułu mistrza Polski kadetek. Orzeł Malbork to mistrz młodziczek sprzed 2 lat, a w tegorocznych rozgrywkach centralnych nie stracił nawet seta, natomiast Sandecja ma w swoim składzie dwie reprezentantki Polski: Aleksandrę Wańczyk i Karolinę Szczygieł.

         

          W pierwszym meczu na finałach Mistrzostw Polski jarosławianki przegrały z aktualnym mistrzem kraju 1:3. W pierwszych dwóch partiach niestety widoczna była paraliżująca trema wynikają z debiutu dziewczyn na tak dużej imprezie. Podopieczne Piotra Pajdy w trzecim secie wyszły bardziej wyluzowane i pokazały swoje mocne strony wygrywając seta do 23. W czwartym secie było dużo walki ale niestety bydgoszczanki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając cały mecz 3:1.
MKS SAN-Pajda Jarosław - Pałac Bydgoszcz 1:3 (15:25, 12:25, 25:23, 22:25)
 

          W drugim dniu Mistrzostw Polski siatkarki z Jarosławia spotkały się z drużyną z Malborka. Jarosławianki podniosły się po porażce z Bydgoszczą i pokonały Orzeł Malbork 3:0. Dzięki wygranej zespół z Jarosławia zachował szanse na awans do walki o miejsca 1-4 Mistrzostw Polski kadetek.
MKS San-Pajda Jarosław – Orzeł Malbork 3:0 (25:22, 25:22, 25:21)
 

          W kolejnym dniu zmagań na siatkarki z MKS-u zagrały ostatni mecz w grupie z Sandecją Nowy Sącz. Do rozstrzygnięcia meczu jarosławianki potrzebowały 5-ciu setów. Mimo drugiej wygranej w grupie drużyna P. Pajdy nie była pewna awansu do czołowej „4” Mistrzostw Polski. Wszystko zależało wyniku meczu Pałacu z Malborkiem. Niestety dla Nas Malbork wygrał dość łatwo z Pałacem a to oznaczało, że jarosławianki przegrywają czołową „4” jednym setem. Dziewczynom została walka o miejsca 5-8.
STS Sandecja Nowy Sącz - MKS San-Pajda Jarosław 2:3 (25:23, 16:25, 25:22, 15:25, 12:15)

          W czwartym dniu MP kadetki z Jarosławia zmierzyły się z Dąbrową Górniczą. Mimo braku awansu do czołowej czwórki turnieju, siatkarki San-Pajda Jarosław nie poddały się i pokonały zespół MKS Dąbrowa Górnicza 3:0. Dwa pierwsze sety przebiegały pod dyktando jarosławianek, trzeci set był bardzo zacięty, ale siatkarki z Jarosławia pokazały klasę i wygrały cały mecz 3:0.
San Pajda I Jarosław - MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:21, 25:19, 25:21)
 

          W ostatnim dniu turnieju finałowego Mistrzostw Polski kadetek w meczu o 5 miejsce siatkarki San-Pajdy Jarosław uległy rywalkom z Warszawy 1:3 i zajęły ostatecznie 6. miejsce w swojej kategorii wiekowej.
UMKS MOS Wola Warszawa - MKS San Pajda I Jarosław 3:1 (25:14, 25:16, 19:25, 25:23)
 

Gratulacje za walkę i za osiągnięty wynik.

Klasyfikacja końcowa:
1. Energa Gedania Gdańsk
2. Orzeł Malbork
3. Pałac Bydgoszcz
4. Impel Gwardia Wrocław
5. MOS Wola Warszawa
6. MKS San-Pajda Jarosław
7. MKS Dąbrowa Górnicza
8. Sandecja Nowy Sącz

Zespół z Jarosławia wystąpił w składzie: Aleksandra Kazała, Elżbieta Wojtunik, Magdalena Pajda, Dżesika Rój, Kinga Krauz, Jagoda Maternia, Aleksandra Bar, Weronika Mikulska, Karina Chmielewska, Zuzanna Rusak, Marika Kolosek, Małgorzata Sosnowska, Mariola Buszta, Małgorzata Czerwonka.

Więcej informacji na stronie internetowej klubu: www.mks-jaroslaw.pl

mgr Monika Cholewa

 

 


 

 

Sukces siatkarek z Jarosławia


          Od 3. 05 do 05.05.2013r. we Wrocławiu rozegrane zostały ½ finału Mistrzostw Polski kadetek. W pierwszym meczu MKS SAN Pajda zmierzył się faworytkami tego turnieju z zespołem gospodarzy Gwardią Wrocław. Niestety gospodynie pokonały nasz zespół 3:1.
         

          W sobotę w swoim drugim meczu jarosławianki zmierzyły się z zespołem z Biłgoraja wygrywając 3:0. W niedziele mecz z Kszeszowicami był meczem o wejście do finału Mistrzostw Polski. Pierwszy set jarosławianki rozpoczęły od przegranej. Kolejne trzy sety nasze dziewczyny zagrały dużo lepiej wygrywając kolejne trzy sety i tym samym cały mecz 3:1 i awansowały do finału Mistrzostw Polski Trzymamy kciuki w finale.
 

mgr Monika Cholewa

 


 

 

Finał wojewódzki Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt

 

          Dnia 18.04.2013 na hali sportowej MOSiR w Krośnie odbył się finał wojewódzki Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt. Do tego najwyższego w województwie szczebla rozgrywek awansowały następujące drużyny:

• VLO Rzeszów

• Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Krośnie

• Niepubliczne Liceum Mistrzostwa Sportowego w Mielcu

• ZSSChiO w Jarosławiu

 

          Te właśnie cztery zespoły, w których znalazła się nasza szkoła, rywalizowały na poszczególnych etapach rozgrywek od listopada 2012 r. W sumie w roku rozgrywkowym 2012/2013 w Licealiadzie w siatkówce dziewcząt wzięło udział ok. 170 zespołów, co jeszcze bardziej podkreśla, że awans do finałowej czwórki jest osiągnięciem szczególnym.

 

          Zawody finałowe, zgodnie z regulaminem szkolnych imprez sportowych, odbyły się systemem pucharowym, z rozstawieniem drużyn z jednego półfinału, w których gra toczyła się do 2 wygranych setów. Zatem po dolosowaniu drużyn do rozstawionych zespołów z Rzeszowa i Jarosławia, kolejność meczy przedstawiała się następująco. Pierwszy mecz rozegrały zespoły z Rzeszowa i Mielca. Pomimo, że mielczanki grały bardzo dobrze i niezwykle ambitnie, nie dały rady zespołowi z V LO, który był "cichym" faworytem tych rozgrywek. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 (25:17 i 25:20) dla rzeszowianek. Drugie spotkanie rozegrał nasz zespół z drużyną z Krosna. Ponieważ na tym etapie rozgrywek nie ma już słabych zespołów, więc i gra była wyrównana i zacięta. Nasze siatkarki stanęły jednak na wysokości zadania i nie pozwoliły sobie wyrwać zwycięstwa, wygrywając 2:0 (25:22 i 25:20). Trzeci mecz to był już mecz o brązowy medal Mistrzostw Województwa Podkarpackiego, w którym spotkały się zespoły z Krosna i Mielca. Po niezwykle zaciętej z obu stron grze, minimalnie lepsze okazały się siatkarki z Mielca. Pokonały Krosno 2:0 (25:22 i 25:23) i tym samym zajęły III m-ce w turnieju i zdobyły brązowy medal.

 

          Mecz finałowy pomiędzy Jarosławiem i V LO z Rzeszowa to była naprawdę gra nerwów i emocji. Zważywszy na skalę wydarzenia można się było spodziewać, że walka o zwycięstwo toczyć się będzie do ostatnich piłek. I tak właśnie było. Po niezwykle zaciętej i wyrównanej walce nasz zespół przegrał 1:2 (26:24,15:25,12:15) i tym samym wywalczył srebrny medal Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt. Złoto przypadło siatkarkom z V LO w Rzeszowie, które w sezonie 2012/2013 okazały się drużyną nie do pokonania.

 

          Zdobycie srebrnego medalu przez nasz zespół to ogromny historyczny sukces, na który z pewnością miało wpływ powołanie przy ZSSChiO w Jarosławiu Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, w którym obecnie uczą się reprezentujące szkołę siatkarki. Mamy nadzieję że w przyszłych latach w szeregach naszej szkoły będzie coraz więcej utalentowanych siatkarsko dziewcząt, z którymi uda nam się tegoroczny sukces powtórzyć .

 

mgr Jolanta Pajda

 

 


 

 

  

 

SPRAWOZDANIE - Finał Mistrzostw Polski w piłce siatkowej juniorek

 

          W dniach 10-15.04.2013r. w Jarosławiu odbył się Finał Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Siatkowej. Głównymi organizatorami turnieju byli MKS SAN-PAJDA JAROSŁAW i Siatkarski Ośrodek Szkolny przy Zespole Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.

          Najlepsze zespoły młodzieżowe w Polsce walczyły w duchu fair play o każdą piłkę na każdym centymetrze boiska. Najlepszym zespołem okazała się Energa Gedania Gdańsk, która pokonała w meczu finałowym Silesię Volley MOSiR/Sokół Mysłowice 3:2. Brązowe medale wywalczyła drużyna KS Pałac Bydgoszcz pokonując 3:0 MUKS Sparta Warszawa.

          W czasie turnieju dało się wyczuć przyjazną, radosną, rodzinną atmosferę, okazywano sobie dużo sympatii i wzajemnego szacunku. Było to prawdziwe sportowe święto, na którym zewsząd dało się słyszeć słowa zadowolenia i pochwał dla organizatorów m.in. od przedstawicieli centralnego i wojewódzkiego związku piłki siatkowej, władz powiatu, Urzędu Miasta, trenerów, zawodniczek, sędziów zawodów oraz kibiców.

          Działania Pana Dyrektora Władysława Płoszaja jako współorganizatora turnieju były mocno wspierane przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Wyróżnić należy nauczycieli wychowania fizycznego: Jolantę Szyler, Jolantę Pajdę, Jacka Mikłasza, Macieja Jastrzębskiego, Edytę Stańdę i Konrada Zielińskiego, którzy zadbali o przebieg ceremonii otwarcia i zamknięcia mistrzostw, obsługę meczy i sprawy organizacyjno-techniczne. Podziękowania należą się również Pani Hannie Wojciechowskiej-Kiwior i Panu Jackowi Mikłaszowi za profesjonalną relację z przebiegu mistrzostw, Pani Wandzie Mazurek za przygotowanie poczęstunku i obsługi kelnerskiej, Paniom Helenie Dusiło i Marcie Magoń, których wypiekami zachwycali się uczestnicy turnieju, Panu Grzegorzowi Lewkowiczowi za pyszne kiełbaski z grilla oraz Panu Mariuszowi Kulasowi, naszej szkolnej "złotej rączce".

          Również nasi uczniowie zaangażowali się w prawidłowy przebieg imprezy. Swój wolny czas, również w sobotę i w niedzielę poświęcili oni na pomoc w realizacji tego dużego przedsięwzięcia. Byli to: Weronika Mikulska, Gosia Sosnowska, Paulina Chmielarczyk, Patrycja Magierowska, Madga Trojnar, Magda Pajda, Kasia Saj, Dominika Witowska, Maja Pelczarska przedstawicielki MKS SAN-PAJDA, Justyna Wajda, Ada Wysocka, Justyna Wysocka, Dominika Grocholska, Anita Socha, Karolina Gemra, Justyna Janusz, Ola Zalewska, Magda Stryczula, Piotr Dzierżek, Kacper Wiśniewski, Marcin Romanik, Łukasz Machała, Piotrek Krajnik, Dawid Skrzypek, Paweł Buczek, Jakub Misiąg, Piotr Gliniany uczniowie kl II LO, Sylwia Kipczak, Kinga Hałabus, Kasia Szyler, Kamil Słoma, Kuba Stańda, Piotr Czechowski, Kuba Dąbrowski, uczniowie klasy III LO, Daniela Bochnak, Kamila Bojarska, Iwona Matyja i Weronika Rupar uczennice klasy I LO, Kuba Babiś uczeń klasy IV H, Kamil Stańda uczeń klasy I Tka, Sylwek Stanik, Bartek Świrk, Agnieszka Zach, Diana Strzelec, Mateusz Wojciechowski, Patryk Wawro uczniowie klasy II TKŻ, Łukasz Dryniak, Kuba Atachim uczniowie klasy II k oraz Marek Berezka uczeń klasy III H.

 

          Dzięki tym wszystkim osobom sprostaliśmy organizacji Finału Mistrzostw Polski Juniorek, która była dla nas dużym wyzwaniem i zaszczytem, że to nam Polski Związek Piłki Siatkowej powierzył współorganizację imprezy o zasięgu ogólnopolskim.

          Wszystkich tych, którzy nie mogli uczestniczyć w mistrzostwach zapraszamy na stronę internetową http://pod24.pl oraz http://pzps.pl  tam dowiecie się wszystkiego.

 

BRAWO DLA WSZYSTKICH – DALIŚMY RADĘ

 

 

mgr Jolanta Szyler

mgr Maciej Jastrzębski

 

 


 

 

Turniej barażowy o awans do Finału Wojewódzkiego Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt

 

          Dnia 27.02.2012 w hali sportowej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu odbył się turniej barażowy o awans do finału wojewódzkiego Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt .W zawodach wzięły udział drużyny, które zajęły II miejsca w rozegranych wcześniej turniejach półfinałowych. Wśród tych trzech zespołów, jak informowałam już wcześniej, znalazła się drużyna z naszej szkoły oraz LO Ropczyce i ILO Jasło. Zgodnie z regulaminem zamieszczonym w Kalendarzu Szkolnych Imprez Sportowych do finału wojewódzkiego mógł awansować tylko jeden najlepszy zespół. Zawody odbywały się systemem „każdy z każdym”. Nasz zespół rozegrał dwa pierwsze spotkania. W pierwszym pokonał 2:0 drużynę z Ropczyc, natomiast w drugim gładko rozprawił się z ILO Jasło, wygrywając także 2:0. Tym samym przypieczętował swój awans do finału, który odbędzie się w Krośnie.Trzeci mecz, pomiędzy LO Ropczyce a ILO Jasło zakończył się zwycięstwem drużyny z Ropczyc, w stosunku 2:0.

          Wszystkie rozegrane mecze były emocjonujące i stały na wysokim poziomie, gdyż na tym etapie rozgrywek nie ma już słabych drużyn. Tym bardziej cieszy fakt ,że nasze siatkarki tak wspaniale dały sobie radę. Myślę , że jest to dobry prognostyk na przyszłość. Mam nadzieję, że w turnieju finałowym będziemy walczyć o medal, oby o ten najcenniejszy. Przy okazji chciałabym podziękować przybyłym na turniej kibicom a jednocześnie zachęcić tych ,którzy jeszcze nie pojawili się, do tego, aby na kolejnych meczach i turniejach zasilili szeregi kibiców. Gwarantuję ogromna porcję sportowych emocji i niezapomnianych wrażeń.

 

 

 

mgr Jolanta Pajda

 


 

 

Tabele wyników siatkarek - stan na 3 marca 2013r.

 

          W miniony weekend juniorki MKS SAN PAJDA rozpoczęły rywalizacje w ¼ finału Mistrzostw Polski. II drużyna juniorek składająca się głównie z kadetek udała się do Łodzi. Niestety nasze młode i mniej doświadczone siatkarki nie podołały starszym i bardziej doświadczonym zawodniczkom z Warszawy, Łodzi i Wrocławia. Dziewczyny nie poddawały się i starały się osiągnąć jak najlepsze wyniki. Najlepiej dziewczyny zagrały w meczu z Warszawą przegrywając 3:0 w setach do 25:27, 18:25, 19:25.

 

Dziewiątka Łódź  - SAN-Pajda II Jarosław 3:0 25:12, 25:14, 25:19

Gwardia Wrocław - Sparta Warszawa 2:3 26:24, 25:19, 18:25, 22:25, 12:15

SAN-Pajda II Jarosław - Sparta Warszawa 0:3 25:27, 18:25, 19:25

Dziewiątka Łódź - Gwardia Wrocław 2:3 16:25, 28:26, 25:22, 14:25, 13:15

Gwardia Wrocław - SAN-Pajda II Jarosław 3:0 25:16, 25:16, 25:17

Sparta Warszawa - Dziewiątka Łódź 3:1 25:22, 21:25, 25:19, 25:21

 

Miejsce   Drużyna                               mecze      punkty        sety        małe pkt.

1             MUKS Sparta Warszawa              3             6             9:3          281:252

2             KS Impel Gwardia Wrocław         3             5             8:5          291:253

3             KS Dziewiątka Łódź                    3             4             6:6          258:254

4             MKS SAN-Pajda II Jarosław          3             3             0:9          156:227

 

Natomiast drużyna MKS SAN PAJDA JAROSŁAW 1 V LO RZESZÓW swoje mecze rozgrywała w Mysłowicach. Pierwsze dwa mecze nasze siatkarki wygrały 3:0 odpowiednio z drużyną z Łodzi i z Elbląga. Już te dwa wygrane mecze gwarantowały awans do ½ finału Mistrzostw Polski. Trzeci mecz dziewczyny przegrały z mocnym zespołem z Mysłowic.

 

Silesia Volley - Truso Elbląg 3:1 20:25, 25:22, 25:19, 25:22

ABiS SP 64 Łódź  - MKS V LO Rzeszów 0:3 17:25, 22:25, 21:25

Truso Elbląg - MKS V LO Rzeszów 0:3 24:26, 12:25, 22:25

Silesia Volley - ABiS SP 64 Łódź 3:0 25:14, 25:17, 25:22

ABiS SP 64 Łódź - Truso Elbląg 1:3 17:25, 21:25, 25:19, 22:25

MKS V LO Rzeszów - Silesia Volley 0:3 18:25, 14:25, 15:25

 

Miejsce   Drużyna                                             mecze      punkty        sety        małe pkt.

1            Silesia Volley MOSiR/Sokół Mysłowice       3             6             9:1          245:188

2            MKS SAN-Pajda I V LO MOS Rzeszów         3             5             6:3          198:193

3            MKS Truso Elbląg                                     3             4             4:7          240:256

4            MUKS ABiS SP 64 Łódź                              3             3             1:9         198:244

 

Zapraszamy na ¼ finału Polski kadetek, które odbędą się 15 - 17.03.2013r.

 

15.03.2013r.

I MECZ godz.11.00 MKS SAN PAJDA JAROSŁAW – UKS PIĄTKA OLSZTYN

II MECZ godz. 15.00 AZS UMCS TPS LUBLIN – MKS DĄBROWA GÓRNICZA

 

16.03.2013r.

I MECZ godz. 15.00 UKS PIĄTKA OLSZTYN – MKS DĄBROWA GÓRNICZA

II MECZ godz. 17.00 MKS SAN PAJDA JAROSŁAW – AZS UMCS TPS LUBLIN

 

17.03. 2013r.

I MECZ godz. 10.00 AZS UMCS TPS LU BLIN - UKS PIĄTKA OLSZTYN

II MECZ godz. 12.00 MKS DĄBROWA GÓRNICZA – MKS SAN PAJDA JAROSŁAW

 

mgr Monika Cholewa

 


 

 

Tabele wyników siatkarek - stan na 18 lutego 2013r.

 

          III – ligowe siatkarki MKS SAN PAJDA Jarosław po raz kolejny pozytywnie zaprezentowały się przed własną publicznością. W minioną środę rozegrały zaległy mecz z drużyną z Racławówki, która przed meczem w Jarosławiu zajmowała II miejsce. Nasze dziewczyny dość łatwo poradziły sobie z drużyną przyjezdnych wygrywając 3:0 . Tylko w I secie była bardzo zacięta walka, pozostałe dwa sety były pod dyktando jarosławianek.

 

MKS SAN PAJDA Jarosław - SST Lubcza Racławówka 3:0 (27:25, 25:15, 25:21)

 

 

Lp.      Zespół                                                 Mecze   Pkt      Sety +  Sety -    pkt +   pkt -

1          MKS San Pajda Jarosław                  10        23        28        14        945      803

2          PBS Bank Sanoczanka Sanok              10        17        22        18        880      885

3          SST Lubcza Racławówka                     11        17        22        22        979      972

4          KS Wisłoka Dębica                              10        14        20        22        890      882

5          MKS POLONIA POSiR Przemyśl       11        13        17        24        862      895

6          AZS UR Rzeszów                                10        12        20        24        877      971

7          UKS MOSiR Jasło                               10        12        17        22        819      844

 

          W piątek natomiast drużyna juniorek pojechała na 1/8 finału Polski do Dąbrowy Górniczej. Dziewczyny do rozegrania miały 3 mecze. Pierwszy mecz jarosławianki zagrały z MKS–em Zorza Wodzisław wygrywając 3:2. Jest to duży sukces, młodszych i mniej doświadczonych jarosławianek. Drugi mecz nasze siatkarki zagrały również z bardziej doświadczoną i faworyzowaną drużyną z Tarnowa. Po raz kolejny drużyna Piotra Pajdy stanęła na wysokości zadania wygrywając 3:1. Niestety w niedzielę w ostatnim meczu 1/8 finału jarosławianki uległy po bardzo dobrym meczu gospodarzom turnieju – drużynie z Dąbrowy Górniczej 3:0. Mimo ostatniej przegranej klub z Jarosławia dostał się do ¼ finału Polski juniorek. Gratulujemy.
 

          W następny piątek w Jarosławiu odbędzie się 1/8 finału Polski kadetek. Pierwszy mecz o godz. 16.00. Zapraszamy.

 

mgr Monika Cholewa

 


 

Tabele wyników siatkarek - stan na 3 lutego 2013r.

 

          Już w piątek 1.02. siatkarki MKS SAN PAJDA Jarosław rozpoczęły zmagania sportowe. Pierwsze swój mecz rozegrały siatkarki III –ligowe meczem wyjazdowym w Dębicy. Dwa pierwsze sety niestety jarosławianki przegrały, ale kolejne trzy sety należały już do naszych dziewczyn wygrywając w całym meczu 3:2 .

KS Wisłoka Dębica - MKS San Pajda Jarosław 2:3 (25:21, 25:17, 23:25, 22:25, 11:15)

 

Lp.

Zespół

Mecze

Pkt

Sety +

Sety -

pkt +

pkt -

 

 

 

 

 

 

 

 

1

MKS San Pajda Jarosław

9

20

25

14

868

742

2

SST Lubcza Racławówka

10

17

22

19

918

895

3

PBS Bank Sanoczanka Sanok

9

15

19

16

766

780

4

KS Wisłoka Dębica

9

13

18

19

785

768

5

MKS POLONIA POSiR Przemyśl

10

12

15

21

762

798

6

AZS UR Rzeszów

9

11

18

21

788

861

7

UKS MOSiR Jasło

8

8

11

18

612

655

 

          W ten weekend juniorki MKS SAN PAJDA Jarosław miały do rozegrania dwa mecze. Pierwszy mecz zagrały na wyjeździe w Jaśle. Mecz był wyrównany ale ostatecznie lepsze okazały się gospodynie wygrywając cały mecz 3:1.
UKS MOSiR Jasło - MKS San Pajda Jarosław 3:1 (25:22, 18:25, 25:21, 25:22)

         Drugi mecz jarosławianki zagrały na własnej hali z MKS SAN PAJDA V LO Rzeszów. Dwa pierwsze sety należały do przyjezdnych. W kolejnych setach nasze zawodniczki wróciły do swojej dobrej gry wygrywając 3:2.
MKS San Pajda Jarosław – MKS San Pajda Jarosław – 3:2 (11:25, 18:25, 25:17, 25:21,15:13)
 

          W niedziele również zagrała drużyna kadetek. Dziewczyny udały się do Mielca. Jarosławianki pewnie wygrał dwa pierwsze sety. W trzecim gra była wyrównana, ale set wygrały gospodynie. Czwarty set był bardzo zacięty i długi. Niestety po raz kolejny górą wyszły gospodynie. Cały mecz ostatecznie wygrały mielczanki 3:2
SMS Stal Mielec S.A - MKS San Pajda Jarosław 3:2 (22:25, 18:25, 25:21, 34:32, 15:8)
 

Lp.

Zespół

Mecze

Pkt

Sety +

Sety -

pkt +

pkt -

 

1

MKS San-Pajda Łańcut

10

19

27

12

883

754

 

2

MKS San Pajda Jarosław

10

18

28

8

842

660

 

3

UKS Trójka Leżajsk

9

14

18

19

745

758

 

4

SMS Stal Mielec S.A.

9

13

15

20

728

777

 

5

Karpaty MOSiR Krosno

9

10

14

25

776

863

 

6

PBS Bank Sanoczanka Sanok

9

10

8

26

639

801

 

 

Na następny mecz zapraszamy już 13.02.2013r. o godz. 19.00

 

mgr Monika Cholewa

 


Tabele wyników siatkarek - stan na 27 stycznia 2013r.

 

          W minionym tygodniu kadetki MKS SAN PAJDA Jarosław rozegrały na własnym parkiecie 2 mecze.

 

Pierwszy mecz zagrały już w poniedziałek 22.01. z UKS TRÓJKĄ Leżajsk wygrywając w trzech setach. Przyjezdne w każdym z setów nie zdołały przekroczyć granicy 20 punktów.

MKS San Pajda Jarosław - UKS Trójka Leżajsk 3:0 (25:7, 25:16, 25:13).

 

Drugi mecz został rozegrany w piątek 25.01. z drużyną z Sanoka. Jarosławianki również wygrały pewnie 3:0.

MKS San Pajda Jarosław - PBS Bank Sanoczanka Sanok 3:0 (25:18, 25:15, 25:21)

 

Lp.          Zespół                                                 Mecze         Pkt         Sety +     Sety -        pkt +      pkt -

1             MKS San Pajda Jarosław                             9             17           26           5             731         546

2             MKS San-Pajda Łańcut                                8             15           21           10           707         604

3             UKS Trójka Leżajsk                                     9             14           18           19           745         758

4             SMS Stal Mielec S.A.                                   8             11           12           18           614         666

5             Karpaty MOSiR Krosno                                8             9             12           22           677         762

6             PBS Bank Sanoczanka Sanok                         8             9             8            23           588         726

 

          We wtorek juniorki MKS SAN PAJDA rozegrały swój drugi mecz w finale podkarpacia. Przeciwnikiem jarosławianek były siatkarki MKS SAN PAJDA V LO Rzeszów. Niestety siatkarki z Rzeszowa okazały się lepsze wygrywając gładko 3:0.

MKS San Pajda Jarosław - MKS SAN-Pajda V LO MOS Rzeszów 0:3 (16:25, 14:25, 16:25)

 

p.            Zespół                                                   Mecze       Pkt         Sety +      Sety -        pkt +      pkt -

1             MKS SAN-Pajda V LO MOS Rzeszów                4             8             12           1             331         226

2             MKS San Pajda Jarosław                              4             6             6             6             259         261

3             UKS MOSiR Jasło                                         4             5             4             9             236         310

4             SMS Stal Mielec S.A.                                    4             5             3             9             261         290

 

          Ostatnim meczem rozegranym w miniony weekend był mecz III ligi. Na własnym parkiecie jarosławianki pewnie pokonały doświadczoną drużynę z Przemyśla wygrywając 3:0.

MKS San Pajda Jarosław - MKS POLONIA POSiR Przemyśl 3:0 (25:14, 25:16, 25:16).

 

Lp.          Zespół                                                  Mecze         Pkt        Sety +      Sety -        pkt +      pkt -

1             MKS San Pajda Jarosław                              8             18           22           12           765         636

2             KS Wisłoka Dębica                                      8             12           16           16           679         665

3             SST Lubcza Racławówka                              8             12           16           16           713         715

4             PBS Bank Sanoczanka Sanok                         8             12           16           16           691         727

5             MKS POLONIA POSiR Przemyśl                      8             12           14           15           622         627

6             AZS UR Rzeszów                                         8             10           16           18           695         752

7             UKS MOSiR Jasło                                        8             8             11           18           612         655

 

W przyszły weekend w niedzielę na hali MOSiR  swój mecz  rozegrają juniorki ( godz.15.00). Zapraszamy.

 

mgr Monika Cholewa

 


 

Tabele wyników siatkarek - stan na 20 stycznia 2013r.

 

          W piątek 18.01. III – ligowe siatkarki SAN-Pajda Jarosław na własnym parkiecie pokonała AZS UR Rzeszów ,a do zwycięstwa potrzebowała aż pięciu setów. Pierwsze dwa sety należały do jarosławianek, trzeci i czwarty set do rzeszowianek. Ostatecznie dwa punkty zostały w Jarosławiu.

 

MKS San Pajda Jarosław - AZS UR Rzeszów 3:2 (25:18, 25:14, 20:25, 16:25, 15:9)

 

Lp.          Zespół                                                 Mecze        Pkt         Sety +      Sety -       pkt +       pkt -

1             MKS San Pajda Jarosław                         7             15           19           12           690         590

2             KS Wisłoka Dębica                                   8             12           16           16           679         665

3             SST Lubcza Racławówka                           7             11           14           13           605         598

4             PBS Bank Sanoczanka Sanok                     6             10           13           11           510         543

5             AZS UR Rzeszów                                      7             10           15           15           614         653

6             MKS POLONIA POSiR Przemyśl                  6              9            11           11           477         471

7             UKS MOSiR Jasło                                     7             5             8             18           536         591

 

 

          W niedzielę rozpoczęły się finały ligi juniorek województwa podkarpackiego. Biorą w niej udział 4 zespoły tj. MKS SAN-Pajda V LO MOS Rzeszów, UKS MOSiR Jasło, MKS San Pajda Jarosław, SMS Stal Mielec S.A. Do dalszych rozgrywek awansują trzy zespoły.

         

          W pierwszym finałowym meczu MKS SAN-Pajda Jarosław na własnym parkiecie pokonała siatkarki UKS MOSiR Jasło w trzech setach. Najbardziej wyrównane były dwie pierwsze partie. W trzeciej odsłonie jarosławianki nie dały szans rywalkom i wygrały trzeciego seta 25:9 i cały mecz 3:0.

 

          W przyszły weekend w sobotę na hali MOSiR swoje mecze rozegrają kadetki ( godz.10.00) i III liga (14.30).

 

 Zapraszamy.

mgr Monika Cholewa

 


 

 

 

Tabele wyników siatkarek - stan na 07 stycznia 2013r.

 

          W sobotę po długiej przerwie wznowiły zmagania siatkarki z MKS SAN PAJDA Jarosław. Pierwsze swój mecz rozegrała drużyna kadetek wygrywając z zespołem z Krosna. 3:0. Cały mecz był pod kontrolą zespołu z Jarosławia.

 

MKS San Pajda Jarosław - Karpaty MOSiR Krosno 3:0 (25:17, 25:16, 25:17)

 

Lp.          Zespół                                                 Mecze        Pkt         Sety +      Sety -        pkt +       pkt -

1             MKS San Pajda Jarosław                            6             12           18           2             492        354

2             MKS San-Pajda Łańcut                               6             11            15           8             530         454

3             UKS Trójka Leżajsk                                    6              9            12           14            522         533

4             SMS Stal Mielec S.A.                                  5             7             8             11           383         416

5             Karpaty MOSiR Krosno                               6             6             8             18           493         588

6             PBS Bank Sanoczanka Sanok                        5             6             6             14           380         455

 

Również w sobotę na hali przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym zagrały juniorki z I zespołu. Przeciwnikiem jarosławianek były siatkarki z Tarnobrzega, które uległy gospodyniom 3:0. Zespół Tarnobrzega tylko w 2 secie prowadził dość wyrównaną grę. W pozostałych 2 setach siatkarki z MKS-u zdecydowanie okazały się lepsze od przyjezdnych.

 

MKS San Pajda Jarosław - TSSPS Anser Siarka Tarnobrzeg 3:0 (25:11, 25:17, 25:4)

 

Natomiast w niedziele na hali MOSiR w Jarosławiu rozegrały między sobą mecz ligowy dwie drużyny juniorek z MKS SAN Pajda Jarosław. W tym bratobójczym pojedynku lepsze okazały się zawodniczki młodsze z MKS SAN PAJDA II wygrywając 3:1.

 

MKS San Pajda Jarosław 2 - MKS San Pajda Jarosław 3:1 (23:25, 25:23, 25:14, 25:17)

 

Lp.          Zespół                                                 Mecze      Pkt         Sety +     Sety -          pkt +       pkt -

1             MKS San Pajda Jarosław                          12           22           31           7             914         644

2             MKS San Pajda Jarosław 2                       12           22           31           9             941         730

3             SMS Stal Mielec S.A.                                11           20           27            7             823          566

4             MKS POLONIA POSiR Przemyśl                   11           16           18           19             743          808

5             TSSPS Anser Siarka Tarnobrzeg                 12           16           14            27            784          928

6             KPS Nowa Dęba                                      11           12            7            30             660          905

7             MOS Lubaczów                                       11           12           3             32             569          853

 

Następny mecz na który serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców siatkówki rozegrany będzie w Jarosławiu 18.stycznia o godz. 18.00 na hali przy Ośrodku Szkolno– Wychowawczym.

 

mgr Monika Cholewa


 

 

II TURNIEJ S.O.S. W TOMASZOWIE LUBELSKIM

 

          W dniach 29 – 30. 12.2012 w Tomaszowie Lubelskim odbył się kolejny turniej S.O.S. w którym wzięły udział nasze zespoły – Podkarpacie I oraz Podkarpacie II. Bezpośrednimi rywalkami naszych drużyn w siatkarskich potyczkach były zespoły S.O.S z Tomaszowa Lubelskiego ( woj. lubelskie ) i z Proszowic ( woj. małopolskie ). W wyniku bardzo zaciętych pojedynków siatkarskich ( o kolejności zajętych miejsc decydował stosunek małych punktów) nasze zespoły zajęły I oraz III miejsce. Drugie miejsce wywalczył zespół z Tomaszowa Lubelskiego a czwarte zespół z Proszowic.

         Turniej odbywał się w bardzo przyjaznej atmosferze, choć emocji na boisku było co niemiara, również w kontekście tego , iż mecze obserwował przybyły specjalnie na ten turniej trener koordynator, Grzegorz Wagner. Drugim zaproszonym gościem, który w stu procentach sprawdził się w roli kibica, był pan dyrektor Władysław Płoszaj. Turniej w Tomaszowie Lubelskim z całą pewnością można zaliczyć do bardzo udanych , szczególnie pod kątem zdobycia kolejnych doświadczeń sportowych, zarówno zawodniczych jak i trenerskich.

 

 

 

mgr Jolanta Pajda

 


 

 

Turniej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych

 

          Dnia 14.12.2012 na hali MOSiR w Jarosławiu odbędzie się I inauguracyjny turniej siatkówki dziewcząt w ramach rywalizacji Siatkarskich Ośrodków Szkolnych szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem turnieju jest S.O.S. przy ZSSChiO w Jarosławiu. W rywalizacji wezmą udział następujące zespoły:

 

• Reprezentacja szkoły klas I i II SOS LO w Starym Sączu (zespół: Małopolska I)

• Reprezentacja szkoły klas I i II SOS LO w Starym Sączu (zespół: Małopolska II)

• Reprezentacja szkoły klas I i II SOS LO w Ostrowcu Świętokrzyskim (zespół: Świętokrzyskie I)

• Reprezentacja szkoły klas I i II SOS LO w Ostrowcu Świętokrzyskim (zespół: Świętokrzyskie II)

• Reprezentacja szkoły klas I i II SOS ZSSChiO w Jarosławiu (zespół: Podkarpacie I)

• Reprezentacja szkoły klas I i II SOS ZSSChiO w Jarosławiu (zespół: Podkarpacie II)

 

Rozgrywki rozpoczną się o godz. 10.00 i będą prowadzone równocześnie na 2 boiskach wg. następującego harmonogramu:

 

1. Godz. 10.00, boisko 1 – mecz 1 pomiędzy: Świętokrzyskie I – Podkarpacie I

2. Godz. 10.00, boisko 2 – mecz 2 pomiędzy: Świętokrzyskie II – Podkarpacie II

3. Godz. 11.45, boisko 1 – mecz 3 pomiędzy: Małopolska I – Świętokrzyskie I

4. Godz. 11.45, boisko 2 – mecz 4 pomiędzy: Małopolska II – Podkarpacie II

5. Godz. 13.00-14.00 – przerwa obiadowa

6. Godz. 14.30, boisko 1 – mecz 5 pomiędzy: Małopolska I – Podkarpacie I

7. Godz. 14.30, boisko 2 – mecz 6 pomiędzy: Małopolska II – Świętokrzyskie II

 

Zakończenie turnieju planowane jest na godzinę 16.00 .

 

Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

Grafika w dużej rozdzielczości

Pierwsza strona   Środek

 

mgr Jolanta Pajda

 

 


 

 

Tabele wyników siatkarek - stan na 11 grudnia 2012r.

 

          W sobotę zespół kadetek MKS SAN PAJDA Jarosław rozegrał mecz wyjazdowy w Sanoku odnosząc cenne zwycięstwo 3:1. Cały mecz był pod kontrolą siatkarek z Jarosławia. Dryżyna z Jarosławia zapewniła sobie już udział w rozgrywkach centralnych.

 

Lp.          Zespół                                                 Mecze        Pkt         Sety +      Sety -         pkt +      pkt -

1             MKS San-Pajda Jarosław                         4             8             12           2             344         309

2             MKS San Pajda Łańcut                              4             7             9             6             245         191

3             SMS Stal Mielec S.A.                                4             6             8             8             337         341

4             UKS Trójka Leżajsk                                 4             6             7             9             332         332

5             PBS Bank Sanoczanka Sanok                     3             4             5             8             260         283

6                 Karpaty MOSiR Krosno                                         4                 4                  6               12                  353           415

 

W niedzielę w Jarosławiu zostały rozegrane dwa mecze ligi juniorek. Obydwie drużyny z Jarosławia myśląc o rozgrywkach centralnych nie mogły pozwolić sobie na przegranie seta. W pierwszym meczu zagrał II zespół MKS-u z Nową Dębą wygrywając 3:0.

Mks San Pajda Jarosław 2 – KPS Nowa Dęba – 3:0 (25:11, 25:18, 25:20).

 

W drugim meczu zagrała I drużyna MKS-u z zespołem z Przemyśla wygrywając również 3:0. Na wyróżnienie zasługuje przyjmująca MKS-u P. Magierowska.

MKS San Pajda Jarosław - MKS POLONIA POSiR Przemyśl 3:0 (25:14, 25:12, 25:17). Obydwie drużyny z Jarosławia mają szanse na udział w rozgrywkach centralnych.

 

Lp.          Zespół                                                 Mecze        Pkt        Sety +     Sety -         pkt +      pkt -

1             MKS San Pajda Jarosław                        10           19           27           4             760         514

2             MKS San Pajda Jarosław 2                     10           18           25           7             669         547

3             SMS Stal Mielec S.A.                                9            16           21           7             673         494

4             MKS POLONIA POSiR Przemyśl                  9             14          16           13            611         616

5             TSSPS Anser Siarka Tarnobrzeg                9             11           8           22            564         693

6             MOS Lubaczów                                       10            11            3           29            523         778

7             KPS Nowa Dęba                                        9             9             6           21            502         660

 

Za tydzień w piątek ostatni mecz w tym roku zagrają kadetki. Mecz rozpocznie się o godz. 17.00 na hali MOSiR w Jarosławiu. Druga drużyna juniorek rozegra mecz wyjazdowy w Przemyślu.

 

 

 

mgr Monika Cholewa

 


 

Tabele wyników siatkarek - stan na 2 grudnia 2012r.

 

          W ten weekend siatkarki MKS SAN-PAJDA Jarosław swoje mecze rozegrały na wyjazdach. W piątek kadetki udały się do Leżajska wygrywając gładko 3:0.

UKS Trójka Leżajsk - MKS San Pajda Jarosław 0:3 (18:25, 18:25, 18:25)

 

          Lp.          Zespół                                                 Mecze       Pkt        Sety +      Sety -         pkt +       pkt -

          1             MKS San Pajda Jarosław                        3             6             9             1             245         191

          2             SMS Stal Mielec S.A.                               3             5             7             5             260         243

          3             MKS San-Pajda Łańcut                            3             5             6             5             244         225

          4             PBS Bank Sanoczanka Sanok                    3             4             5             8             260         283

          5             UKS Trójka Leżajsk                                3             4             4             8             234         255

          6             Karpaty MOSiR Krosno                             3             3             5             9             269         315

 

 

          W sobotę natomiast w Jaśle zagrała III liga. Pojedynek ten był zacięty. Siatkarka z Jarosławia popełniły sporo błędów, które spowodowały przegranie dwóch setów. Na szczęście w decydujących partiach dziewczyny wróciły do swojej gry ostatecznie wygrywając 2:3.

UKS MOSiR Jasło - MKS San Pajda Jarosław 2:3 (17:25, 25:22, 28:26, 19:25, 11:15)

 

Lp.          Zespół                                                 Mecze        Pkt         Sety +       Sety -      pkt +       pkt -

1             MKS San Pajda Jarosław                         6             13           16           10           589         499

2             KS Wisłoka Dębica                                   6             11           14           10           524         490

3             PBS Bank Sanoczanka Sanok                     6             10           13           11           510         543

4             AZS UR Rzeszów                                      6             9             13           12           523         552

5             SST Lubcza Racławówka                           6             9             11           11           505         496

6             MKS POLONIA POSiR Przemyśl                  6             9             11           11           477         471

7             UKS MOSiR Jasło                                     6             2             5             18           461         538

 

 

          W niedzielę swoje mecze zagrały juniorki. Drugi zespół juniorek z Jarosławia zagrał w Lubaczowie wygrywając zdecydowanie 3:0. MOS Lubaczów - MKS San Pajda Jarosław 3 0:3 (11:25, 16:25, 15:25). Drugi mecz rozegrały siatkarki z I zespołu juniorek w Nowej Dębie również wygrywając gładko 3:0. KPS Nowa Dęba - MKS San Pajda Jarosław 0:3 (11:25, 13:25, 13:25).

 

          Lp.          Zespół                                                 Mecze         Pkt         Sety +    Sety -         pkt +      pkt -

           1             MKS San Pajda Jarosław                        9             17           24           4             685         471

           2             MKS San Pajda Jarosław 2                     9             16           22           7             669         547

           3             SMS Stal Mielec S.A.                               9             16           21           7             673         494

           4             MKS POLONIA POSiR Przemyśl                  8             13           16           10           568         541

           5             MOS Lubaczów                                        9             10           3             26           471         703

           6             KPS Nowa Dęba                                       8             9             6             21           502         660

           7             TSSPS Anser Siarka Tarnobrzeg               8             9             5             22           489         641

 

 

 

 

mgr Monika Cholewa

 


 

Tabele wyników siatkarek - stan na 25 listopada 2012r.

 

          W sobotę zespół kadetek z MKS SAN PAJDA Jarosław na własnej hali podejmował łańcucki zespół MKS-u SAN PAJDA. Mecz derbowy po zaciętej i emocjonującej walce wygrały dziewczyny z Jarosławia 3:0.
MKS San Pajda Jarosław - MKS San-Pajda Łańcut 3:0 (25:21, 25:22, 25:16)

 

Lp.          Zespół                                                 Mecze         Pkt         Sety +       Sety -       pkt +        pkt -

1             MKS San Pajda Jarosław                              0            4             6            1             170         137

2             SMS Stal Mielec S.A.                                   0             4             6             2             186         147

3             UKS Trójka Leżajsk                                     0             3             4             5             180         180

4             MKS San-Pajda Łańcut                                0             3             3             4             148         151

5             Karpaty MOSiR Krosno                                0             2             3             6             165         206

6                 PBS Bank Sanoczanka Sanok                           0                 2                 2                 6                 151           179

 

          Również w sobotę w Jarosławiu został rozegrany mecz na szczycie III ligi, lider z Sanoka zagrał z wiceliderem z Jarosławia. W dwóch pierwszych setach siatkarki z MKS-u grały bezbłędnie, realizują taktyczne założenia trenera. W secie trzecim trener dokonał kilku zmian i po dość wyrównanym secie zespół z Jarosławia przegrał. W czwartym secie trener wrócił do pierwszej szóstki. Set czwarty jak i cały mecz był zacięty, ale ostatecznie dziewczyny z Jarosławia wygrały cały mecz 3:1 .

MKS San Pajda Jarosław -PBS Bank Sanoczanka Sanok 3:1 (25:10, 25:16, 22:25, 25:18)
 

Lp.          Zespół                                                 Mecze        Pkt         Sety +     Sety -    pkt +      pkt -

1             MKS San Pajda Jarosław                             5             11           13           8        476         399

2             MKS POLONIA POSiR Przemyśl                     5             9             11           8        431         396

3             PBS Bank Sanoczanka Sanok                        5             9             11           8        413         436

4             SST Lubcza Racławówka                             6             9             11          11        505         496

5             KS Wisłoka Dębica                                     5             8             11          10        449         444

6             AZS UR Rzeszów                                        5             7             10          10        416         455

7             UKS MOSiR Jasło                                       5             1             3            15        361         425

 

            W niedzielę w Jarosławiu grały drużyny juniorek. W pierwszym meczu II drużyna juniorek zmierzyła się z liderem - z drużyną z Mielca. Mecz ten był zacięty i emocjonujący. Dziewczyny z Jarosławia zagrały bardzo dobrze wygrywając cały mecz 3:0 ( 28:18, 25:18, 25:23).
W drugim meczu I drużyna juniorek z MKS-u pokonała zespół z Lubaczowa 3:0 ( 25:8, 25:20, 25:5).
 

mgr Monika Cholewa

 

 


 

 

 

Tabele wyników siatkarek - stan na 18 listopada 2012r.

 

          W piątek została przerwana dobra seria III-ligowych siatkarek MKS SAN-PAJDA Jarosław. Dziewczyny uległy na wyjeździe z doświadczoną drużyną z Racławówki, przegrywając 1:3 (23:25, 14:25, 25:21, 23:25). Porażka ta mamy nadzieję, że podziała na dziewczyny jak zimny prysznic, który może im tylko pomóc.

 

Lp.      Zespół                                                 Mecze    Pkt     Sety +  Sety -    pkt +    pkt -

1          PBS Bank Sanoczanka Sanok                   3          9           9         2         266      242

2          MKS San Pajda Jarosław                         4          8          10        7         379      330

3          MKS POLONIA POSiR Przemyśl                 4          6          8          7         339      330

4          SST Lubcza Racławówka                         5          6          8         11         429      432

5          KS Wisłoka Dębica                                 3          5          7          6          264      275

6          AZS UR Rzeszów                                    4          4          7          9          325      367

7          UKS MOSiR Jasło                                   3          1           2          9          231     257

 

          W sobotę po przerwie wznowiły rozgrywki kadetki meczem wyjazdowym w Krośnie. Na trudnym terenie i zaciętym meczu siatkarki z Jarosławia ostatecznie poradziły sobie wygrywając cały mecz 3:1. W niedzielę natomiast swoje mecze wyjazdowe rozegrały również juniorki. Pierwszy zespół MKS-u Jarosław przegrał w Sanoku 0:3 (17:25, 17:25, 26:28). Jest to pierwszy przegrany mecz juniorek.
Drugi zespół juniorek z Jarosławia zagrał w Tarnobrzegu wygrywając 3:0 (25:14, 25:22, 25:23).

 

Lp.      Zespół                                                Mecze       Pkt      Sety + Sety -     pkt +   pkt -

1          SMS Stal Mielec S.A.                               7           13        18        4          539      382

2          MKS San Pajda Jarosław                          7           13        18        4          535      401

3          MKS San Pajda Jarosław 3                       7           12        16        7          519      446

4          MKS POLONIA POSiR Przemyśl                  6            9        10        10         418      444

5          TSSPS Anser Siarka Tarnobrzeg               7            8          5        19         452      566

6          KPS Nowa Dęba                                       6            7          6        15         427      510

7          MOS Lubaczów                                        6            7          3        17         337      478          W przyszłym tygodniu w sobotę na hali MOSiR Jarosław o godz. 14.00 rozpocznie się mecz III ligi z Sanokiem, w niedziele natomiast zagrają juniorki i kadetki. Pierwszy mecz rozpocznie się godz. 10.00. Zapraszamy.

 

 

mgr Monika Cholewa

 


 

 

Zaktualizowane tabele wyników siatkarek

 

          W minioną sobotę po raz pierwszy przed własną publicznością zaprezentowały się III-ligowe siatkarki MKS SAN-Pajda Jarosław. W I secie nasz zespół nie poradził sobie z zespołem Dębicy
i przegrał do 14. Zawodniczki z Jarosławia zagrały źle zarówno te z wyjściowego składu jak i zmienniczki. W pozostałych setach jarosławianki wróciły do swojej dobrej gry i cały mecz wygrały 3:1.
MKS San Pajda Jarosław - KS Wisłoka Dębica 3:1 (14:25, 25:10, 25:17,25:13).

 

 

          W sobotę również swoje mecze rozegrał zespół kadetek, tym razem na wyjeździe w Żołyni. Kadetki rozegrały tam 2 mecze tj. z Żołynią i z Leżajskiem.

Wyniki:
UKS TĘCZA ŻOŁYNIA - MKS SAN-PAJDA JAROSŁAW 0:2 (20:25, 12:25)
UKS TRÓJKA LEŻAJSK – MKS SAN-PAJDA JAROSŁAW 0:2 (23:25, 15:25)

 

 

          W niedziele natomiast w jarosławskiej hali zagrały juniorki. Pierwszy zespół MKS-u grał z drugim zespołem MKS-u. Na początku I seta gra była wyrównana, później zarysowała się wyraźna przewaga pierwszego zespołu i tym samym set zakończył się wygraną do 12. Najwięcej emocji było w drugiej i w trzeciej partii, gdzie gra była najbardziej wyrównana. Ostatecznie lepsze okazały się siatkarki z pierwszego zespołu, wygrywając cały mecz 3:1.

 

MKS SAN-PAJDA IMKS SAN-PAJDA II3:1 (25:12, 20:25, 25:20, 25:21).

 

 

 

mgr Monika Cholewa


 

 

Informacje o naszych siatkarkach

 

          Kadetki MKS-u SAN-PAJDA Jarosław podejmowały w sobotę dwie drużyny z Kolbuszowej. W pierwszym meczu z Kolbuszową II nasze dziewczyny miały problem w początkowej fazie I seta. Ostatecznie wygrały cały mecz 2:0 (25:13, 25:8). W drugim meczu z Kolbuszową I nasze siatkarki miały większe problemy. Pierwszego seta wygrały spokojnie do 15, w drugim zaczęły się małe problemy i ostatecznie przegrały tego seta do 20. W tie-breku dziewczyny pokazały silną wolę walki i wygrały 15:10, tym samym cały mecz 2:1.
         

         W tym samym czasie w Przemyślu rozgrywały mecz III ligowe zawodniczki MKS SAN-PAJDA Jarosław z MKS-em POLONIA Przemyśl. Doświadczony zespół z Przemyśla nie poradził sobie z młodymi jarosławiankami. Tylko w drugim secie MKS Jarosław uległy przemyślankom do 17, ale cały mecz wygrały 3:1 (25:22, 17:25, 25:14, 25:16).

 

          W niedzielę natomiast swój mecz rozegrały drużyny juniorek z Jarosławia i z Przemyśla. Mecz zakończył się takim samym wynikiem jak seniorek 3:1 dla jarosławianek. Wydawało się, że mecz zakończy się 3:0, ale niestety w III secie jarosławianki popełniły zbyt dużo błędów własnych i przegrały tego seta. W secie IV dziewczyny wróciły do swojej gry i ostatecznie wygrały cały mecz 3:1.
W sobotę 3.11.2012 o godz. 17.00 zapraszamy na mecz III ligi MKS SAN PAJDA Jarosław – WISŁOKA Dębica .
 

mgr Monika Cholewa


 

 

Tabele wyników siatkarek

 

          W tę sobotę po raz pierwszy w Jarosławiu miały zaprezentować się siatkarki III ligowego zespołu SAN-PAJDA Jarosław. Niestety mecz został odwołany z powodu wycofania się drużyny Stal Mielec z III ligi.

 

TABELA III LIGI:

 

 

Drużyny kadetek i juniorek swoje mecze rozegrały na wyjazdach. Kadetki rozegrały dwa mecze w Łańcucie z połowicznym sukcesem.
MKS San Pajda Jarosław - KPS Nowa Dęba 2:0 (25:12, 25:10)
MKS San-Pajda Łańcut - MKS San Pajda Jarosław 2:0 (25:18, 25:15)

 

 

          Pierwszy zespół juniorek rozegrał mecz w niedzielę w Przemyślu z Polonią Przemyśl. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla naszych siatkarek. Na wyróżnienie zasłużyły dwie przyjmujące M. Trojnar i P. Chmielarczyk oraz rozgrywająca M. Pelczarska.
          Druga drużyna juniorek SAN-PAJDA Jarosław swój mecz rozegrała z drużyną z Nowej Dęby i również wygrały 3:0. W tym meczu wyróżnić należy K. Chmielewską oraz M. Pajdę obydwie przyjmujące.

 


 

          W następny weekend w Jarosławiu na hali MOSiR w sobotę zagrają kadetki z drużyną z Kolbuszowej. Początek godz. 11.00. Juniorki i seniorki zagrają swoje mecze na wyjazdach.

 

Trenerzy

 

 


 

 

Kolejne mecze naszych siatkarek

 

          Siatkarki MKS SAN-PAJDA Jarosław po raz kolejny pozytywnie zaprezentowały się przed własna publicznością. W sobotę swoje mecze rozegrały kadetki rozgrywając dwa mecze.

          Ciekawie zapowiadał się mecz z UKS-em Trójką Leżajsk., który jest faworytem ligi podkarpackiej. Nasze dziewczyny dość łatwo poradziły sobie wygrywając 2:0 w setach do 12 i do15. Bardzo dobrze zagrał cały zespół, a na szczególne wyróżnienie zasługuje rozgrywająca W. Mikulska, która dobrze poprowadziła grę swojej drużyny. W drugim meczu MKS wygrał z UKS Tęcza Żołynia 2:0 w setach do 11 i do 15.

 

          Drużyny juniorek swoje mecze rozgrywały w niedziele. Pierwsza drużyna MKS zagrała z KPS Nowa Dębą wygrywając 3:0 . Druga drużyna MKS-u wygrały z MOS-em Lubaczów w setach do 10, 11 i do 13.
 

          W sobotę swoje rozgrywki zaczęły siatkarki III ligowe. Pierwszy mecz dziewczyny zagrały na wyjeździe w Rzeszowie z miejscowym AZS UR Rzeszów. W dwóch pierwszych setach można było oglądać prawdziwe widowisko siatkarskie. Minimalnie w tych dwóch setach wygrały rzeszowianki 27:25, 25:23. Trzy kolejne partie wygrały zawodniczki MKS–u odpowiednio do 15, 13, i w tie-breku do 12.Cały mecz 3:2. W drużynie seniorek MKS-u wszystkie zawodniczki są juniorkami tym bardziej wygrana z rzeszowiankami cieszy trenerów jarosławianek.
 

          Zapraszamy za tydzień na mecz III ligi w sobotę na hale MOSiR-u o godz. 14.00

 

 

 


Trenerzy


Serwisy dedykowane: