WYDARZENIA - WYKAZ OGÓLNY
 

 

 

 

 


Opiekunowie SU

 Beata PRZYBYŁO

Małgorzata GROCHOWSKA

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI


 

 

 

 

 

 

 

STRONA W AKTUALIZACJI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 15

grudzień

2016r.

 XIV Mikołajkowy Koncert Charytatywny  

 

          Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły kolejny raz włączyli się w zbiórkę pieniędzy na rzecz jarosławskich świetlic środowiskowych prowadzoną przez 1 Liceum Ogólnokształcące w Jarosławiu. W akcji przeprowadzonej przez samorząd szkolny dnia 6 grudnia zebraliśmy 361,63 zł. Braliśmy także udział w koncercie, który odbył się w dniu 7 grudnia w Miejskim ośrodku Kultury.

          Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy.

 

Samorząd Uczniowski

 


 

 

 14

grudzień

2016r.

 Akcja charytatywna w ZSSChiO  

 

          W dniu 14 grudnia samorząd szkolny ogłosił w naszej szkole akcję charytatywną na rzecz Julii Grządziel. Dołączyliśmy tym samym do akcji "Pomóżmy Julii", której patronami są Fundacja AVALON oraz Komitet Społeczny Pomóżmy Julii, a także między innymi Starostwo Jarosławskie. 2,5 roczna Julka potrzebuje pomocy. U dziewczynki zdiagnozowano dziecięce porażenie mózgowe, niedoczynność tarczycy oraz padaczkę. Julia została zakwalifikowana do eksperymentalnej terapii polegającej na leczeniu mezenchymalnymi komórkami macierzystymi. Koszt takiej terapii to ok. 50 tys. Zł. Dziewczynka potrzebuje także rehabilitacji.

          Wszystkich zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w akcji, a o jej efektach w naszej szkole powiadomimy na stronie.

 

Samorząd Uczniowski


 

 

 6

grudzień

2016r.

 Mikołaj w ZSSChiO Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

 

          6 grudnia to dzień, który lubią wszyscy. Wraz z odwiedzinami Mikołaja wkracza do nas powoli atmosfera Świąt Bożego Narodzenia ze wszystkim, co tak cenimy: z bliskością, wrażliwością i otwarciem na drugiego człowieka. Jak co roku w naszej szkole Mikołaj nie patrzył, czy ktoś był dobry czy zły, każdy dostał słodki upominek.

 

          Zabawę przygotowały A. Hrycewicz i M. Jakielaszek z pomocą opiekunek Samorządu Uczniowskiego: B. Przybyło i M. Grochowskiej. W rolę Mikołaja wcielił się Maciej Pajda – przewodniczący SU, zaś jako diabełek i aniołek wystąpiły: Marcelina Nykiel i Kamila Wolańska.
Z tego miejsca chciałybyśmy podziękować panu Janowi Pajdzie – Prezesowi San Pajda Jarosław, który od lat wspiera naszą akcję oraz pani Iwonie Krzeszowiec, za coroczne pozyskiwanie funduszy od pana Piotra Modrasa, właściciela sieci sklepów spożywczych „Modras”.

 

Dziękujemy i zapraszamy za rok ?

 

Galeria fotografii

Opracowanie: M. Jakielaszek   A. Hrycewicz  


 

 

 10

listopad

2016r.

 Pasowanie uczniów klas pierwszych  

 

          Dnia 10 listopada w naszej szkole - w rocznicę urodzin patronki naszej szkoły, Marii Skłodowskiej Curie - zgodnie z tradycją odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych.

 

         Po krótkiej prezentacji życia i osiągnięć Marii Skłodowskiej Curie, przygotowanej przez uczennice klasy II Ta, pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Słowa przysięgi powtarzali: przy sztandarze, w obecności pani dyrektor Doroty Wierzbińskiej - Dubaj. Po ślubowaniu odbył się krótki konkurs z wiedzy o naszej szkole, zwycięzcy otrzymali „ cenne nagrody”.

 

         Na zakończenie uroczystości uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie wobec Samorządu Szkolnego oraz starszych kolegów

 

          Wszystkim pierwszakom życzymy powodzenia w nowej szkole!

 

 

 

 

 

Galeria fotografii z uroczystości.

Opracowanie: SAMORZĄD 


 

 9

październik

2016r.

 Wybór Samorządu Uczniowskiego  

 

W dniu 4 października w Naszej Szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Zgodnie z wynikiem głosowania w bieżącym roku szkolnym społeczność uczniowską reprezentują:

 

Maciej Pajda z klasy II "LO" - Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego

Kamila Wolańska z klasy III "Thk" - Zastępca Przewodniczącego

Wiktoria Bylica z klasy I "LO" - Członek Samorządu Uczniowskiego

Emilia Wielgosz-Hirny z klasy II "Tf" - Członek Samorządu Uczniowskiego

Monika Fil z klasy II "hTa" - Członek Samorządu Uczniowskiego

 

 


 

 

 05

październik

2016r.

 Akcja charytatywna dla Emilki Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

 

          Ogromnie chcielibyśmy podziękować społeczności szkolnej za zaangażowanie się, z pięknym skutkiem, w przeprowadzoną akcję, która miała na celu wsparcie finansowe leczenia 12-letniej dziewczynki z Oleszyc.

 

          W dniu 23 września podczas godzin lekcyjnych udało nam się zebrać 512,25zł! Suma przerosła tak naprawdę nasze oczekiwania, to wielce wspaniały gest i dowód chęci niesienia pomocy. Pieniążki zostały wpłacone na konto fundacji „Rycerze i księżniczki”. Nasza wspólna cegiełka dołączyła do pozostałych darowizn. Dziękujemy również dyrekcji za możliwość przeprowadzenia zbiórki w naszej szkole.

 

          Zakończona akcja w „spożywczaku” nie oznacza końca potrzeby pomocy w leczeniu Emilki. Nadal brakuje dużej sumy pieniędzy, a dziewczynka już rozpoczęła terapię. Więcej informacji na stronie:

 

https://www.facebook.com/nadziejasilniejszanizstrach/

 

Potwierdzenie wpłaty:

 

 

Samorząd uczniowski

 


 

 

 20

wrzesień

2016r.

 Kiermasz używanych podręczników  

 

 

W dniach 13-15 września odbył się kiermasz używanych podręczników.

Podczas którego uczniowie mieli możliwość zakupu oraz sprzedaży książek. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem w śród uczniów.

 

Dziękujemy dziewczynom z klasy 2hta i 3Taf

za zorganizowane kiermaszu.
 

Samorząd uczniowski

 

 

 

 


 

 

 13

listopad

2015r.

 Pasowanie uczniów klas pierwszych Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

 

          Dnia 13 listopada w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Nowych uczniów przywitał przewodniczący Dawid Krzeptoń, następnie historię szkoły i postać patronki przybliżyła nam Magdalena Bechta.

          Przedstawiciele klas pierwszych wystąpili do ślubowania, które przeprowadziła pani Dyrektor mgr inż. Dorota Wierzbińska- Dubaj. Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na quiz. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą o szkole i jej patronce Marii Curie-Skłodowskiej. Nasz mały konkursik przygotowała Kamila Wolańska, zaraz po nim na sale wniesiony został symbol "kociaków", oraz został odtworzony ich prywatny "hymn".

 

Od dzisiejszego dnia mamy nowych pełnoprawnych uczniów ZSSChiO. Wszystkim pierwszakom życzymy powodzenia w nowej szkole!

 

Galeria fotografii z uroczystości.

Opracowanie: Dawid Krzeptoń

 


 

 

 8

listopad

2015r.

 Wybory Samorządu Uczniowskiego Tekst w wysokim kontraście i zwiększonej czcionce

 

       

          Dnia 29 października 2015 roku w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego. Swoją chęć reprezentowania uczniów zgłosiło pięć osób. Każda z klas w naszej szkole miała możliwość oddania głosu na jednego z kandydatów.

 

          W wyniku głosowania przewodniczącym samorządu uczniowskiego został Dawid Krzeptoń, natomiast zastępcą została Kamila Wolańska. Do samorządu uczniowskiego w charakterze członka wybrano dwie osoby, którymi są Justyna Szczepanik oraz Magdalena Bechta.

 

          Dziękujemy poprzednikom za swój wkład na rzecz społeczności uczniowskiej ZSSChiO w JArosławiu.

 

Opracowanie: Samorząd Uczniowski


 

 

 6

marzec

2015r.

 Akcja Charytatywna na leczenie chorej Marii

 

         W ostatnim czasie w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna organizowana przez Panią Bernadettę Chrzan, podczas której były zbierane pieniądze na leczenie chorej Marii. Poprzez wkład uczniów, zebraliśmy aż 450zł.

 

          Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w akcji i zachęcamy do dalszego działania.

 

Opracowanie: Samorząd Uczniowski


 

 3

marzec

2015r.

 Krew darem życia w ZSSChiO

 

         W dniu 25 lutego 2015 roku odbyła się prelekcja prowadzona przez Pana Zdzisława Wójcika dotycząca krwiodawstwa. Omówione na niej zostały następujące tematy:

• Historia krwiodawstwa,

• Jak i gdzie oddawać krew?,

• Kto może zostać dawcą?

• Przywileje dawców,

• Jak oddawana krew pomaga innym ludziom?

 

          Natomiast 3 marca, odbyła się akcja krwiodawstwa, przeprowadzona przez ekipę z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Rzeszowa, w której zarejestrowano aż 60 osób z czego krew oddało 40 z nich. Akcję zorganizowała Pani Hanna Wojciechowska – Kiwior, która działała w połączeniu z SAMORZĄDEM UCZNIOWSKIM. Wydarzenie to zgromadziło tłumy chętnych do oddania tego najcenniejszego leku.

 

          W imieniu całej szkoły serdecznie dziękujemy Wszystkim którzy włączyli się w naszą akcję i zapraszamy do brania udziału w przyszłych akcjach.

 

 

Dołączamy kilka zdjęć.

Opracowanie: SU i Hanna Wojciechowska - Kiwior


 18

luty

2015r.

 AKCJA KRWIODAWSTWA

 

W naszej szkole odbędzie się akcja krwiodawstwa prowadzona przez Panią Hannę Wojciechowską – Kiwior i Samorząd Uczniowski. Akcja ta odbędzie się 3 marca (godziny zostaną podane w późniejszym terminie). Prelekcja odbędzie się 25 lutego (tj. czwartek) o godzinie 12:00.

 

Samorząd Uczniowski prowadzi zapisy osób chętnych do udziału w akcji krwiodawczej. Liczymy na liczne zgłoszenia uczniów. Przypominamy, by wziąć udział w akcji trzeba być PEŁNOLETNIM i POSIADAĆ DOWÓD OSOBISTY.

 

 

Opracowanie: SU i Hanna Wojciechowska - Kiwior

 


 

 17

luty

2015r.

 Informacje bieżące Samorządu Uczniowskiego

 

 

 • Informujemy, że Samorząd Uczniowski założył oficjalnego fanpage naszej szkoły na facebook’u. Zachęcamy do śledzenia na bieżąco informacji o wydarzeniach, które odbywają się w naszej szkole. Adres strony internetowej na facebook’u: www.facebook.com/zsschio?ref=hl

 

 

 • W dniu 16 lutego 2015 roku Samorząd Uczniowski, jak co roku, zorganizował pocztę walentynkową. Kartki zostały rozdane przez amorka.

 

 

Dołączamy kilka zdjęć.

Opracowanie: Samorząd Uczniowski


 

 16

styczeń

2015r.

 Amnesty International – Maraton Pisania Listów

 

          Pomiędzy 6 a 16 grudnia w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów Amnesty International organizowany w Naszej Szkole przez Dyrekcję, nauczycieli i Samorząd Uczniowski. Wśród listów znajdowały się apele do władz które mogą wpłynąć na poprawę sytuacji oraz wyrazy solidarności z osobami, których prawa min. człowieka są łamane. Uczniowie naszej szkoły napisali, aż 126 listów, była to edukacja połączona z pomocą innym. Celem tej akcji było przede wszystkim zwrócenie uwagi uczniów na problem jakim jest łamanie praw człowieka, prawa wolności słowa i wielu innych praw które na codzień wydają nam się czymś oczywistym i stałym,, jednak musimy pamiętać że często te prawa są zagrożone. W imieniu Samorządu Szkolnego pragniemy podziękować zaangażowanym w Maraton nauczycielom oraz uczniom oraz zachęcamy do dalszego działania.

 

Opracowanie: Samorząd Uczniowski


 

 10

grudzień

2014r.

 Amnesty International – Maraton Pisania Listów

 

          Maraton Pisania listów, który prowadzi Amnesty International (Ogólnoświatowy ruch ludzi działających na rzecz praw człowieka), został po raz pierwszy zorganizowany w Polsce w 2001 roku. Co roku odbywa się w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia) – w tym roku piszemy między 6 a 16 grudnia. Podczas Maratonu wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego bohatera lub bohaterki. W tym roku nasza szkoła również bierze udział w tym przedsięwzięciu. Uczestniczą w nim wszystkie klasy liceum oraz 3 i 4 klasy technikum pod opieką nauczycieli języków obcych i wychowawców.

         Opracowanie: Beata Przybyło i Konrad Ryzner.

 

Opiekun SU: Beta PRZYBYŁO


 

 25

listopad

2014r.

 Założenie dedykowanego adresu e-mail Samorządu Uczniowskiego

 

          25 listopada Samorząd Uczniowski wziął udział w warsztatach które były prowadzone w "Kuźni". Zajęcia były skierowane dla Samorządów Uczniowskich szkół które uczestniczą w Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Celem tego spotkania była wymiana doświadczeń z uczniami innych szkół, a także poznanie innych systemów funkcjonowania i kierowania SU.

 

          Mam nadzieję, że ta wymiana doświadczeń i informacje które zdobyliśmy pozwolą nam na lepszą realizację działań Samorządu.

 

 

Przewodnicząca SU: Klaudia DZIUBA


 

 24

listopad

2014r.

 Kooperacja SU z uczniowskimi jednostkami organizacyjnymi ZSSChiO

 

          Informujemy całą społeczność Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących, że Samorząd Uczniowski zaangażował się w ostatnich tygodniach w zadania, które mogą być realizowane przez uczniów - oczywiście po wcześniejszych konsultacjach z Dyrekcją ZSSChiO. Plany mamy ambitne i mamy nadzieję zrealizować większość z naszych pomysłów.

 

         Przedstawiam rozpoczęte już działania Samorządu Uczniowskiego, które w zamierzeniu mają zwiększyć integrację uczniów z zadaniami szkoły:

 

 • stopniowa modernizacja połączenia internetowego - zwiększenie minimalnej szybkości łącza dla pobierania danych,

 • modernizacja sprzętu informatycznego w Bibliotece szkolnej w związku z wprowadzeniem kodów kreskowych do rejestru wypożyczeń,

 • konserwacja stacji roboczych w Bibliotece szkolnej,

 • reorganizacja funkcjonowania ICIM (Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej),

 • pozyskanie części zamiennych do starszych komputerów w pracowni informatycznej,

 • edycja dedykowanych kursów na platformie e-learningowej MOODLE dla uczniów przygotowujących się do olimpiad przedmiotowych,

 • projekty nowych szkolnych EduROM-ów w ramach nowych prac MPD (Multimedialnych Projektów Dydaktycznych),

 • pozyskanie środków na unowocześnienie sprzętu nagłaśniającego używanego na szkolnych uroczystościach i podsumowaniach projektów,

 • współorganizacja SLIT-u (Szkolnego Laboratorium Informatyczno Technicznego) w wydzielonym pomieszczeniu piwnicznym,

 • testowanie możliwości włączenia na stałe bez ograniczeń szkolnej sieci WiFi,

 • przygotowanie do wdrożenia radiowęzła szkolnego.

 

          Wiadomo jednak, że realizacja tych wymienionych pomysłów nie tylko od nas zależy. Dlatego też prosimy wszystkich o pomoc w ich realizacji. Samorząd Uczniowski nawiązał już współpracę z niektórymi nauczycielami i pracownikami szkoły. Chcemy dalej rozszerzać krąg współpracujących z nami osób i zapraszamy wszystkich do kontaktowania się w sprawie np. wymienionych powyżej pomysłów. Informuję, że w skład Samorządu Uczniowskiego wchodzić będą też wolontariusze, którzy pomogą Zarządowi SU bezpośrednio w pracy. Obecnie pierwszym wolontariuszem jest Karolina PYZA z klasy 2hTk. Na oku mamy kilka bardzo twórczych osób, którym zaproponujemy współpracę w ramach wolontariatu.

 

 

Sekretarz SU: Konrad RYZNER


 

 22

listopad

2014r.

 Założenie dedykowanego adresu e-mail Samorządu Uczniowskiego

 

          W dniu 21 listopada został założony dedykowany adres e-mail Samorząd Uczniowskiego. Zapraszamy wszystkich do nadsyłania pomysłów, które Samorząd mógłby wykorzystać w swoich działaniach, jak i do kontaktowania się bezpośrednio z SU. Swoje propozycje można zgłaszać także osobiście w pracowni ICIM, w której SU sprawuje nadzór. Wszystkie pomysły są mile widziane i każdy z nich zostanie solidnie rozpatrzony.

 

Adres e-mail: samorzadzsschio@gmail.com

 

          Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do współpracy.

 

 

Przewodnicząca SU: Klaudia DZIUBA


 

 18

listopad

2014r.

 Przygotowanie ICIM do zebrań Samorządu Uczniowskiego

 

          W dniach od 12 do 18 listopada uczniowie wchodzący w skład Samorządu Uczniowskiego podjęli prace porządkowe w ICIM (Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej) związane z przejęciem nadzoru nad tą pracownią. Porządki związane były z planowanym do uruchomienia Szkolnym Laboratorium IT (nazwanym roboczo w skrócie SLIT-em) i przeniesieniem do niego "infotechnicznych" zasobów będących na wyposażeniu ICIM. W żmudnych porządkach pomagały mi koleżanki z SU czyli Justyna Szczepanik i Kamila Wolańska oraz kolega Konrad Ryzner. Dodatkowo pomagali także uczniowie zaangażowani w projekt przygotowania SLIT-u czyli: Marcin Kuras i Adrian Paluch z klasy 2aTa,  Magdalena Tomaszewska i Aleksandra Wróbel z klasy 3hTk, Karolina Pyza z klasy 2hTk oraz Mateusz Lasota z klasy 1hTk.

 

          Dziękuję wszystkim koleżankom i kolegom za pomoc w sprzątaniu. Poniżej przedstawiam galerię fotografii z tego naszego wspólnego sprzątania.

 

 

 

Przewodnicząca SU: Klaudia DZIUBA


 

 7

listopad

2014r.

 Plany Samorządu Uczniowskiego

 

          SU (Samorząd Uczniowski) planuje do realizacji ambitne zadania, które wymagają większej współpracy Samorządów wszystkich klas. Zaplanowane spotkania wymagają niestety osobnego pomieszczenia do organizacji tych spotkań roboczych. Jako opiekun Samorządu Szkolnego zaproponowałam wstępnie ICIM (Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej) mieszczące się na 3 piętrze. Pracownia ta obecnie jest w trakcie reorganizacji w związku z brakiem wystarczającej ilości uczniów do jej obsługi o czym informował mnie opiekun tej pracowni Pan Robert Porczak. Naprawy bieżące komputerów i sprzętu nagłaśniającego często uniemożliwiały normalne dyżury i wykorzystanie tej pracowni przez uczniów naszej szkoły.

 

          Wiadomo z informacji podanych w naszym serwisie internetowym, że Pan Dyrektor mgr inż. Władysław Płoszaj zatwierdził wstępnie projekt przygotowania dodatkowego pomieszczenia na naprawy sprzętu nazwanym roboczo SLIT (Szkolne Laboratorium Informatyczno Techniczne). Istnieje duża szansa aby Samorząd Szkolny przejął część obowiązków związanych z opieką nad pracownią ICIM. W dniu 7 listopada Przewodnicząca SU Klaudia DZIUBA razem ze swoją Zastępczynią Justyną SZCZEPANIK zweryfikowały te informacje z opiekunem ICIM i uzyskały jego akceptację współpracy.

 

          Zapraszam wszystkich nauczycieli i uczniów o wsparcie działań Samorządu Uczniowskiego.  

 

Opiekun SU: Beata PRZYBYŁO

 Informacje Samorządu Uczniowskiego


 

 

 30

październik

2014r.

 Wybory do Samorządu Uczniowskiego

 

          W dniu 30 października w Naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, zgodnie z wynikiem głosowania w bieżącym roku szkolnym społeczność uczniowską reprezentują:

 

Klaudia Dziuba z klasy III „htk” – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego

Justyna Szczepanik z klasy II „htk” – Zastępca przewodniczącego

Konrad Ryzner z klasy II „ż” – Członek Samorządu Uczniowskiego

Kamila Wolańska z klasy I „htk” – Członek Samorządu Uczniowskiego.

 

Przewodnicząca SU: Klaudia DZIUBASkład Samorządu

Rok szkolny 2018/2019

 

Przewodniczący

Samorządu Uczniowskiego

 

 

 

Zastępca Przewodniczącego

Samorządu Uczniowskiego

 

 

Członek

Samorządu Uczniowskiego